DODAJ

Plac Solidarności w miejscu obecnego Placu na Rozdrożu

[Wałbrzych] Plac Solidarności w miejscu obecnego Placu na Rozdrożu 96063
Inwestycja polega na zagospodarowaniu terenu Placu na Rozdrożu wraz z przyległymi do niego ulicami. Obecnie jest to obszar zaniedbany przestrzennie i funkcjonalnie. Oprócz obszaru samego placu, gdzie zbudowane zostanie rondo, planowana jest również modernizacja części pobliskich ulic: 1 Maja, Straży Pożarnej, Matejki oraz Przemysłowej. Ulice mają mieć nawierzchnię asfaltową, natomiast kostka brukowa będzie pozostawiona tylko w zatoce przystankowej. W ramach inwestycji, ma być także zainstalowane, energooszczędne oświetlenie uliczne i elementy małej architektury. Poza modernizacją placu, w sąsiedztwie placu ma powstać centralny przystanek komunikacji miejskiej dla Starego Miasta w Wałbrzychu.
Szczegóły - [Wałbrzych] Plac Solidarności w miejscu obecnego Placu na Rozdrożu
inwestorZarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu
realizacja inwestycjiIV kw. 2014
DlugiX 11.03.2014, godz. 19:42
Remont placu na Rozdrożu w Wałbrzychu, to kolejna duża inwestycja w Śródmieściu. Ma się rozpocząć w 2014 r.

Remont placu na Rozdrożu w Wałbrzychu, to kolejna duża inwestycja drogowa zaplanowana w Śródmieściu. Dobiega końca budowa parkingu dla około 130 samochodów przy ulicy Rycerskiej, która ma się zakończyć w marcu 2014 r. Trwa także przebudowa placu Magistrackiego, która potrwa do czerwca 2014 r.

Tutaj przeczytacie o przebudowie pl. Magistrackiego

Remont placu na Rozdrożu w Wałbrzychu, nie ograniczy się tylko do niego, ale również do sąsiadujących z nim ulic. Dlatego jest to inwestycja zaplanowana na kilka lat. W 2014 r. zostanie przebudowany sam plac, na którym powstanie niewielkie centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej. W czasie trwania inwestycji ruch autobusów w tym miejscu ma zostać utrzymany, ale trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami. Oprócz placu modernizacja ma objąć fragmenty przylegających do niego ulic: 1 Maja, Przemysłowej, Matejki oraz w całości ulicy Straży Pożarnej.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
DlugiX 24.01.2014, godz. 11:57
96063_1000x.jpg
odpowiedz
DlugiX 24.01.2014, godz. 11:56
Inwestyjca polega na zagospodarowaniu terenu Placu na Rozdrożu wraz z przyległymi do niego ulicami. Obecnie jest to obszar zaniedbany przestrzennie i funkcjonalnie. Oprócz obszaru samego placu, gdzie zbudowane zostanie rondo, planowana jest również modernizacja części pobliskich ulic: 1 Maja, Straży Pożarnej, Matejki oraz Przemysłowej. Ulice mają mieć nawierzchnię asfaltową, natomiast kostka brukowa będzie pozostawiona tylko w zatoce przystankowej. W ramach inwestycji, ma być także zainstalowane, energooszczędne oświetlenie uliczne i elementy małej architektury. 
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję