WITA

WITA

Mieszkania/Kraków/Śródmieście/Stare Miasto/Wita Stwosza
REKLAMA
inwestorEcho Investment S.A.Archicom S.A.
projektantMOFO Architekci
realizacjaI kw. 2026

O inwestycji WITA

Echo Investment i Archicom zrealizują wielofunkcyjny projekt przy ulicy Wita Stwosza w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto. W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków powstanie pięć czteropiętrowych budynków. Koncepcja WITA zakłada stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym ludzie będą mieszkać, pracować i spędzać czas, korzystając z szerokiego wachlarza usług kulinarnych i eventowych, a także z dostępnych terenów rekreacyjnych wśród bujnej zieleni. Inwestycja o powierzchni 3-ha budowana będzie etapowo, a jej zakończenie planowane jest w 2026 roku.

WITA będzie otwartą na miasto atrakcyjną przestrzenią do życia, pracy, spotkań oraz rekreacji. Wokół budynków zasadzone zostanie około 120 drzew, a starannie zaprojektowana zieleń zajmie łącznie prawie 7 tys. mkw. Osią kompozycyjną w sercu kompleksu będzie aleja spacerowa zwieńczona zielonym skwerem i otoczona restauracjami, przytulnymi kawiarniami oraz lokalami handlowymi w parterach budynków.Na terenie WITA powstanie łącznie 26,7 tys. mkw. powierzchni biurowej w dwóch budynkach realizowanych przez Echo Investment. Pierwszy z nich, o powierzchni 5,1 tys. mkw. stanie bezpośrednio przy ul. Wita Stwosza tuż obok gmachu Muzeum Armii Krajowej. Drugi biurowiec zaoferuje 21,6 tys. mkw. powierzchni i będzie połączony jedną ścianą z obiektem mieszkaniowym. Najemcy biur w WITA będą mieli do dyspozycji ergonomiczne przestrzenie do pracy, liczne udogodnienia oraz ekologiczne rozwiązania technologiczne zgodne ze standardem BREEAM na poziomie Excellent. W biurowcach ulokowane będzie także centrum fitness i przychodnia medyczna oraz lokale usługowe w parterach. 

Archicom odpowiada za część mieszkaniową WITA, czyli dwa kameralne budynki wielorodzinne w drugiej linii zabudowy. Powstanie w nich łącznie 176 komfortowych apartamentów o wysokim standardzie w metrażach od 28 do 97 mkw. Funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania z dużymi przeszkleniami zapewnią przestrzeń do życia najwyższej jakości. Każde z nich będzie posiadać duży balkon, ogródek lub taras, który będzie można zagospodarować zielenią. Do dyspozycji mieszkańców będą liczne udogodnienia począwszy od rowerowni, komórek lokatorskich, po aplikację Bluebolt czy system inteligentnego mieszkania. Dzięki temu każdy z mieszkańców będzie mógł zadbać o oszczędność energii oraz bezpieczeństwo i umożliwi bezdotykowe otwieranie drzwi, bram czy przywołanie windy.

W bezpośrednim sąsiedztwie WITA mieści się zabytkowe Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Fotografii, a położenie w centrum miasta zapewnia dostęp do bogatej oferty kulturalnej Starego Miasta. Pracownicy biur i mieszkańcy kompleksu docenią bliskość Galerii Krakowskiej, uczelni wyższych oraz terenów spacerowych w najbliższej okolicy. W promieniu 15-minutowego spaceru lub rowerowej przejażdżki znajdą wszystko, co buduje komfort życia. Lokalizacja w pobliżu dworca Kraków Główny oraz przystanków tramwajowych i autobusowych gwarantuje doskonałą komunikację i zachęca do korzystania z rozwiniętego transportu publicznego.

Uzgodniony we współpracy z konserwatorem zabytków projekt WITA przygotowała doświadczona krakowska pracownia MOFO Architekci. Projektanci stworzyli przyjazne przestrzenie do życia zgodne z aktualnymi trendami architektonicznymi. Budynki nawiązują do tradycji i historycznej zabudowy w okolicy. Architektura charakteryzuje się oszczędną dekoracją i formę podporządkowaną funkcji. Przestronne wnętrza części wspólnych podkreślą stylowe detale, takie jak drewno czy płytki dekoracyjne.

Opinie o WITA

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji WITA
Wojciech Jenda
+1
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA