[Wilczyce] Firma kosmetyczna "Clarena"

[Wilczyce] Firma kosmetyczna "Clarena"

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Wilczyce] Firma kosmetyczna "Clarena"

inwestorClarena Sp z o.o. Sp.K.
realizacjaII kw. 2011

O inwestycji [Wilczyce] Firma kosmetyczna "Clarena"

Firma kosmetyczna Clarena zainwestowała 10 mln złotych w obiekt w podwrocławskich Wilczycach. W tamtejszych: magazynie, dziale konfekcji oraz dziale handlowym, pracować będzie na razie ponad 70 osób. Budynek będzie oddany do użytku pod koniec kwietnia 2011 roku. Już w maju dział konfekcji kosmetyków oraz magazyn Clareny zostaną przeniesione z Długołęki do Wilczyc. Dołączy do nich także część działu handlowego, który dotychczas mieścił się w głównej siedzibie firmy przy ul. Kleczkowskiej 45 we Wrocławiu. Łącznie w nowym obiekcie pracować będzie około 70 osób. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat Clarena zamierza nawet o kilkadziesiąt procent zwiększyć zatrudnienie w wilczyckim zakładzie. – Przeprowadzka do nowego obiektu była koniecznością. Clarena rozwija się tak dynamicznie, że planując kolejne projekty nie mogliśmy już zakładać ich realizacji w Długołęce – wyjaśnia Patricia Popławska-Kostiuk, prezes i właściciel firmy Clarena. Decyzja ta była tym prostsza w realizacji, że grunt pod inwestycję, której powierzchnia całkowita to 4470 mkw., był już wcześniej w rękach firmy. Autorem projektu jest spółka projektowa MAZUR Arquitectos & Ingenieros Asociados. – Projekt stanowił duże wyzwanie, jeżeli chodzi o formę i wysokie oczekiwania inwestora – przyznaje architekt Beata K. Mazur, prezes firmy, członek Katalońskiej Izby Architektów w Barcelonie. Architektonicznego rytmu bryle budynku w Wilczycach nadają duże, pionowe przeszklenia, przedzielone elementami z wysokiej jakości materiałów kompozytowych i ceramicznej okładziny. Zastosowanie szklanej fasady nadaje budynkowi nowoczesny charakter i zapewnia czytelny układ funkcjonalny oraz doskonałe doświetlenie wnętrza. Logotyp marki potraktowano twórczo, wykorzystując na elewacji jego niecodzienną formę. – Nowoczesny wizerunek firmy podkreśliliśmy poprzez wysunięcie fragmentu bryły stanowiącej jednocześnie zadaszenie strefy wejściowej i nawiązującej kształtem do pierwszej litery marki Clarena – wyjaśnia Beata K. Mazur. - Inwestycja w Wilczycach daje nam gwarancję, że jeśli będzie wymagał tego rozwój Clareny, bez problemu możemy zwiększyć powierzchnię magazynu, czy konfekcji – zaznacza Patricia Popławska-Kostiuk - To dla nas kluczowa kwestia. Niewykluczone, że konieczna do realizacji w niedalekiej przyszłości. Krótko o inwestycji: Wartość: 10 mln zł Powierzchnia całkowita obiektu: 4470 mkw. Data realizacji: kwiecień 2011 r. Projekt: MAZUR Arquitectos & Ingenieros Asociados sp. z o.o.
Napisz komentarz
Orzech
Clarena potwierdza, że przy odrobinie szczęścia można też robić biznes w Polsce i dobrze na tym wychodzić.
Jan Augustynowski
no ładnie, na kremikach jak można zarobić :)
Jan Hawełko
iza.straczek@prtime.pl
Firma kosmetyczna Clarena zainwestowała 10 mln złotych w obiekt w podwrocławskich Wilczycach. W tamtejszych: magazynie, dziale konfekcji oraz dziale handlowym, pracować będzie na razie ponad 70 osób. Budynek będzie oddany do użytku pod koniec kwietnia 2011 roku.

 

Już w maju dział konfekcji kosmetyków oraz magazyn Clareny zostaną przeniesione z Długołęki do Wilczyc. Dołączy do nich także część działu handlowego, który dotychczas mieścił się w głównej siedzibie firmy przy ul. Kleczkowskiej 45 we Wrocławiu. Łącznie w nowym obiekcie pracować będzie około 70 osób. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat Clarena zamierza nawet o kilkadziesiąt procent zwiększyć zatrudnienie w wilczyckim zakładzie.  – Przeprowadzka do nowego obiektu była koniecznością. Clarena rozwija się tak dynamicznie, że planując kolejne projekty nie mogliśmy już zakładać ich realizacji w Długołęce – wyjaśnia Patricia Popławska-Kostiuk, prezes i właściciel firmy Clarena.

Decyzja ta była tym prostsza w realizacji, że grunt pod inwestycję, której powierzchnia całkowita to 4470 mkw., był już wcześniej w rękach firmy. Autorem projektu jest spółka projektowa MAZUR Arquitectos & Ingenieros Asociados. – Projekt stanowił duże wyzwanie, jeżeli chodzi o formę i wysokie oczekiwania inwestora – przyznaje architekt Beata K. Mazur, prezes firmy, członek Katalońskiej Izby Architektów w Barcelonie.

Architektonicznego rytmu bryle budynku w Wilczycach nadają duże, pionowe przeszklenia, przedzielone elementami z wysokiej jakości materiałów kompozytowych i ceramicznej okładziny. Zastosowanie szklanej fasady nadaje budynkowi nowoczesny charakter i zapewnia czytelny układ funkcjonalny oraz doskonałe doświetlenie wnętrza. Logotyp marki potraktowano twórczo, wykorzystując na elewacji jego niecodzienną formę. – Nowoczesny wizerunek firmy podkreśliliśmy poprzez wysunięcie fragmentu bryły stanowiącej jednocześnie zadaszenie strefy wejściowej i nawiązującej kształtem do pierwszej litery marki Clarena  –  wyjaśnia Beata K. Mazur.

- Inwestycja w Wilczycach daje nam gwarancję, że jeśli będzie wymagał tego rozwój Clareny, bez problemu możemy zwiększyć powierzchnię magazynu, czy konfekcji – zaznacza Patricia Popławska-Kostiuk - To dla nas kluczowa kwestia. Niewykluczone, że konieczna do realizacji w niedalekiej przyszłości.
Krótko o inwestycji:
 
Wartość: 10 mln zł
Powierzchnia całkowita obiektu: 4470 mkw.
Data realizacji: kwiecień 2011 r.
Projekt: MAZUR Arquitectos & Ingenieros Asociados sp. z o.o.
REKLAMA