[Nowa Ruda] Noworudzki Park Przemysłowy

Przemysł/Nowa Ruda/Wambierzyce/Słupiec
REKLAMA

O inwestycji [Nowa Ruda] Noworudzki Park Przemysłowy

Podstrefa Nowa Ruda zlokalizowana jest na terenie Miasta Nowa Ruda słynącego m.in. z bogato niegdyś rozwiniętego przemysłu wydobywczego. Miasto liczy około 24,7 tysięcy mieszkańców, natomiast w promieniu 30 km zamieszkuje ponad 340 tysięcy osób. Nowa Ruda to miasto o charakterze przemysłowym. W mieście rozwija się przemysł wydobycia i przerobu surowców skalnych. Podstrefa Nowa Ruda składa się z dwóch kompleksów i obejmuje łącznie obszar o powierzchni  24,4 ha. Są to tereny przemysłowe, niezabudowane, co stwarza dogodne warunki do kształtowania zabudowy.   Podstrefa Nowa Ruda położona jest w odległości:
75 km od autostrady A4, 40 km od przejścia granicznego w Golińsku, 40 km od przejścia granicznego w Kudowie Zdrój, 60 km od przejścia granicznego w Międzylesiu, 120 km od przejścia granicznego w Jakuszycach, 154 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu, 90 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu.
Przedsiębiorcy inwestujący na proponowanych terenach należących do WSSE mają możliwość uzyskania zwolnienia z podatku od nieruchomości.

więcej na stronie:

http://www.invest-park.com.pl/?n=155&lang=pl

Opinie o [Nowa Ruda] Noworudzki Park Przemysłowy

Napisz komentarz
Orzech
W 2014 roku w Nowej Rudzie – Słupcu powstanie Inkubator Technologiczny. Kilka dni temu miejscowa Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” podpisała umowę z firmą SPEC BAU POLSKA z Oświęcimia na opracowanie projektu oraz adaptację pokopalniach budynków na potrzeby przyszłego inkubatora. Koszt inwestycji wyniesie 10 milionów złotych - czytamy na portalu terenyinwestycyjne.info

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
maugoha
Czy ktoś wie, jakie działki Nowa Ruda oddała pod Noworudzki Park Przemysłowy?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Jest hala za 44 mln zł, ale pracy ciągle brakuje

Romuald Piela 2008-09-24 19:41:08, aktualizacja: 2008-09-24 19:41:08

Dwie duże nowe hale przemysłowe i centrum konferencyjne, a do tego drogi i parkingi. W miejscu, gdzie 7 lat temu w Nowej Rudzie fedrowano węgiel, powstał nowoczesny park przemysłowy.

W dwóch halach może się zmieścić aż 5 firm. Ale jest jedna. Czy Noworudzki Park Przemysłowy zmieni nie tylko wizerunek miasta, ale także obniży wysokie, 20-proc. bezrobocie?

- Na pewno tak będzie - zapewnia Jerzy Dudzik, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego "Agroreg" w Nowej Rudzie. - Negocjujemy właśnie warunki dzierżawy z dwiema firmami z branży motoryzacyjnej i budowlanej. Sądzę, że do końca tego roku w nowej hali, którą właśnie skończyliśmy budować, ruszy produkcja. A to oznacza nowe miejsca pracy.


Źródło: http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... ,id,t.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA