DODAJ

Elektrownia "Turów"

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów – trzecia co do wielkości w Polsce elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej. Elektrownia znajduje się w Bogatyni (powiat zgorzelecki). Jej moc osiągalna wynosi 1900 MW. Roczna produkcja energii elektrycznej brutto to 13 144 008 MWh. podczas której zużycie węgla brunatnego na jej produkcję i produkcję energii cieplnej wynosi 11 991 500 ton.

Elektrownia Turów pracuje nieprzerwanie od 1962 roku. W 2005 roku zakończono jej kompleksową modernizację, był to jeden z największych procesów inwestycyjnych w Europie Środkowej dzięki czemu jest najnowocześniejszą w kraju elektrownią opalaną węglem brunatnym. Dysponuje 8 blokami, z których sześć to nowoczesne bloki z kotłami fluidalnymi o wysokiej sprawności.

Udział mocy w systemie energetycznym kraju wynosi ok. 8,3% (2007 rok). Paliwo podstawowe - węgiel brunatny, dostarczany przenośnikami taśmowymi z Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

Elektrownia Turów i Kopalnia Turów wchodzą w skład holdingu PGE.

Zatrudnia około 1800 osób.

źródło: Wikipedia
Szczegóły - [Bogatynia] Elektrownia "Turów"
inwestorPGE S.A.
Gregs 04.01.2013, godz. 18:30
Alstom złożył tańszą niż konsorcjum Hitachi Power Europe i Budimeksu ofertę na budowę nowego bloku w Elektrowni Turów. Jej wartość wynosi 3,83 mld zł netto wobec ceny w wysokości 4,03 mld zł netto, którą zaoferowało konsorcjum Hitachi - wynika z nieoficjalnych informacji wnp.pl.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Gregs 02.01.2013, godz. 20:40
Wyburzenie chłodni kominowej nr 7

W sobotę 1 grudnia 2012 roku o godzinie 14:33 w PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów przeprowadzona została akcja wyburzenia chłodni kominowej nr 7. Wykorzystano w tym celu blisko 2 tys. mikro ładunków wybuchowych, które rozmieszczono w określonych punktach na żelbetonowej chłodni.

Ze względu na inne obiekty znajdujące się w pobliżu, wyburzany obiekt musiał zawalić się niemal pionowo w dół z lekkim nachyleniem w kierunku północno – zachodnim. Dzięki prawie trzem miesiącom przygotowań, obliczeń i analiz możliwe było przeprowadzenie akcji zgodnie z założeniami i bez jakichkolwiek komplikacji. W zaledwie kilka sekund obiekt o wysokości 100 i średnicy 78 metrów zamienił się w 9,5 tys. ton betonowego gruzu.

http://www.elturow.pgegiek.pl/index.php ... more-11161

odpowiedz
Gregs 02.01.2013, godz. 20:30
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów – trzecia co do wielkości w Polsce elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej. Elektrownia znajduje się w Bogatyni(powiat zgorzelecki). Jej moc osiągalna wynosi 1900 MW. Roczna produkcja energii elektrycznej brutto to 13 144 008 MWh. podczas której zużyciewęgla brunatnego na jej produkcję i produkcję energii cieplnej wynosi 11 991 500 ton.
Elektrownia Turów pracuje nieprzerwanie od 1962 roku. W 2005 roku zakończono jej kompleksową modernizację, był to jeden z największych procesów inwestycyjnych w Europie Środkowej dzięki czemu jest najnowocześniejszą w kraju elektrownią opalaną węglem brunatnym. Dysponuje 8 blokami, z których sześć to nowoczesne bloki z kotłami fluidalnymi o wysokiej sprawności.
Udział mocy w systemie energetycznym kraju wynosi ok. 8,3% (2007 rok). Paliwo podstawowe - węgiel brunatny, dostarczany przenośnikami taśmowymi z Kopalni Węgla Brunatnego Turów.
Elektrownia Turów i Kopalnia Turów wchodzą w skład holdingu PGE.
Zatrudnia około 1800 osób
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję