[Suwałki] Park Naukowo-Technologiczny "Polska - Wschód"

REKLAMA

O inwestycji [Suwałki] Park Naukowo-Technologiczny "Polska - Wschód"

Park Naukowo - Technologiczny Polska - Wschód w Suwałkach Spółka z ograniczona odpowiedzialnością istnieje od czerwca 2004 r. (data powstania - 04.06.2004). Idea utworzenia Parku wynikła z poszukiwania pomysłu na przełamanie istniejących barier i opóźnień w rozwoju województwa podlaskiego. Celem strategicznym Parku jest stworzenie w Suwałkach atrakcyjnego miejsca wzajemnych powiązań pomiędzy nauką a biznesem, umożliwiającego transfer technologii i prowadzenie innowacyjnych form działalności gospodarczej i inwestowania. Udziałowcami Spółki są: Miasto Suwałki, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Warszawska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach i Instytut Łączności w Warszawie.
Napisz komentarz
Kajtman
Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach został w czwartek oddany do użytku. Kosztował 67 mln zł, a jego budowa została sfinansowana ze środków UE.

W parku są budynki o powierzchni blisko 8 tys. m kw., w których znajdują się biura, hale produkcyjne i lokale usługowe. Blisko połowę powierzchni zajmuje inkubator technologiczny.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Władze Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód (PNTPW) w Suwałkach (Podlaskie) do końca marca wybiorą od kilkunastu do 20 mikrofirm, które będą wdrażały innowacyjne technologie i dostaną wsparcie PNTPW. Zainteresowanych jest 26 firm. Park zostanie otwarty w trzecim kwartale br.

Park podpisze z wybranymi firmami wstępne porozumienia, a jesienią tego roku będą mogły one rozpocząć działalność.

pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
Dzięki czartulinka! Możesz nam pomóc wybrać na mapie dokładną lokalizację?
czartulinka
Galeria zdjęć z budowy:

Tutaj
Orzech
Galeria zdjęć z budowy: http://inwestycje.suwalki.org/node/257
Orzech
Park Naukowo - Technologiczny Polska - Wschód w Suwałkach Spółka z ograniczona odpowiedzialnością istnieje od czerwca 2004 r. (data powstania - 04.06.2004).
Idea utworzenia Parku wynikła z poszukiwania pomysłu na przełamanie istniejących barier i opóźnień w rozwoju województwa podlaskiego. Celem strategicznym Parku jest stworzenie w Suwałkach atrakcyjnego miejsca wzajemnych powiązań pomiędzy nauką a biznesem, umożliwiającego transfer technologii i prowadzenie innowacyjnych form działalności gospodarczej i inwestowania. Udziałowcami Spółki są:  Miasto Suwałki, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Warszawska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach i  Instytut Łączności w Warszawie.

Więcej informacji: 
http://www.paiz.gov.pl/strefa_inwestora ... ne/suwalki
REKLAMA