[Szczecin] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

[Szczecin] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

Szczecin/Stare Miasto
REKLAMA
inwestorMiasto Szczecin
projektantESTUDIO BAROZZI VEIGA
realizacjaIV kw. 2014
wykonawcaWarbud S.A.

O inwestycji [Szczecin] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Szczecin] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza [Szczecin] Kto zdobędzie European Prize for Urban Public Space? Jest kandydat z Polski
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Szczecin] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza [Szczecin] Jak powstawała Filharmonia w Szczecinie
Jan Hawełko
Nowy gmach Filharmonii Szczecińskiej łączy nowatorskie podejście do formy z wymogami funkcjonalności.

Pięciokondygnacyjny gmach Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza autorstwa Alberta Veigi oraz Fabrizia Barozii z barcelońskiego studia Barozzi/Veiga to ponad 12 tys. mkw. doskonale zagospodarowanej przestrzeni, w której ascetyczność wystroju powierzchni użytkowych, takich jak imponujące foyer, elegancka kawiarnia, obszerne hole czy garderoby, kontrastują z bogatą oprawą sal koncertowych, mogących pomieścić w sumie ponad 1100 osób.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, po powrocie z Barcelony, gdzie odebrał nagrodę UE dla najlepszego projektu architektonicznego przyznaną szczecińskiej filharmonii, podkreślił, że gmach ten buduje tożsamość miasta.

- To nie jest tylko pałac muzyki, ale dzieło architektoniczne, które zyskało uznanie w Europie. To ważny moment dla Szczecina - wchodzimy do ekstraklasy architektonicznej. Szczecin stać na niezwykłe projekty, niekoniecznie najdroższe, ale ciekawe i budujące tożsamość naszego miasta - mówił dziennikarzom w niedzielę prezydent, który wrócił z Barcelony, gdzie wraz z dyrektor filharmonii odebrał nagrodę.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Filharmonia w Szczecinie projektu Barozzi/Veiga (Alberto Veiga i Fabrizio Barozzi) we współpracy ze Studio A4, została zdobywcą nagrody im. Miesa van der Rohe 2015.

Filharmonia w Szczecinie zdobywcą Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2015 – ogłosiła dziś Komisja Europejska oraz Fundació Mies van der Rohe.

Zwycięski projekt został wybrany spośród 420 prac z 36 krajów europejskich.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Ogłoszono listę 5 finalistów nominowanych do nagrody UE w dziedzinie architektury współczesnej w roku 2015 – Nagrody im. Miesa van der Rohe. Wśród nich jest Filharmonia Szczecińska.

Na konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Domu Europy w Londynie, Komisja Europejska ogłosiła wspólnie z Fundacją Mies na van der Rohe listę 5 finalistów nominowanych do nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej za rok 2015 – nagrody im. Miesa van der Rohe.

pokaz-artykul.png
REKLAMA