Muzeum Fryderyka Chopina (remont)

Muzeum Fryderyka Chopina (remont)

Budynki użyteczności publicznej/Warszawa/Śródmieście/Śródmieście Północne/Okólnik 1
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Muzeum Fryderyka Chopina (remont)

O inwestycji Muzeum Fryderyka Chopina (remont)

Muzeum Fryderyka Chopina znajduje się w Zamku Ostrogskich w Warszawie. Placówka jest częścią Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Ekspozycja stała Muzeum Chopina, od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem gości z Polski i świata, została zmodernizowana. Jej elementy rozbudowano w taki sposób, aby pełniej przedstawiały zwiedzającym poszczególne aspekty życia Fryderyka Chopina. Zdecydowanie zwiększona została liczba oryginalnych obiektów, wśród których znaleźć można wiele dotychczas niewystawianych, jak na przykład portret Chopina namalowany przez jego serdecznego przyjaciela - Teofila Kwiatkowskiego.

Nowa oferta Muzeum Chopina zawiera również aż trzy pokazy cykliczne: rękopisu muzycznego, listów kompozytora oraz obiektu konserwatorskiego. W dniu otwarcia Muzeum będzie można zobaczyć m.in. listy Fryderyka Chopina do przyjaciela Wojciecha Grzymały oraz George Sand, jak również satyryczny portret kompozytora jej autorstwa.

Wraz z ponownym otwarciem Muzeum powróciły cykle recitali pianistycznych odbywające się w Sali Koncertowej w podziemiach Muzeum. W weekendy zwiedzający mogą uczestniczyć w krótkich recitalach o 12:00, 15:00 i 17:00, które są dostępne w ramach biletu wstępu do Muzeum. Wznowione zostały również wtorkowe koncerty z cyklu „Młode talenty” o godzinie 17:00.

Opinie o Muzeum Fryderyka Chopina (remont)

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Muzeum Fryderyka Chopina (remont)
Jan Augustynowski
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Muzeum Fryderyka Chopina (remont)
Wojciech Jenda
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA