[Strzelin] LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o.

REKLAMA

O inwestycji [Strzelin] LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o.

Lowara to europejski lider na rynku pomp do budynków mieszkalnych i przemysłowych.

Spółka należy do ITT, największego na świecie producenta pomp i produktów
uzupełniających do uzdatniania i zarządzania wodą i płynami w zastosowaniach przemysłowych.

ITT to globalna firma obsługująca wiele sektorów przemysłu związanych z technologią płynów,
systemami obronnymi, częściami samochodowymi, złączami oraz przełącznikami stosowanymi w systemach informatycznych i
telekomunikacji.

http://www.lowara.pl/
Napisz komentarz
Gregs
LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o.

działalność: produkcja pomp, pomp zanurzeniowych i motorów elektrycznych dla pomp

podmiot rozpocznie działalność gospodarczą do dnia 2 stycznia 2008 roku

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 0&news=178


2007-09-24 19:59 - Strzelin / Lowara wystartuje lada dzień

Duże nadzieje i wielkie inwestycje. Podstrefa Strzelin Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” ma być lekiem na bezrobocie i gospodarczym ożywieniem powiatu strzelińskiego. Z problemami boryka się Antolin, ale start jeszcze we wrześniu zapowiada Lowara Vogel Polska.

W pierwszej połowie września Strzelin odwiedził włoski dyrektor powstającej w podstrefie ekonomicznej firmy Lowara Vogel. Wraz z nim przyjechało dwóch reprezentantów tej firmy. W czasie spotkania w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie poinformowali, że są w końcowym etapie uzgadniania w instytucjach, które podpisują tzw. obiegówkę o dopuszczeniu zakładu do uruchomienia. Zanim swoją pieczęć przybije nadzór budowlany, wymagane są odbiory m.in. przez straż pożarną, Państwową Inspekcję Pracy, sanepid.
Lowara jest światowym producentem pomp. Zakres produkcji jest bardzo duży. W firmie powstają pompy od najmniejszych, które mają zastosowanie w medycynie, do największych, przemysłowych urządzeń.
Włosi chcą do końca września uruchomić produkcję. W tej chwili dysponują 50 przeszkolonymi pracownikami. Rozruch zakładu ma trwać około dwóch tygodni, tak aby w połowie października uzyskać zakładaną w pierwszym etapie produkcję. W tym czasie będą też doszkalać załogę. Więcej w następnym numerze „Słowa”.

sloworegionu.pl


2007-10-18 23:17 - ITT Corporation uruchomił zakład na Dolnym Śląsku

Amerykański producent pomp i silników elektrycznych, ITT Corporation, otworzył w czwartek swoją fabrykę w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Strzelinie (Dolnośląskie). Fabryka docelowo ma produkować ok. 70 tys. silników i 80 tys. pomp rocznie.
Obecnie w fabryce pracę znalazło ok. 40 osób, ale do końca przyszłego roku ma być zatrudnionych 100 osób.

Budowa zakładu kosztowała ponad 20 mln zł, będą w nim produkowane silniki elektryczne o wysokiej wydajności, pompy i silniki zanurzeniowe o mocy do 400 HP.

Zakład ma być jednocześnie centrum dystrybucji produktów ITT na cały kraj. Strzelińskie pompy i silniki mają też trafiać na rynki europejskie i światowe.
W strzelińskiej strefie koncern ITT posiada ponad 6-ha działkę; planuje na niej dalsze inwestycje.
John Williamson z ITT Corporation poinformował podczas uroczystego otwarcia fabryki, że amerykański inwestor ma swoje fabryki na całym świecie i na niemal wszystkich kontynentach, a strzeliński zakład jest najmniejszym z dotychczasowych zakładów koncernu.
"To jest nasz najlepszy zakład, ale mamy nadzieję, że nie będzie odbiegać od innych i że będzie pracować równie dobrze jak pozostałe" - mówił Williamson.
Dyrektor generalny spółki Andre Dhawon wyjaśnił, że ITT działa w kilku sektorach: technologii płynów (i właśnie w tej branży będzie działać strzelińska fabryka), elektronice (dostarczając podzespoły dla telekomunikacji), kontroli ruchu i przepływu (przemysł morski i częściowo samochodowy) oraz przemyśle obronnym.
Firma ITT Corporation posiada ponad 290 zakładów przemysłowych w USA, w Europie oraz w Chinach. Korporacja zatrudnia ponad 45 tys. osób. Obrót firmy w 2006 r. wyniósł 10 mld dolarów. ITT notowana jest na giełdach w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie i Frankfurcie.

PAP


2007-10-26
Amerykańska wytwórnia pomp powstaje w Strzelinie
Należąca do amerykańskiego producenta pomp głębinowych ITT Corporation firma Lovara Vogel Polska otworzyła w Strzelinie nową fabrykę. Amerykanie zainwestują do końca 2009 roku 17 mln zł, zatrudnienie znajdzie tam 120 osób.

W zakładzie usytuowanym na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będą produkowane silniki elektryczne oraz pompy głębinowe.
Jednocześnie zakład będzie centrum dystrybucji produktów ITT na cały kraj. Strzelińskie pompy trafią też na rynki europejskie i światowe.

- To jest nasz najmniejszy zakład, ale mamy nadzieję, że będzie pracować równie dobrze jak pozostałe – powiedział podczas uroczystego otwarcia fabryki John Williamson z ITT Corporation.

Jak wyjaśnił Andre Dhawon, dyrektor generalny spółki, ITT funkcjonuje w kilku sektorach – technologii płynów, w której działać będzie strzelińska fabryka, a także elektronice, kontroli ruchu oraz w przemyśle obronnym. Firma ITT Corporation posiada pomnad 290 zakładów przemysłowych w USA, Europie oraz w Chinach. Koncern zatrudnia ponad 45 tys. osób.

PAIiIZ
REKLAMA