Stacja kolejowa w Pabianicach

Stacja kolejowa w Pabianicach

REKLAMA
inwestorPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (PKP PLK)
realizacjaIII kw. 2020
wykonawcaZUE S.A.

O inwestycji Stacja kolejowa w Pabianicach

Remont stacji kolejowej w Pabianicach jest częścią inwestycji polegającej na przebudowie torów kolejowych na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Całe zadanie obejmuje także przebudowę peronów na stacjach i przystankach Lublinek, Łask, Zduńska Wola, Checgło, Dobroń, Kolumna i właśnie Pabianice.

Jakie zmiany dla podróżnych zakładają prace prowadzone na pabianickiej stacji? Wybudowany został już wyższy peron wyspowy, ułatwiający wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Zamontowano również nowe oznakowanie i tablice z rozkładami. Wymieniono łącznie 6 km torów i sieć trakcyjną oraz ułożono 10 nowych rozjazdów. Remontu doczekały się trzy przejazdy kolejowo-drogowe: przy Torowej, Wspólnej i Lutomierskiej.

Na stacji wybudowano nowe przejście podziemne, łączące dwie strony miasta. Po obu stronach zamontowano już schody, a udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych, starszych i rodziców z dziećmi są windy. Zwieńczeniem prac ma być montaż wiat i ławek dla podróżnych.

Wartość prac na stacji w Pabianicach to blisko 27 mln zł, zaś inwestycja na całej linii ma kosztować 387 mln zł i skróci czas podróży z Łodzi Kaliskiej do Zduńskiej Woli o 15 minut.
Napisz komentarz
Paweł Harom
+2
REKLAMA