DODAJ

Hala widowiskowo-sportowa

Miasto Oleśnica realizuje w mieście Oleśnica inwestycję Hala widowiskowo-sportowa
Szczegóły - [Oleśnica] Hala widowiskowo-sportowa
inwestorMiasto Oleśnica
Orzech 22.09.2010, godz. 10:08

Miasto Oleśnica po długotrwałych staraniach, dokładnie w dniu 29.07.2010 r., podpisało umowę o dofinansowanie projektu „Budowa wielofunkcyjnej sali sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy”. Mimo iż obiekt został oddany do użytku już w październiku 2009 r., to zabiegi o sfinalizowanie unijnej dotacji trwały do samego momentu podpisania umowy. „Batalię” o uzyskanie dofinansowania udało się w końcu wygrać, mimo wielu niezależnych od Miasta trudności.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
KingaM 20.04.2009, godz. 11:22
Damy radę na pewno
Częstym gościem na budowie jest burmistrz Jan Bronś

damy%201.JPG

Po 6 miesiącach od rozpoczęcia budowy hali sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy widać wyraźnie jej okazałą bryłę. Każdego dnia około 60 murarzy, zbrojarzy, dekarzy, cieśli i instalatorów uwija się, aby uzgodniony na koniec sierpnia termin oddania obiektu do eksploatacji został dotrzymany. Dwa tygodnie temu na górnej krawędzi południowej ściany hali pojawiała się charakterystyczna wiecha. To symboliczna chwila podczas każdej budowy. Ten szczególny moment był okazją do małego podsumowania dotychczasowej pracy budowlańców. Naszym rozmówcą był kierujący budową młody inżynier Szymon Kuczerepa.

damy%203.JPG

Na jakim etapie jest budowa oleśnickiej hali sportowej?

Zamykamy stan surowy, jeżeli chodzi o budynek. Zaczynamy montaż głównej konstrukcji dachu czyli wszystkich przęseł stalowo-drewnianych. Na zewnątrz trwają prace w układaniu instalacji wodociągowej. Mamy zakończoną wymianę sieci sanitarnej i deszczowej.
W górnej części widać wiechę. To znaczy, że...
...że zakończyliśmy stan surowy tak zwany betonowy.

Czy były jakieś problemy?

Żadnych takich, z którymi by nie można było sobie poradzić oraz zagrażających naszemu tokowi pracy. Mogę śmiało powiedzieć, że raczej nie było większych.

Jak ocenia Pan tempo prac i czy młodzież zagra tu w kosza we wrześniu?

Tempo pracy jest prawidłowe, a termin zostanie dotrzymany. Na razie trzymamy się terminów i nic nie wskazuje, by były jakieś poślizgi. Wiosna na dobre się zaczęła i będzie dobrze.

Po zakończeniu budowy dachu jakie będą kolejne etapy prac?

Wtedy zaczniemy wszystkie prace wewnątrz. Już teraz kładziemy instalacje i rozpoczęliśmy rozprowadzanie instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Zaraz po Wielkanocy planujemy zacząć tynki na ścianach wewnątrz.
Widzimy, że Pana fachowcy pracują także przy budynku gimnazjum. Jakie modernizacje przechodzi ten obiekt?
Rzeczywiście, wysłużona konstrukcja wymagała pewnych niezbędnych remontów. Przede wszystkim remontowaliśmy cały dach szkoły. W zasadzie roboty są na ukończeniu. Wymieniliśmy przy okazji wszystkie obróbki blacharskie i opierzenia. Na ukończeniu jest docieplenie elewacji północnej. Kładziemy tam tynk i zaczynamy malowanie.

Czy kolorystyka całości jest już ustalona?

Oczywiście, zgodnie z projektem całość, a więc budynek szkoły, stara sala gimnastyczna oraz hala, będą miały wspólną pastelową kolorystykę w kilku odcieniach przyjemnej dla oka zieleni.
Niebawem zaczniecie żmudne prace wykończeniowe. Jaka będzie kolejność tych prac?
Jak wspomniałem wcześniej, najpierw robimy tynki, po tynkach będą wykonywane podkłady pod posadzki, a w następnej kolejności glazura. Płytki będą na wszystkich ciągach komunikacyjnych i zapleczu. Do tego dochodzą łazienki, prysznice. Potem wentylacja i klimatyzacja. To wszystko podwieszone pod sufitami. Roboty jest sporo.
Ale dacie radę?
Ja myślę, że zima już na dobre odeszła, chociaż trochę długa była, trochę przeszkadzała. Damy radę na pewno.
Mieszkańcy, a zwłaszcza kierowcy, zaniepokojeni tragiczną sytuacją pod biurowcem Urzędu Skarbowego i ZUS-u pytają o parking. Jak to będzie rozwiązane?
Po ukończeniu budowy hali powstanie jeden duży plac parkingowy, obsługujący wspomniany biurowiec oraz halę. Całość ma być oznakowana i ogrodzona. Na razie potrzebna jest wyrozumiałość i cierpliwość.
Pewien lifting przechodzi także stara sala gimnastyczna trójki. Jakie tu zobaczymy zmiany?
Przede wszystkim zamontowano nowe duże okna, które znacznie lepiej doświetlą salę. Przebudowano przejście łącznika do szkoły, rozkuto ściany, wykonano nowe wejście do środka, za chwilę będą wstawiane drzwi. Stara sala zostanie od środka odświeżona i odmalowana. Nadal będzie służyć szkole.
Firma, którą Pan reprezentuje - czyli Metrolog sp. z o.o. z Czarnkowa - ma doświadczenie w budowie podobnych obiektów...
Możemy pochwalić się udanymi inwestycjami, takimi jak: hala Akademii Rolniczej w Poznaniu oddana w zeszłym roku w lipcu oraz gimnazjum w Skórzewie pod Poznaniem.

