[Świebodzice] Agro Corn

Świebodzice/Sudeckie
REKLAMA
inwestorAgro Corn
realizacjaIV kw. 2012

O inwestycji [Świebodzice] Agro Corn

Nowy inwestor w Świebodzicach, firma Agro Corn  kupiła prawie 2,5 hektara gruntów w tzw. miejskiej strefie przemysłowej, graniczącej z Podstrefą Świebodzice WSSE „Invest-Park”. To pierwszy od 6 lat nowy inwestor w mieście i 15 miejsc pracy dla mieszkańców Świebodzic. Działka zlokalizowana jest w tak zwanej miejskiej strefie przemysłowej, graniczącej z Podfstrefą Świebodzice WSSE „Invest-Park”. Stanie tu zespół elewatorów, spółka zajmuje się skupem i sprzedażą płodów rolnych, dla potrzeb przemysłu spożywczego ale także do produkcji pasz. Agro Corn wybuduje bazę magazynowo-logistyczną w Świebodzicach do końca 2012 roku. - Zakładamy, że od momentu zakupu nieruchomości, w ciągu 2 do 3 lat zatrudnionych zostanie w naszej firmie minimum 15 osób z terenu gminy Świebodzice. Ponadto okoliczne gospodarstwa zyskają możliwość zbytu swoich płodów rolnych po atrakcyjnych cenach, a dzięki suszarni i wialni powstanie możliwość skupu zbóż o podwyższonym poziomie wilgotności i zanieczyszczeń – mówi Beata Dalgiewicz z Agro Corn - Planujemy również sprzedaż środków do produkcji rolnej (m.in. nawozów oraz środków ochrony roślin), co zapewni gospodarstwom możliwość zakupu ww. środków w rozliczeniu za płody rolne. Dodatkowo na terenie bazy będą prowadzone liczne szkolenia dla producentów rolnych z zakresu szeroko pojętej tematyki rolnej. To pierwszy od 6 lat nowy inwestor w mieście. Choć pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, są dobre wiadomości... Kolejnym gruntem w tym obszarze zainteresowany jest rodzimy pracodawca. Jest także firma, która mocno interesuje się działką w świebodzickiej podstrefie ekonomicznej. - Bardzo się cieszę z tej inwestycji, mam nadzieję, że zachęci innych do lokowania swoich zakładów w naszym mieście, bardzo na to czekamy – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Mamy dogodne tereny w strefie przemysłowej, jak i atrakcyjnie położony, sąsiadujący z Przemysłową, obszar Podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Czekamy na firmy i nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.
http://www.walbrzych24.com/wiadomosci/35-wiadomoci/2332-nowy-inwestor-w-wiebodzicach
Napisz komentarz
please delete this account
Nowy inwestor w Świebodzicach, firma Agro Corn  kupiła prawie 2,5 hektara gruntów w tzw. miejskiej strefie przemysłowej, graniczącej z Podstrefą Świebodzice WSSE „Invest-Park”. To pierwszy od 6 lat nowy inwestor w mieście i 15 miejsc pracy dla mieszkańców Świebodzic.
Działka zlokalizowana jest w tak zwanej miejskiej strefie przemysłowej, graniczącej z Podfstrefą Świebodzice WSSE „Invest-Park”. Stanie tu zespół elewatorów, spółka zajmuje się skupem i sprzedażą płodów rolnych, dla potrzeb przemysłu spożywczego ale także do produkcji pasz. Agro Corn wybuduje bazę magazynowo-logistyczną w Świebodzicach do końca 2012 roku.

- Zakładamy, że od momentu zakupu nieruchomości, w ciągu 2 do 3 lat zatrudnionych zostanie w naszej firmie minimum 15 osób z terenu gminy Świebodzice. Ponadto okoliczne gospodarstwa zyskają możliwość zbytu swoich płodów rolnych po atrakcyjnych cenach, a dzięki suszarni i wialni powstanie możliwość skupu zbóż o podwyższonym poziomie wilgotności i zanieczyszczeń – mówi Beata Dalgiewicz z Agro Corn - Planujemy również sprzedaż środków do produkcji rolnej (m.in. nawozów oraz środków ochrony roślin), co zapewni gospodarstwom możliwość zakupu ww. środków w rozliczeniu za płody rolne. Dodatkowo na terenie bazy będą prowadzone liczne szkolenia dla producentów rolnych z zakresu szeroko pojętej tematyki rolnej.
To pierwszy od 6 lat nowy inwestor w mieście. Choć pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, są dobre wiadomości... Kolejnym gruntem w tym obszarze zainteresowany jest rodzimy pracodawca. Jest także firma, która mocno interesuje się działką w świebodzickiej podstrefie ekonomicznej.
- Bardzo się cieszę z tej inwestycji, mam nadzieję, że zachęci innych do lokowania swoich zakładów w naszym mieście, bardzo na to czekamy – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Mamy dogodne tereny w strefie przemysłowej, jak i atrakcyjnie położony, sąsiadujący z Przemysłową, obszar Podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Czekamy na firmy i nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

http://www.walbrzych24.com/wiadomosci/35-wiadomoci/2332-nowy-inwestor-w-wiebodzicach
REKLAMA