[Wrocław] Budynek wielorodzinny, ul. Mulicka

REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Budynek wielorodzinny, ul. Mulicka

Budynek mieszkalny wielorodzinny 5-cio kondygnacyjny niepodpiwniczony, wymurowany z bloczków ceramicznych-glina, o grubości 24 cm, ocieplany styropianem. Mieszkania ogrzewane piecami dwufunkcyjnymi gazowymi. Na parterze miejsca parkingowe, pomieszczenia techniczne (wózkownie), śmietnik oraz jeden lokal mieszkalny przeznaczony dla osoby niepełnosprawnej i jeden lokal przeznaczony na usługi. Na czwartej kondygnacji mieszkania dwupoziomowe. Obiekt posiada 2 klatki schodowe, od strony północnej, od ulicy Mulickiej. Powierzchnia terenu 2054 m2, powierzchnia zabudowy 821 m2. Wysokość budynku 14 m, długość 46 m.
Napisz komentarz
Orzech
AKME deweloperem

Autor: Ryszard Mulek

Wrocławska firma AKME rozszerza działalność o budownictwo mieszkaniowe. Inwestycję w branży deweloperskiej rozpoczyna od realizacji projektu mieszkaniowego na wrocławskim Psim Polu.

AKME jest jedną z największych w Polsce firm zajmujących się realizacją prac archeologicznych i budowlanych. Teraz rozszerza swoje usługi o budownictwo mieszkaniowe. Jedną z pierwszych inwestycji jest budowa wielorodzinnego budynku przy ulicy Mulickiej.

Wojciech Piszczałowski, dyrektor działu nieruchomości w AKME: - To zaciszna okolica, a jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta. Budujemy tam pięciokondygnacyjny budynek, w którym będzie 41 mieszkań o powierzchni od 30 do około 100 metrów kwadratowych wraz z miejscami garażowymi i lokalem usługowym.

Budynek, którego kompleksowym wykonawcą robót budowlanych jest AKME, powstaje na dwoipółtysięcznej działce i będzie miał 2,2 tysiąca metrów kwadratowych.

- Dla nas istotna jest jakoś, dlatego budujemy wyłącznie z najlepszych materiałów. Szczególną uwagę zwracamy na komfort przyszłych mieszkańców i estetykę wykończenia części wspólnych budynku - dodaje Piszczałowski.

Inwestor planuje zakończyć budowę budynku w marcu 2008 roku. W planach ma także kolejne inwestycje mieszkaniowe.
- Koniunktura na rynku w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem w budownictwie skłoniły nas do rozpoczęcia realizacji projektów deweloperskich. Dlatego jeszcze w tym roku planujemy kolejne inwestycje w tej branży - zapowiada Zdzisław Wiśniewski, prezes i założyciel firmy AKME.

Firma AKME powstała 15 lat temu. Początkowo koncentrowała się głównie na prowadzeniu prac archeologicznych. Działała na terenie całego kraju i prowadziła prace w obiektach objętych ścisłą ochroną konserwatora zabytków. Z czasem rozszerzyła działalność o usługi budowlane, między innymi przygotowanie wykopów pod budowę i inwestycje zieleni. Aktualnie oferuje szeroki zakres usług w zakresie inwerstorstwa zastępczego, prac projektowych i rozbiórkowych, a także konsultingu w obrocie nieruchomościami. Jednak archeologia nadal jest jej kluczową działalnością.

BWR_417_03_AKME2_CoC_600.jpg

http://www.biznespolska.pl/gazeta/artic ... tid=147421
Orzech
http://www.e.gazeta.wroc.pl/O53944_2007 ... my01-c.pdf
Darek
Więcej informacji: http://www.mieszkania.akme.pl
REKLAMA