DODAJ

Most Marii Skłodowskiej-Curie

Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie realizuje w mieście Warszawa inwestycję Most Marii Skłodowskiej-Curie. Inwestycję wykonał Pol-Aqua S.A.. Oddanie do użytku odbyło się II kw. 2012 roku
Szczegóły - [Warszawa] Most Marii Skłodowskiej-Curie
inwestorZarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie
wykonawcaPol-Aqua S.A.
realizacja inwestycjiII kw. 2012
Orzech 25.04.2012, godz. 10:37
Pusto na nowym moście. "Może zbudowaliśmy za szeroki?"

Na nowym moście nadal pustawo. - Może nie powinien być aż tak szeroki? - słychać w urzędzie miasta miesiąc po jego otwarciu. - To przecież fragment przyszłej obwodnicy - odpowiadają eksperci.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,116 ... oki__.html
odpowiedz
aszatkowska 22.02.2012, godz. 11:32
O zagrożoną "szarganiem" godność Marii Skłodowskiej-Curie upominają się eksperci Zespołu Nazewnictwa Miejskiego. Niebezpieczeństwo na noblistkę ściągnęli radni PO, czyniąc ją patronką nowego mostu na Wiśle

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 17.02.2012, godz. 13:24
Konsorcjum Pol-Aquy podpisało z warszawskim magistratem aneks wydłużający termin zakończenia prac związanych z budową Mostu Północnego.

Według kontraktu, podpisanego w kwietniu 2009 r., wykonawca na zrealizowanie inwestycji miał 32 miesiące od zawarcia umowy. Aneks wydłuża termin wykonania robót do 30 czerwca 2012 r. Natomiast do 31 lipca mają zostać przygotowane i przekazane zamawiającemu dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie obiektu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
aszatkowska 01.02.2012, godz. 11:12
Przygotowania do otwarcia mostu Północnego rozpoczęte. Organizację imprezy ratusz powierzył Stołecznej Estradzie. Jej szczegóły, scenariusz i koszty zależą od temperatury. Powietrza.

Aby do wiosny. Zrobi się cieplej i będzie można urządzić wielką fetę na otwarcie, choć oficjalnie miejscy urzędnicy zaprzeczają, by z jej powodu zwlekali z czymkolwiek.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 21.12.2011, godz. 10:22
Dzisiaj mija termin zakończenia budowy mostu Północnego, mimo to prace trwają nadal. Brakuje latarni, trzeba też podnieść linię wysokiego napięcia na Tarchominie. Dlaczego nie można było tego zrobić wcześniej?

W terminie udało się za to nadać nowej przeprawie nazwę: ma to być most Marii Skłodowskiej-Curie. Oficjalnie zacznie ona jednak obowiązywać dopiero w momencie wydania pozwolenia na użytkowanie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 21.12.2011, godz. 08:36
Budowa mostu Północnego ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, a nie jak planowano w grudniu br. Główny wykonawca dzięki aneksowi w umowie nie poniesie kary za opóźnienie.

Jak informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, do wykonania pozostało przede wszystkim zakończenie budowy części tramwajowej w tym ułożenie torów, zamontowanie słupów trakcyjnych, budowa chodnika, ścieżki rowerowej, a także barier, poręczy czy odwodnienia.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
joa.mak 01.12.2011, godz. 13:50
Radni przegłosowali nazwę dla Mostu Północnego. Teraz oficjalnie jego patronką będzie Maria Skłodowskiej-Curie.

Radni PO dopięli swego. Wbrew warszawiakom, którzy w konsultacjach opowiadali się za nazwą Most Północny, po dwugodzinnej dyskusji zagłosowali za uchwałą nadająca przeprawie nową patronkę. Przeciw było tylko pięcioro radnych, reszta prześcigała się w wyliczaniu zasług noblistki.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
joa.mak 01.12.2011, godz. 08:41
Przed decydującym głosowaniem nad nazwą mostu Północnego na czwartkowej sesji Rady Warszawy sprawą zajmowała się w środę komisja kultury. Siedmioro radnych PO i Krystian Legierski z klubu SLD poparło "most Marii Skłodowskiej-Curie", przeciw było sześcioro z PiS i SLD.

Nazwa nowej przeprawy przez Wisłę na północy miasta budzi ogromne kontrowersje.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję