[Świebodzice] Gea Polska Sp. z o.o.

[Świebodzice] Gea Polska Sp. z o.o.

Świebodzice/Piastowskie
REKLAMA
inwestorGea Polska Sp. z o.o.
realizacjaIV kw. 2012
wykonawcaP.P.U.B. Inkomet

O inwestycji [Świebodzice] Gea Polska Sp. z o.o.

GEA POLSKA Sp. z o.o. – to pierwszy inwestor w Podstrefie Świebodzice WSSE “Invest–Park”, na gruntach które w pełni należą do Gminy Świebodzice. We wtorek 21 czerwca burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Edyta Rękas, dyrektor GEA POLSKA Sp. z o.o., w obecności Prezes WSSE Invest–Park Urszuli Solińskiej–Marek, podpisali akt notarialny. Firma kupiła ponad 5 hektarów gruntów położonych w rejonie ulicy Strzegomskiej. Zamierza uruchomić pierwszą halę produkcyjną już w lutym 2012 roku. GEA to tak naprawdę pierwszy inwestor w świebodzickiej podstrefie ekonomicznej. Wprawdzie na części gruntów, zlokalizowanych przy ul. Świdnickiej, od kilku lat działa już firma, jednak transakcji sprzedaży tych terenów dokonywała bezpośrednio Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca właścicielem terenu. Grunty przy ul. Strzegomskiej, o które rozszerzono obszar Podstrefy Świebodzice w 2009 roku, są w całości własnością gminy. To 9 hektarów zwartego terenu zlokalizowanego przy trasie wylotowej w kierunku Strzegomia. To właśnie tam 5,88 hektara kupiła firma GEA Polska, będącą częścią niemieckiego koncernu GEA Group. GEA jest producentem wysokiej klasy urządzeń wentylacyjnych, cieplnych i grzewczych. Ma już swój zakład w Świebodzicach, przy ul. Sikorskiego 38. Ale zakład w podstrefie będzie zupełnie nową halą produkcyjną. - Planujemy, że cała inwestycja zakończy się wraz z końcem 2012 roku – zdradza Edyta Rękas, dyrektor Spółki. – Chcielibyśmy, aby częściowa produkcja ruszyła na początku lutego przyszłego roku. Zatrudnienie w tym okresie wyniesie 50 osób. Będą to całkowicie nowe miejsca pracy. Firma nie przenosi produkcji - dotychczasowa siedziba przedsiębiorstwa pozostaje na ul. Sikorskiego, a przy Strzegomskiej powstanie drugi zakład. Firma będzie miała zatem dwie lokalizacje, a docelowo nowa hala ma szansę stać się największym zakładem koncernu GEA w Polsce.

Firma ma ambitne plany, dlatego chce wejść na plac budowy jeszcze podczas wakacji. -Mam wielką satysfakcję, że wysiłek, jaki włożyliśmy tak naprawdę od początku poprzedniej kadencji czyli od 2007 roku, w utworzenie Podstrefy Świebodzice i ściągnięcie do niej inwestorów – wreszcie zaowocował – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Bardzo cieszę się, że pierwszym inwestorem jest firma już obecna w mieście, która chce się rozbudowywać, zwiększać produkcję a tym samym zatrudnienie. Mam nadzieję, że to dobra oznaka przełamywania impasu na rynku inwestorskim. Przy okazji pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim tym mieszkańcom Świebodzic, którzy sprzedali gminie swoje grunty przy ul. Strzegomskiej. W wielu przypadkach była to owa symboliczna ojcowizna. Oni także są autorami tego sukcesu. Dziękuję Radzie Miejskiej poprzedniej i obecnej kadencji za wsparcie w staraniach.

Podczas podpisywania aktu notarialnego obecna była nowa szefowa “Invest-Parku”, Urszula Solińska-Marek. Okazało się, że świebodzicka transakcja sprzedaży gruntów w podstrefie była jej pierwszą na nowym stanowisku. -Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa i przyciągnie do Świebodzic nowych inwestorów – życzyła burmistrzowi pani prezes.
Źródło: UM Świebodzice
Napisz komentarz
Orzech
Na terenie podstrefy Świebodzice odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali produkcyjnej firmy GEA Polska.

Powierzchnia hali wynosi 6 tys. mkw. plus 1200 mkw zaplecza socjalnego. Obecnie zakład liczy 58 pracowników, ale ta liczba wzrośnie o 25 w najbliższych miesiacach.


pokaz-artykul.png
rafikvy
35105_1000x.jpg35106_1000x.jpg
lukasz54
[size=85:54zx3nz7]18.10.2011[/size:54zx3nz7]
24354_1000x.jpg

24355_1000x.jpg
rafikvy
"WroFanatyk" napisał:
Tylko 50 osób będą zatrudniać do takiej wielkiej fabryki?
Pierwsza hala ma powstać do końca roku przy ulicy Strzegomskiej, a zatrudnienie na początku przyszłego roku ma wynieść 50 osób. Firma uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy 16 czerwca 2011 roku i zagwarantowała poniesienie nakładów inwestycyjnych na kwotę co najmniej 18 milionów złotych. Na działce o powierzchni 5,88 ha powstanie fabryka produkująca urządzenia wentylacji cieplnej i grzewczej. Cała inwestycja powinna zakończyć się do końca 2012 roku, a zatrudnienie docelowo ma znaleźć 300 osób.
Jan Augustynowski
Tylko 50 osób będą zatrudniać do takiej wielkiej fabryki?
lukasz54
[size=111:2ts3bsme]01.10.2011[/size:2ts3bsme]

23385_1000x.jpg


23386_1000x.jpg

23387_1000x.jpg
REKLAMA