REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Żywiec] Szpital Powiatowy

O inwestycji [Żywiec] Szpital Powiatowy

Szpital Powiatowy przy ul. Pól Lisickich w Żywcu
Napisz komentarz
Krypton
Nowoczesna siedziba szpitala powiatowego w Żywcu powinna być gotowa w 2016 roku. Kanadyjska firma, która ma zbudować placówkę i zarządzać nią, poinformowała starostwo, że zgromadziła potrzebne na ten cel pieniądze.


Więcej: http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... .html?bo=1
Jan Hawełko
W Starostwie Powiatowym w Żywcu odetchnęli z ulgą. Delegatura Najwyższej Izby Kontroli w Katowicach pozytywnie oceniła działania Starostwa Powiatowego w Żywcu dotyczące budowy nowego szpitala powiatowego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

- Kamień spadł nam z serca - cieszy się wicestarosta Andrzej Kalata.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Starostwo w Żywcu wydało pozwolenie na budowę nowego szpitala w tym mieście - poinformował rzecznik starosty Krzysztof Fiołek. Zgodnie z planem, placówka ma zostać otwarta w 2015 roku i zastąpić stary szpital.

Nowa placówka będzie świadczyć usługi zdrowotne w szerszym zakresie; będzie oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów, pracownia z tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym. Nowością będzie centrum kompleksowej opieki "One-stop-shop", czyli "wszystko pod jednym dachem".

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Niepokojące wieści pojawiły się ostatnio w związku z planami budowy szpitala powiatowego w Żywcu. Wicestarosta Andrzej Kalata zapewnia, że inwestycja nie jest zagrożona, wiadomo jednak, że projekt zostanie okrojony, a rozpoczęcie budowy może się opóźnić.

Zgodnie z założeniami do września kanadyjski inwestor - firma InterHealth Canada - miał przygotować inwestycję pod kątem finansowym i technicznym.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Firma InterHealth Canada złożyła w Starostwie Powiatowym w Żywcu wniosek o pozwolenie na budowę nowego żywieckiego Szpitala Powiatowego. Oznacza to, że kanadyjski inwestor zakończył prace nad projektem budowlanym placówki.

Szpital w Żywcu to pierwszy w Polsce obiekt medyczny, który będzie realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Projekt budowy szpitala powiatowego żywieckiego otrzymał wcześniej pozytywną decyzję środowiskową, teraz do starostwa trafił wniosek o pozwolenie na budowę, standardowo wraz z projektem budowlanym nowego szpitala.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Czy protest przeciwko budowie szpitala powiatowego na Polach Lisickich w Żywcu, może jeszcze coś zmienić?

Protest do żywieckiego starostwa wpłynął jeszcze w ubiegłym roku. Pod pismem, które równolegle wysłano również do wojewody, burmistrza i ministrów - zdrowia oraz gospodarki - podpisało się prawie 40 osób. To głównie mieszkańcy Żywca, choć są wśród nich również osoby np. z Wieprza, Zarzecza, Pietrzykowic, czy Twardorzeczki.

pokaz-artykul.png
REKLAMA