DODAJ

Hałdy skały płonnej

Inwestycja Hałdy skały płonnej znajduje się w Wałbrzych
eyango 27.02.2012, godz. 01:15
Dolnośląscy samorządowcy, ekolodzy i posłanki sprzeciwiają się planom sprzedaży hałd pokopalnianych.
Prezydent Roman Szełemej (zabierz głos/oceń prezydenta), posłanki Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Tutaj, radny sejmiku województwa Dolnośląskiego i przedstawiciel Polskiego Klubu Ekologicznego Julian Golak podpisali wspólnie protest do ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Treść pisma: "Jesteśmy oburzeni skandalicznymi planami sprzedaży hałd pokopalnianych przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń SA z przeznaczeniem na eksploatacje kruszywa. Dotyczy to między innymi dwóch hałd określonych jako "Staszic" i "Moniuszko" położonych w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Wałbrzycha.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
eyango 26.02.2012, godz. 20:47
Dwie pokopalniane hałdy, położone w pobliżu centrum Wałbrzycha (Staszic i Moniuszko) mogą zniknąć wkrótce z panoramy miasta. Spółka Restrukturyzacji Kopalń wystawiła je właśnie na przetarg jako źródło kruszywa. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że taka rabunkowa gospodarka sprawi, że rozjadą nas tysiące ciężarówek, a w samą hałdę wpompowano miliony.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
eyango 26.02.2012, godz. 20:46
Prezydent Roman Szełemej, Posłanki na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i przedstawiciel Polskiego Klubu Ekologicznego Julian Golak podpisali wspólnie protest do Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 13.02.2012, godz. 18:43
FORSA utopiona w hałdzie

SRK za blisko 3,5 mln zł miała przekształcić wałbrzyską hałdę w obiekt sportowy. Kasę wydano, obiekt nie powstał, a hałda ma być sprzedana jako materiał pod budowę dróg.

http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
odpowiedz
Orzech 10.02.2012, godz. 17:26
Władze Wałbrzycha oburzone pomysłem sprzedaży pokopolnianych hałd.

Władze Wałbrzycha i ekolodzy biją na alarm. Spółka Restrukturyzacji Kopalń, właściciel terenów, na których kiedyś wydobywano węgiel, chce sprzedać dwie hałdy w centrum miasta.

POSŁUCHAJ: http://www.prw.pl/articles/view/20060/n ... ddac-haldy
odpowiedz
eyango 15.12.2011, godz. 21:24
7 lutego 2010 użytkownik k11 wrzucił w temacie "Kopalnie - reaktywacja?" następujące info z portalu komunikaty.info o przetargu[u:21q87rq9][i:21q87rq9] "Wykonanie odwiertów rdzeniowych w celu określenia parametrów technicznych materiałów następujących hałd i zwałowiska: Część I:Zadanie 1. Hałda Staszic w Wałbrzychu: 9 sztuk odwiertów rdzeniowych z pobraniem prób Zadanie 2. Hałda Moniuszko w Wałbrzychu: 3 sztuki odwiertów rdzeniowych z pobraniem prób. Część II:Zadanie 1. Hałda 6/4 Pole Piast w Nowej Rudzie: 8 sztuk odwiertów rdzeniowych z pobraniem prób,Zadanie 2. Hałda 7/4 na Polu Słupiec w Nowej Rudzie: 9 sztuk odwiertów rdzeniowych z pobraniem prób. Część III:Zwałowisko nr 1 w Wojkowicach: 3 sztuki odwiertów rdzeniowych z pobraniem prób"[/i:21q87rq9][/u:21q87rq9] przetarg ten wygrała firma Przedsiębiorstwo Usługowe Geocarbon Spółka z o. o z Katowic.

Poniżej umieszczam dokumenty z przetargu.
Informacja o przetargu
Ogłoszenie
SIWZ
Aneks
ROZSTRZYGNIĘCIE PRZETARGU
INFORMACJA O NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERCIE

W wyniku przeprowadzonych odwiertów i badań skały płonnej, które widocznie były pozytywne dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń Sp. z.o.o., która zdecydowała się wystawić przetargna dzierżawę dwóch badanych hałd tj. Staszic i Moniuszko w Wałbrzychu:

Hałda "Staszic"
Miejsca przeprowadzenia przetargów
Siedziba SRK SA
ul. Strzelców Bytomskich 207
41-914 Bytom
Terminy przeprowadzenia przetargów
21-12-2011 r. godzina: 10:00
Przedmiot przetargu
Przetarg w trybie publicznego przetargu dwustopniowego na sprzedaż kruszywa stanowiącego odpad powstały w wyniku eksploatacji węgla kamiennego - materiału stanowiącego głównie odpady skalne, żużle paleniskowe, łupki porfiry i piaskowce z domieszką węgla kamiennego zgromadzonego na terenie hałdy "Staszic", położonej w Wałbrzychu w rejonie ul. Górniczej.
Warunki Sprzedaży
Projekt umowy dzierżawy
Projekt umowy sprzedaży

Hałda "Moniuszko"
Miejsca przeprowadzenia przetargów
Siedziba SRK SA ul. Strzelców Bytomskich 207 41-914 Bytom
Terminy przeprowadzenia przetargów
21-12-2011 r. godzina: 10:00
Przedmiot przetargu
Przetarg w trybie publicznego przetargu dwustopniowego na sprzedaż kruszywa stanowiącego odpad powstały w wyniku eksploatacji węgla kamiennego - materiału stanowiącego głównie odpady skalne, łupki porfiry i piaskowce z domieszką węgla kamiennego zgromadzonego na terenie hałdy "Moniuszko", położonej w Wałbrzychu w rejonie ul. Moniuszki, Modlińskiej oraz Głowackiego.
Warunki Sprzedaży
Projekt umowy dzierżawy
Projekt umowy sprzedaży
odpowiedz
eyango 15.12.2011, godz. 21:11
Hałdy skały płonnej w Wałbrzychu
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję