Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego dużego kompleksu biurowego w centrum Wrocławiafot. Jakub Zazula

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego dużego kompleksu biurowego w centrum Wrocławia

Orzech
Orzech
REKLAMA

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego, dużego kompleksu biurowego w samym centrum Wrocławia. Echo Investment S.A. planuje realizację projektu Swobodna, w ramach którego powstanie docelowo 42,4 tys. mkw. powierzchni biurowych. Projekt będzie znacznie mniejszy w stosunku do wcześniejszych planów inwestora.

Inwestycja zostanie zrealizowana na działce znajdującej się przy ulicy Swobodnej 60 tuż obok skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich, na której aktualnie znajduje się stacja paliw BP i parking wielopoziomowy. Stacja zostanie zamknięta 10 kwietnia, a następnie obiekt zostanie wyburzony. Taki sam los czeka parking wielopoziomowy.

Na wniosek spółki BP Europa SE z 23.08.2021 r. o pozwolenie na rozbiórkę stacji paliw przy ul. Swobodnej 60, w dniu 3 stycznia 2022 roku – wydano decyzję o pozwoleniu na rozbiórkę tego obiektu.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Jak wynika z najnowszego raportu kwartalnego zaprezentowanego przez Echo Investment S.A. w ramach projektu "Swobodna" ma powstać 42,4 tys. mkw. powierzchni najmu. Budowa pierwszego etapu (13,5 tys. mkw.) ma ruszyć w trzecim kwartale 2022 roku, a jej zakończenie zaplanowano na trzeci kwartał 2024 roku.

REKLAMA

Podczas drugiego etapu ma powstać 28,9 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Ten zacznie się w trzecim kwartale 2023 roku i zakończy 2 lata później, w 2025 r.

Echo Investment S.A.

Jest to spora zmiana w stosunku do poprzednich planów Echo Investment S.A., dotyczących tej wrocławskiej inwestycji. Wcześniej cały kompleks miał docelowo zaoferować najemcom 64 100 mkw. powierzchni biurowej. Teraz jest mowa o znacznie mniejszej powierzchni – 42 400 mkw. Czyli projekt został zmniejszony aż o 21 700 metrów kwadratowych.

Przypomnijmy, Echo kupiło na początku 2019 roku grunt od grupy hotelarskiej Orbis S.A. 1 lutego 2019 r. na spółkę Echo Investment S.A. przeniesione zostało prawo użytkowania wieczystego działki biurowo-usługowej numer 55/3, znajdującą się przy ul. Swobodnej 60 (przy zbiegu z Gwiaździstą). Jej powierzchnia wynosi 7919 mkw. Wartość transakcji wyniosła 44 mln zł netto.

Urząd Miasta Wrocławia

Projekt "Swobodna" we Wrocławiu jest w fazie koncepcyjnej. Z tego też powodu Echo Investment S.A. nie udostępnia wizualizacji i nie podaje szczegółowych planów dotyczących tej inwestycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA