Jak działa kredyt konsolidacyjny?Pixabay

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jan Hawełko
Jan Hawełko
REKLAMA

Kiedy nasza sytuacja finansowa ulega pogorszeniu, staramy się znaleźć optymalne rozwiązania. Im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym trudniej będzie nam uniknąć opóźnień w spłacie poszczególnych rat. Rozwiązaniem twojego problemu może okazać się konsolidacja pożyczek – sprawdź, na czym ona polega!

Czym jest i jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jak działa kredyt konsolidacyjny? To pytanie zadaje sobie wiele osób zmagających się ze spłatą kilku pożyczek jednocześnie. Być może jesteś jedną z nich i hasło „konsolidacja” obiło ci się o uszy, jednak nie masz pojęcia, czy to rozwiązanie jest dostępne dla ciebie? Jeśli tak, przeczytaj nasz artykuł do końca!

Kredyt konsolidacyjny działa na zasadzie połączenia kilku dotychczasowych pożyczek w jedną ratę. Jeśli do spłaty pozostały ci na przykład:

  • zakupy ratalne,
  • kredyty gotówkowe,
  • chwilówki,
  • zadłużenia na kartach kredytowych lub inne zobowiązania,

wówczas możesz złożyć wniosek o ich konsolidację. Za chwilę wytłumaczymy ci, z czym wiąże się to rozwiązanie.

Konsolidacja krok po kroku

REKLAMA

Jak działa kredyt konsolidacyjny? Zazwyczaj proces ubiegania się o ten rodzaj pożyczki przebiega zgodnie z poniższym schematem.

  • Klient zgłasza się do doradcy kredytowego, aby z jego pomocą przejrzeć dostępne oferty i sporządzić odpowiedni wniosek.
  • Podczas konsultacji z ekspertem wspólnie analizujecie wysokość twoich zobowiązań i dochodów oraz szukacie optymalnych rozwiązań.
  • Po skompletowaniu wymaganych dokumentów (na przykład dotychczasowych umów kredytowych) wraz z wnioskiem przekazujesz je wybranemu kredytodawcy.
  • Jeśli odpowiedź przedstawiciela będzie pozytywna, twoje kredyty zostaną spłacone, a ty podpiszesz nową umowę.
  • Od teraz dokonujesz miesięcznie tylko jednej wpłaty.

Zapewne masz jeszcze wiele pytań, dlatego zachęcamy do dalszej lektury!

Jak działa kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto poprosić o pomoc eksperta?

Kredyt konsolidacyjny jest dostępny zarówno dla osób, które chcą tylko polepszyć warunki spłaty swoich zobowiązań, jak i dla tych, które znajdują się w nieciekawej sytuacji finansowej. Niestety, w tym drugim przypadku kredyt konsolidacyjny może okazać się wyjątkowo trudny do uzyskania. Nie każdy pożyczkodawca będzie chętny do współpracy z klientem, który ma na swoim koncie zaległości w spłatach. Wówczas bardzo przyda ci się wiedza i doświadczenie, jakim dysponuje przedstawiciel Habza Finanse. Z jego pomocy możesz jednak skorzystać nawet wtedy, gdy poszukujesz lepszej oferty kredytowej. Pamiętaj, że eksperci mają duże możliwości negocjacyjne!

Czy po zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego twoje zobowiązania znikną?

I tak, i nie. Oczywiście zobowiązanie nie zostanie całkowicie umorzone, ponieważ pożyczony kapitał trzeba spłacić. Jednak przeniesienie poszczególnych pożyczek do jednej placówki oznacza niższą, dogodną do spłaty ratę, odzyskanie płynności finansowej i poprawę zdolności kredytowej. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak działa kredyt konsolidacyjny i czy warto z niego skorzystać, według nas zwiększenie finansowego komfortu to wystarczający argument. Dlatego skontaktuj się z doradcą kredytowym jeszcze dziś!

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA