Zielone Bemowo

Zielone Bemowo

Warszawa/Bemowo/Lazurowa 7
REKLAMA

O inwestycji Zielone Bemowo

Osiedle "Zielone Bemowo" w Warszawie liczy sześć budynków z 321 mieszkaniami o powierzchni od 33 do 135 mkw. Znajduje się też 6 lokali usługowych.
Napisz komentarz
przemek1991
Wszystkim osobom, które planują kupić mieszkanie od tego dewelopera stanowczo odradzam! Po zakupie mieszkania spółka odrzuca wszystkie zgłoszenia, które są do niej wysyłane w ramach rękojmi (bez przeprowadzenia rzetelnej ekspertyzy). Wszystkie problemy zrzucane są na pozostałych lokatorów. Pozostaje jedynie droga skierowana do UOKiK'u i sądu żeby dochodzić swoich spraw. W moim przypadku hałas wydobywający się z "części wspólnej" sprawia mi wielkie problemy z podstawowymi czynnościami życiowymi jak praca czy sen. Jeszcze raz stanowczo odradzam - masa zszarpanych nerwów i stres przez ostatnie miesiące 🙁
Jan Hawełko
Jan Hawełko
+4
Jakub Zazula
Jakub Zazula
+12
Edward
1. Bloki wyglądają na czteropiętrowe, ale ostatnie "piętro" tylko udaje kondygnację, bo wg prawa jest antresolą. Jest to spowodowane faktem, że plan zagospodarowania dopuszcza budynki do trzech pięter (4 kondygnacje naziemne). 2. Deweloper pierwotnie zakładał, że antresola będzie użytkowa i do dowolnej aranżacji. Aktualnie wycofał się z tego pomysłu ( o tym niżej). Co to oznacza w praktyce? Nie można postawić ścianek działowych na takiej antresoli. W praktyce to duży strych lub sypialnia. Można jedynie zagospodarować antresolę czyniąc samowolę budowlaną, o czym deweloper za bardzo nie chce opowiadać. 3. Cordia wprowadziła na potrzeby swoich inwestycji pojęcie powierzchni rozliczeniowej. Wliczają w to wszystkie ściany i każdą powierzchnię nieużytkową. Oznacza to, że jak mieszkanie na np. 50m2, to płaci się za 52m2. Kolejny sposób na ugranie większych pieniędzy. Jeszcze ciekawiej się robi dla mieszkań z antresolą. o czym niżej. 4. Pomimo faktu, że antresola nie jest użytkowa, wg. dewelopera jest ona warta regularną cenę za metr. Czyli za mieszkanie 50 m2 z antresolą 40m2 zapłacimy ok 729 000 zł. (Miesiąc temu pani w biurze sprzedaży podała mi cenę za metr 8300, którą można targować do 81 00zł.) Daje to cenę ponad 14 000 zł za metr! Piękna metoda na zawyżenie statystyk średnich cen w danym regionie. Przyszli kupujący będą mieli ogromne problemy z kredytem, jeśli wpadną na pomysł najpierw podpisać umowę a potem dopiero walczyć o kredyt. 5. Spółka córka, która jest odpowiedzialna za przedsięwzięcie, jest spółką komandytową. Ma kapitał zakładowy 5000zł. Komandytariusze odpowiadają sumą komandytową, każdy po 1000 zł. Link: http://www.krs-online.com.pl/msig-5618-1136281.html Kapitał zakładowy jest niższy niż cena metra. Warto poczytać artykuły jak duże ryzyko niesie kupowanie od takich firm w sytuacji, gdy upadną. 6. Umowa deweloperska (proponowana) jest skonstruowana w sposób taki, że kupujący do końca kwietnia 2020 nie może się wycofać, nie tracąc części pieniędzy. Nawet w przypadku największych uchybień ze strony dewelopera. 7. Początkowo duże mieszkania miały inny metraż. Zmieniono to w listopadzie zeszłego roku, długo po wydaniu pozwolenia na budowę. Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego, nie wiem czy będzie to rodzić problemy z odbiorem mieszkań i czy PINB nie będzie robił problemów jak to odkryje. 8. Po zmianie powierzchni użytkowej dokumenty na stronie zostały antydatowane. 9. Miejsca garażowe w sporej części są podwójne, nazwane bardzo ładnie rodzinnymi. Co to oznacza? Miejsce długie na ok 10m, w którym trzeba najpierw wyjechać jednym samochodem by wyjechać drugim. 10. Nie ma żadnych miejsc dla gości, ale to niestety w Wa-wie standard. 11. Wszystkie ogłoszenia podają nieprawdziwy metraż. Największe mieszkanie ma ok. 70 metrów powierzchni użytkowej. Wszystkie materiały promocyjne wprowadzają zainteresowanych w błąd. 12. Warto zauważyć, że zasady zmieniają się w trakcie gry. Także nie ma pewności co będzie oferowane przy odbiorze.
REKLAMA