[Nowa Ruda] Noworudzki Park Przemysłowy

REKLAMA

O inwestycji [Nowa Ruda] Noworudzki Park Przemysłowy

Podstrefa Nowa Ruda zlokalizowana jest na terenie Miasta Nowa Ruda słynącego m.in. z bogato niegdyś rozwiniętego przemysłu wydobywczego. Miasto liczy około 24,7 tysięcy mieszkańców, natomiast w promieniu 30 km zamieszkuje ponad 340 tysięcy osób. Nowa Ruda to miasto o charakterze przemysłowym. W mieście rozwija się przemysł wydobycia i przerobu surowców skalnych. Podstrefa Nowa Ruda składa się z dwóch kompleksów i obejmuje łącznie obszar o powierzchni  24,4 ha. Są to tereny przemysłowe, niezabudowane, co stwarza dogodne warunki do kształtowania zabudowy.   Podstrefa Nowa Ruda położona jest w odległości:
75 km od autostrady A4, 40 km od przejścia granicznego w Golińsku, 40 km od przejścia granicznego w Kudowie Zdrój, 60 km od przejścia granicznego w Międzylesiu, 120 km od przejścia granicznego w Jakuszycach, 154 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu, 90 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu.
Przedsiębiorcy inwestujący na proponowanych terenach należących do WSSE mają możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości.

więcej na stronie:

http://www.invest-park.com.pl/?n=155&lang=pl
Napisz komentarz
Orzech
W 2014 roku w Nowej Rudzie – Słupcu powstanie Inkubator Technologiczny. Kilka dni temu miejscowa Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” podpisała umowę z firmą SPEC BAU POLSKA z Oświęcimia na opracowanie projektu oraz adaptację pokopalniach budynków na potrzeby przyszłego inkubatora. Koszt inwestycji wyniesie 10 milionów złotych - czytamy na portalu terenyinwestycyjne.info

pokaz-artykul.png
maugoha
Czy ktoś wie, jakie działki Nowa Ruda oddała pod Noworudzki Park Przemysłowy?
Orzech
Jest hala za 44 mln zł, ale pracy ciągle brakuje

Romuald Piela 2008-09-24 19:41:08, aktualizacja: 2008-09-24 19:41:08

Dwie duże nowe hale przemysłowe i centrum konferencyjne, a do tego drogi i parkingi. W miejscu, gdzie 7 lat temu w Nowej Rudzie fedrowano węgiel, powstał nowoczesny park przemysłowy.

W dwóch halach może się zmieścić aż 5 firm. Ale jest jedna. Czy Noworudzki Park Przemysłowy zmieni nie tylko wizerunek miasta, ale także obniży wysokie, 20-proc. bezrobocie?

- Na pewno tak będzie - zapewnia Jerzy Dudzik, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego "Agroreg" w Nowej Rudzie. - Negocjujemy właśnie warunki dzierżawy z dwiema firmami z branży motoryzacyjnej i budowlanej. Sądzę, że do końca tego roku w nowej hali, którą właśnie skończyliśmy budować, ruszy produkcja. A to oznacza nowe miejsca pracy.


Źródło: http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... ,id,t.html
Gregs
Wielki plac budowy

Noworudzki Park Przemysłowy wciąż się rozwija. Przypominamy kilka ważnych informacji o Parku. Agencja Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A. z Nowej Rudy realizuje, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu zawartej z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. z Warszawy w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw 2004 - 2006 projekt pn. "Noworudzki Park Przemysłowy – I etap realizacji". Głównym celem realizacji inwestycji pn.: Noworudzki Park Przemysłowy (NPP), jest wykorzystanie i unowocześnienieinfrastruktury, jaka pozostała po zlikwidowanej noworudzkiej kopalni węgla kamiennego. NPP jest obszarem złożonym z kilkudziesięciu działek, na których była, bądź wciąż jest prowadzona działalność gospodarczo - przemysłowa, a działania które są obecnie prowadzone, pozwolą na takie przekształcenie poprzemysłowego terenu, by zainteresowani NPP przedsiębiorcy krajowi i zagraniczni mogli prowadzić tutaj w nowoczesnych warunkach swoje firmy. Cały obszar NPP obejmuje ponad 79 hektarów, natomiast "Agroreg" przygotował projekt I etapu realizacji na obszarze 8,10 ha. Na ich zagospodarowanie spółka ma czas do 30 czerwca 2008 roku. Wartość całkowita projektu: 44 851 660,00 PLN w tym 32 177 720,75 PLN to środki Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Obecnie Wykonywane są dwa zadania inwestycyjne, ostatnie w ramach wykonywania projektu: "Noworudzki Park Przemysłowy - I etap realizacji":

Pierwsze to budowa hali przemysłowej segmentowej z przyłączami, budowa dróg i placów, sieci infrastruktury wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Drugi to adaptacja budynku byłej księgowości z remontem sieci kanalizacji, z przyłączami do budynku, parkingami i remontem drogi dojazdowej do budynku i hali przemysłowej.

W przypadku pierwszego, zadanie jest w trakcie realizacji. Zostało rozbite na etapy. Przygotowano, już teren pod budowę hali przemysłowej segmentowej, a w chwili obecnej trwają pracę związane z wykonaniem fundamentów pod halę, makroniwelacją oraz sieciami zewnętrznych wraz z przebudową południowo-wschodniej elewacji budynku ARR AGROREG S.A. Kolejnymi zadaniami będzie wykonanie konstrukcji stalowej hali i zagospodarowanie terneu wokół nowo powstałego budynku. Teren budowy to obszar po byłych budynkach dyrekcji i BHP dawnej KWK "Nowa Ruda". W ich miejscu powstanie hala segmentowa o powierzchni ok. 5000 m 2 (4 segmenty po ok. 1250 m 2) z pełną infrastrukturą. Przeznaczona będzie pod wynajem - wynająć będzie można segment lub kilka segmentów. Termin zakończenia inwestycji przewidziano w 2008 roku.

Drugie zadane związane jest z adaptacją byłego budynku księgowości byłej KWK "Nowa Ruda" Wybrano wykonawcę z którym podpisano umowę i przystąpiono do pierwszych prac. Po zakończeniu inwestycji powstanie budynek usługowy o powierzchni 1260 m2, który przeznaczony będzie do wynajmu pod działalności usługową. Stanowił on będzie zaplecze dla przedsiębiorców zlokalizowanych w NPP. Termin zakończenia to wiosna 2008 roku. ARR "AGROREG" S.A. przystąpiła już do opracowywania dokumentacji pozwalającej ubiegać się o środki UE a pozwalające sfinansować II etap realizacji projektu NPP. Obecnie na terenie NPP prowadzą swoją działalność następujące firmy: ”Auto-Bil”, „Ciepłownictwo” Sp. z. o .o. , CTS Sp. z o. o., „Eifelwerk Polska” Sp. z o. o. „Eurotrafik” Sp. z o o., „ExtraGaz” Sp. z o. o., Faned Sp. z o .o . „Matplast” Sp. z o. o. Pralnia wodna „Śnieżka” PPHU „Karol” s.c, „Wear Plates Technologies”, „ZPAS „ S.A.

npp-budowa1.jpg

npp-budowa2.jpg

npp-budowa3.jpg

npp-budowa4.jpg

http://www.nowa-ruda.com/mambo/index.ph ... Itemid=167
REKLAMA