REKLAMA
inwestorGmina Syców

O inwestycji [Syców] Remonty w oświacie

Remonty w oświacie:
Publiczne Przedszkole Nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie przy ul. Kaliskiej - remonty sanitariatów dla dzieci.
Publiczne Przedszkole Nr 2 z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego przy ul. Komorowskiej - kompleksowy remont kuchni. Publiczne Przedszkolu Nr 3 im. Małego Księcia - kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej.
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie - remont klasopracowni i wymiana instalacji elektrycznej


Napisz komentarz
patrykpl
Wśród wielu przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych przez gminę dużą ich część przeprowadza się w placówkach oświatowych. Wakacje to czas wzmożonych działań ekip remontowych w szkołach i przedszkolach. Gruntowne prace modernizacyjne, drobne remonty i naprawy umożliwiają tym obiektom poprawne funkcjonowanie w dłuższej perspektywie czasowej. Dzięki systematycznym, corocznym inwestycjom placówki zyskują wyższy standard i nowy wygląd. W tym roku gmina na ten cel przeznaczyła kwotę 1.265 tysięcy złotych.

Wakacyjny dyżur od 1 lipca 2008 r. do 31 sierpnia 2008 r. pełni Publiczne Przedszkole Nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie przy ul. Kaliskiej. Niemniej jednak, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, w placówce sukcesywnie modernizowane są sanitariaty dla dzieci. Mogą już one korzystać z nowej toalety, podczas gdy trwają jeszcze prace remontowe przy kolejnych. Nie ma żadnych przeszkód, aby remont zakończył się w terminie. W Publicznym Przedszkolu Nr 2 z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego przy ul. Komorowskiej prowadzony jest kompleksowy remont kuchni. Prace przy remoncie zaplecza kuchennego przebiegają prawidłowo, a terminowe zakończenie umożliwi przyjęcie dzieci w dniu 1 września 2008 r. W Publicznym Przedszkolu Nr 3 im. Małego Księcia przeprowadzana jest kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej. Tam również prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i z początkiem roku szkolnego w salach zabłyśnie światło w nowych oprawach. W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie remontowane są dwie klasopracownie z wymianą podłoża na ,,Tarket” oraz z wymianą instalacji elektrycznej. W Szkole Podstawowej w Stradomi Wierzchniej wykonano remont toalet dla uczniów, ponadto planowana jest jeszcze częściowa wymiana okien w obiekcie szkoły. W Szkole Podstawowej w Szczodrowie zakończono modernizację centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników i rur c.o. Odbiór instalacji odbył się w lipcu 2008 r. Obecnie w szkole trwają prace porządkowe. W Szkole Podstawowej w Drołtowicach będzie przeprowadzona termomodernizacja obiektu szkoły z wymianą c.o. wraz z dociepleniem ścian i stropów. Planowane zakończenie wymiany instalacji c.o. ok. 30 września 2008 r., natomiast pozostałe roboty budowlane do października 2008 r. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie planowany jest remont kotłowni sali gimnastycznej wraz z wymianą kotła z paliwa stałego na gazowe. Prace zostaną zakończone do 30 września 2008 r. Trwają procedury przetargowe. W Szkole Podstawowej w Działoszy zakończono remont toalet uczniowskich. Ponadto placówki przygotowują się do nowego roku szkolnego; wszędzie tam, gdzie jest to możliwe trwają prace porządkowe.

tak wyglądają sanitariaty w przedszkolu im. Koszałka Opałka obecnie ...n_przedsz.jpg
n_przedsz2.jpg

a tak wyglądały placówki oświatowe przed remontem ...
st_przedsz.jpg
st_przedsz2(1).jpg


HPIM7672.JPG

HPIM7670.JPG
REKLAMA