DODAJ

Fabryka "Luvena"

Dobudowane zostaną nowe hale produkcyjne i wyposaży je w nowoczesne maszyny do produkcji nawozów granulowanych. Spółka zainwestuje około 30 mln zł i zatrudni 30 osób. Budowa rozpocznie się w kwietniu 2010 roku, a produkcja ruszy w grudniu 2012 roku.
Będzie to innowacyjna inwestycja, bowiem po raz pierwszy w Polsce do wytwarzania nawozów zostanie wykorzystany dolomit.
Szczegóły - [Ubocze] Fabryka "Luvena"
inwestorLUVENA S.A.
realizacja inwestycjiIV kw. 2012
eyango 07.02.2012, godz. 20:59
Zarząd Luveny SA oferuje na sprzedaż tereny inwestycyjne w Uboczu (gmina Gryfów Śląski) o powierzchni 8,7 ha. Jest to nieruchomość gruntowa zabudowana obiektami magazynowo-produkcyjnymi o łącznej powierzchni zabudowy 15,3 tys. mkw. Powierzchnia użytkowa wszystkich budynków wynosi blisko 14 tys. mkw.

Podstawowe obiekty budowlane magazynowe i produkcyjne zostały wybudowane w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, jednakże w ostatnich latach zostały przeprowadzone gruntowne remonty i budynki są w bardzo dobrym stanie, gotowe do użytku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
eyango 24.02.2010, godz. 00:12
Jak na razie wznowienia produkcji nie ma lecz wynajem powierzchni: http://www.luvena.pl/page.php/1/0/show/ ... boczu.html
odpowiedz
eyango 15.11.2009, godz. 12:22
[size=200:14idkc5i]LUVENA kupiła fabrykę w Uboczu
[/size:14idkc5i]

Firma z Lubonia kupi fabrykę nawozów na Dolnym Śląsku
fosfory.jpg
LUVENA W UBOCZU

LUVENA S.A., jeden z wiodących na polskim rynku producentów nawozów wieloskładnikowych, wygrała przetarg dotyczący zakupu Fabryki Nawozów Fosforowych w Uboczu, która obecnie znajduje się w stanie upadłości. Celem jest wznowienie produkcji nawozów i tym samym [b]kontynuowanie 145 letniej tradycji produkcyjnej w Uboczu. [/b]

Dla firmy z Lubonia będzie to możliwość zwiększenia wielkości produkcji nawozów i rozszerzenia asortymentu, a co za tym idzie i możliwości sprzedaży nawozów. W maju br. syndyk masy upadłościowej fabryki z Ubocza przedstawił wycenę majątku firmy w upadłości i ogłosił przetarg na jego sprzedaż. LUVENA S.A. mająca siedzibę w Luboniu koło Poznania wzięła udział w tym przetargu z ofertą kupna, która okazała się najlepsza. Po dokonaniu transakcji zakupu nastąpi wznowienie produkcji nawozów w Uboczu. LUVENA S.A.. produkuje dziś ponad 300 tys ton nawozów przeznaczonych dla rolnictwa. Stanowi to 100% możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa. Zakup Fabryki w Uboczu pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych, rozszerzenie oferty produktowej oraz usprawnienie dystrybucji. Taką szansę daje bowiem zlokalizowanie części produkcji na Dolnym Śląsku - właśnie w Uboczu.

[i:14idkc5i]- Dzięki tej inwestycji do 300 tysięcy ton nawozów produkowanych w Luboniu dołożymy kolejne 100 tysięcy z Ubocza, co pozwoli zwiększyć łączny wolumen produkcji i sprzedaży i nasz udział w rynku nawozów wieloskładnikowych – mówi Kazimierz Zagozda – prezes zarządu LUVENY S.A. [/i:14idkc5i]

Wznowienie produkcji nawozów w Uboczu wiązać się będzie z inwestycjami w nowoczesne linie technologiczne oraz całą infrastrukturę. Firma z Lubonia przygotowała dwuletni program inwestycyjny. W pierwszym roku odtworzone zostałyby zdewastowane urządzenia i uruchomiono produkcję nawozów. W drugim etapie (drugi rok) zdolności produkcyjne Ubocza sięgnęłyby 100 tysięcy ton nawozów rocznie. Realizacja tego programu wymagać będzie inwestycji w ciągu dwóch lat na poziomie około 34 mln zł. Priorytetowym zagadnieniem będzie również prowadzenie produkcji przy minimalnym oddziaływaniu na środowisko naturalne.

– W Luboniu przeszliśmy długą drogę realizując każdego roku mniejsze i większe inwestycje, które wpłynęły na zmniejszanie naszej uciążliwości wobec środowiska. Obecnie nie notujemy żadnych przekroczeń emisji szkodliwych substancji. Wiemy jak to się robi i tak jak w Luboniu, również i w Uboczu, będziemy stosować najlepsze istniejące na świecie rozwiązania technologiczne i organizacyjne – przekonuje prezes Zagozda.

Wznowienie produkcji nawóz w Uboczu możliwe będzie po około 12 miesiącach od momentu jej zakupu. W pierwszych dwóch latach inwestycji znajdzie tam zatrudnienie kilkadziesiąt osób.

http://www.luvena.pl/page.php/1/0/show/574/
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję