[Wrocław] Kompleks hotelowo-handlowo-apartamentowy "Centrum Metropol"

[Wrocław] Kompleks hotelowo-handlowo-apartamentowy "Centrum Metropol"

Hotele/Wrocław/Stare Miasto/Przedmieście Świdnickie
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Kompleks hotelowo-handlowo-apartamentowy "Centrum Metropol"

Wrocław jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce, historyczną stolicą Dolnego Śląska. Dzięki nieprzerwanemu, wieloletniemu rozwojowi Wrocław staje się dziś europejską metropolią. W listopadzie 2009 roku Urząd Miejski Wrocławia wydał decyzję o pozwoleniu na budowę dla wielofunkcyjnego zespołu Centrum Metropol, zlokalizowanego w kwartale ulic Piłsudskiego, Komandorskiej, Bogusławskiego i Świdnickiej – w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie zespołu znajdują się dwa dworce kolejowe oraz arteria łącząca śródmieście Wrocławia z autostradą A4 Kraków – Berlin. W obrębie Centrum Metropol wybudowany zostanie 4**** hotel Hilton Garden Inn z centrum konferencyjnym o powierzchni 600 m2, 13.000 m2 powierzchni biurowej klasy A, 36 apartamentów, jednostki handlowe i usługowe o zróżnicowanej powierzchni oraz 221 ogólnodostępnych miejsc w strzeżonym parkingu podziemnym.
Napisz komentarz
Orzech
15.08.2015
745378.jpg

Foto: Neo[EZN] - http://fotopolska.eu
Orzech
3.08.2015
4i8v1KZ_lpoDFtyOAmrGOvSRazp_yePa7BNKqLHcVNE=w1785-h1017-no
Foto: Kiha - Skyscrapercity
Jan Augustynowski
171739_1000x.jpg
Orzech
Nowy projekt architektonicznie raczej nie przebije tego starego, ale myślę, że będzie dobrze. I uprzedzę pytania: nie będą to "Arkady Wrocławskie" bis :)
R77
Zmiana funkcji nieunikniona. Pan Leszek nie zamierza budować tam budynku o funkcji hotelowej, tylko biura + usługi + ewentualnie trochę apartamentów.
Orzech
Dokładnie. Poprzedni projekt architektoniczny idealnie pasował, rozdzielając Capitol jakby na kilka osobnych budynków-kamienic.

Oby teraz nie powstał jeden, duży klocek.
REKLAMA