Kto Pana wspiera przy kierowaniu tą inwestycją?

Moją prawą ręką jest inspektor budowy Mirosław Kulas. Wspomagają go inspektor sanitarny Stanisław Baranek, inspektor robót elektrycznych Stanisław Kmieciak, inżynier budowy Bogna Sikorska i obsługująca budowę geodezyjnie Aldona Domagał.. Częstym gościem na budowie jest burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, który wiele uwagi poświęca tej miejskiej inwestycji.
http://www.panoramaolesnicka.pl/artykul,Damy_rade_na_pewno,2664.htm
odpowiedz
Orzech 29.08.2008, godz. 12:01
Jest wykonawca hali

Wybuduje ją za 20 milionów

W minionym tygodniu odbył się przetarg na halę sportową w Oleśnicy. Wygrało go Konsorcjum firm Metrolog Sp. z o.o. z Czarnkowa i Przedsiębiorstwo Budowlane Paech Sp. j. z Międzychodu, które zaproponowało wykonanie zadania za 19 milionów 995 tysięcy złotych. Druga oferta - firmy Skanska - była o 1,5 miliona droższa.
- Można założyć, że całościowy koszt inwestycji zamknie się kwotą około 21,5 miliona złotych - powiedział Panoramie burmistrz Jan Bronś.
- Dojdą bowiem koszty projektu, nadzoru, uzgodnień. Prace na budowie rozpoczną się w ciągu miesiąca. Chcielibyśmy, żeby zostały zakończone we wrześniu przyszłego roku. Do samej budowy hali hali dojdzie wykonanie pracy w Gimnazjum nr 3, z wykonaniem boisk i dojścia - łącznie z sygnalizacją świetlną - do Gimnazjum nr 1. Konsorcjum wybuduje dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, oba oświetlone, jedno większe o wymiarach około 30 x 60 metrów, drugie o wymiarach placu gry w siatkówkę. A w Gimnazjum nr 3 zostaną wykonane odwodnienie, dach, elewacja, stolarka.

http://www.panoramaolesnicka.pl/art.php?id=1889
odpowiedz
anubis 18.02.2007, godz. 18:20
Zarejestrowałem się na forum, ale mam problemy z logowaniem. Jak już jestem zalogowany, to co chwilę mnie wylogowuje.
odpowiedz
Rafis 18.02.2007, godz. 14:26
"." napisał:
Ta inwestycja na pewno zostanie zrealizowana. Pytanie związane z projektami koncepcyjnymi. Czy mam je wklejać do newsletetra razem z projektami przewidzianymi już do realizacji, czy dla tych koncepcji utworzyć w newsletterze osobny temat o przykładowej nazwie: [ Wrocław ] Projekty koncepcyjne


no, można utworzyć oosobny wątek dla koncepcji. To może się zalogujesz i zostaniesz adminem? :)
odpowiedz
Anonymous 18.02.2007, godz. 14:20
Ta inwestycja na pewno zostanie zrealizowana. Pytanie związane z projektami koncepcyjnymi. Czy mam je wklejać do newsletetra razem z projektami przewidzianymi już do realizacji, czy dla tych koncepcji utworzyć w newsletterze osobny temat o przykładowej nazwie: [ Wrocław ] Projekty koncepcyjne
odpowiedz
Rafis 18.02.2007, godz. 14:08
interesuje nas wszystko, dobrze ze nie wstawiasz wizualek bo lepiej jest jak ja to wstawie na investmap.pl i potem wkleje tu (mniej to obciąża serwer). Więc wklejaj tak jak teraz wklejasz :)
No i najlepiej gdyby te inwestycje miały być zrealizowane w przyszłości :)
odpowiedz
Anonymous 18.02.2007, godz. 13:56
Proszę bardzo. Nie wstawiałem wizualizacji, bo sądziłem, że są trochę za duże, dlatego podałem tylko linki. Czy interesują was również projekty obiektów przemysłowych?
odpowiedz
Rafis 18.02.2007, godz. 13:42
Inwestycje umieściłem na investmap.pl

HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA

olesnica1.jpg

olesnica2.jpg

olesnica3.jpg

P.S. Dziękuję za wrzucanie tak dużej ilości inwestycji :) i mam prośbę do oleśniczan i ludzi z znających to miasto o korektę lokalizacji(zaznaczyłem na mapie ulice Wileńską ale nie wiem w którym to ma być miejscu :)
odpowiedz
Anonymous 18.02.2007, godz. 13:25
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję