[Poznań] Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

[Poznań] Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

Poznań/Nowe Miasto
REKLAMA
inwestorMiasto Poznań
realizacjaII kw. 2012

O inwestycji [Poznań] Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

Wedle planu już wiosną 2012 r. na poznańskiej Śródce, na brzegu Cybiny pojawi się jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce - Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Projekt obiektu zaprojektował zespół architektów z biura Ad Artis Emerla, Jagiełłowicz, Wojda. Budowla charakteryzować się ma prostą bryłą na planie kwadratu efektownie przecięta na pół, osadzona nieopodal zabytkowej katedry. W budowli zastosowane będą innowacyjne multimedialne techniki audiowizualne, przez co w łatwy i dostępny sposób zwiedzający poznają ponad tysiącletnią historię Poznania i Polski. Głównym celem utworzenia Interaktywnego Centrum Historii jest aktywizacja turystyczna Ostrowa Tumskiego oraz Śródki jako najstarszej części Poznania, ściśle związanych nie tylko z historią miasta, ale także całego kraju. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 100 mln zł.
Napisz komentarz
PieEetrek
Inwestycja jest już zakończona.

28.02.2015 :

145589_1000x.jpg145590_1000x.jpg
145591_1000x.jpg
aszatkowska
Rysy na ścianie wsporczej ICHOT nie stanowią zagrożenia - uznali fachowcy z Politechniki Poznańskiej. Budowa Centrum ruszyła znowu z kopyta

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wstrzymaniu prac na budowie, związanym z zarysowaniem betonu ściany wsporczej ICHOT-u. Prowadząca inwestycję spółka Infrastruktura Euro Poznań sprowadziła fachowców z Politechniki Poznańskiej i od wyników ich ekspertyzy uzależniała dalsze losy budowy.

pokaz-artykul.png
MatKoz
Budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego została wstrzymana. Na ścianie wsporczej zauważono rysę. Wcześniej także występowały problemy na budowie.

Początkowo inwestycja miała być oddana do użytku jeszcze przed Euro 2012, ale od samego początku były opóźnienia. Teraz trwa wyścig z czasem, żeby nie stracić unijnych dotacji. To prawie 45 mln złotych i musi być rozliczone do końca tego roku. W sumie inwestycja ma kosztować 100 milionów złotych.

pokaz-artykul.png
joa.mak
To już pewne: ICHOT powstanie później i będzie otwarty dopiero jesienią 2012. Wylewanie elewacji zimą groziłoby jej uszkodzeniami.

Potwierdziły się nasze informacje sprzed tygodnia: Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego nie zostanie oddane do użytku przed startem Euro 2012 w czerwcu. - Do spółki Infrastruktura Euro 2012 Poznań [prowadzi budowę ICHOT - red.] wpłynęło pismo od inżyniera projektu, w którym informuje on, że nie zdąży z ukończeniem inwestycji do Euro.

pokaz-artykul.png
agson899
Zima może pokrzyżować plany otwarcia Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Początkowo inwestycja miała być gotowa jeszcze przed Euro 2012. Budowa jednak już jest opóźniona o miesiąc.

pokaz-artykul.png
REKLAMA