Zakończył się remont Muzeum Fryderyka Chopina w WarszawieMateriały prasowe

Zakończył się remont Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

REKLAMA

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie powraca po remoncie z odnowioną ekspozycją, wystawami czasowymi oraz wydarzeniami przygotowanymi specjalnie z myślą o długim weekendzie majowym, który w tym roku rozpocznie się już w sobotę, 29 kwietnia.

Muzeum Fryderyka Chopina – znajduje się w Zamku Ostrogskich w Warszawie. Placówka jest częścią Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Ekspozycja stała Muzeum Chopina, od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem gości z Polski i świata, została zmodernizowana. Jej elementy rozbudowano w taki sposób, aby pełniej przedstawiały zwiedzającym poszczególne aspekty życia Fryderyka Chopina. Zdecydowanie zwiększona została liczba oryginalnych obiektów, wśród których znaleźć można wiele dotychczas niewystawianych, jak na przykład portret Chopina namalowany przez jego serdecznego przyjaciela – Teofila Kwiatkowskiego.

Nowa oferta Muzeum Chopina zawiera również aż trzy pokazy cykliczne: rękopisu muzycznego, listów kompozytora oraz obiektu konserwatorskiego. W dniu otwarcia Muzeum będzie można zobaczyć m.in. listy Fryderyka Chopina do przyjaciela Wojciecha Grzymały oraz George Sand, jak również satyryczny portret kompozytora jej autorstwa.

W nawiązaniu do 160. rocznicy powstania styczniowego w Muzeum będzie dostępna także specjalna ekspozycja czasowa wokół wiersza Cypriana Kamila Norwida – "Fortepian Chopina". Rękopis tego arcydzieła, udostępniony przez Bibliotekę Narodową, pozostanie w Muzeum Chopina do niedzieli, 21 maja.

Muzyka Chopina na żywo w Muzeum

Wraz z ponownym otwarciem Muzeum powrócą cykle recitali pianistycznych odbywające się w Sali Koncertowej w podziemiach Muzeum. W weekendy zwiedzający będą mogli uczestniczyć w krótkich recitalach o 12:00, 15:00 i 17:00, które będą dostępne w ramach biletu wstępu do Muzeum. Wznowione zostaną również wtorkowe koncerty z cyklu "Młode talenty" o godzinie 17:00.

Dodatkowo przez cały weekend majowy (29.04-3.05) w cenie biletu do Muzeum będzie można posłuchać muzyki Chopina na żywo, wykonywanej przez młodych pianistów o godz. 12:00, 15:00 i 17:00.

Muzeum Chopina – Twoje spotkanie z Chopinem!

REKLAMA

Sponsorem prac renowacyjnych w Muzeum Chopina jest Fundacja Orlen. Prace modernizacyjne są dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiały prasowe

Dni i godziny otwarcia Muzeum:

wtorek-niedziela w godzinach 10:00-18:00

Ceny biletów:

Normalny 25

Ulgowy15

Źródło: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA