Osiedle Franciszkańskie ,,rośnie" i czeka na kolejnych nabywców

Osiedle Franciszkańskie ,,rośnie" i czeka na kolejnych nabywców

Katowice
REKLAMA

Ponad 30 procent sprzedanej powierzchni mieszkalnej i 25 procent powierzchni użytkowej - pięć miesięcy prac budowlanych prowadzonych na Osiedlu Franciszkańskim za nami. Zlokalizowana w Katowicach-Ligocie inwestycja, realizowana przez TDJ Estate, ,,rośnie" zgodnie z harmonogramem, a lokale mieszkaniowe i użytkowe znajdują kolejnych nabywców.

 

Pierwsze umowy deweloperskie na lokale mieszkalne zostały podpisane jeszcze w czerwcu tego roku. Tylko w okresie nieco ponad trzech miesięcy na Osiedlu Franciszkańskim sprzedano 30 procent mieszkań, a niemal drugie tyle zostało zarezerwowanych. Aktualnie trwa budowa piątego, ostatniego już piętra, a na niższych kondygnacjach postawiono pierwsze ściany działowe. Realizacja pierwszego etapu inwestycji zostanie zakończona w drugim kwartale 2015 r. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań już w okresie wakacyjnym.


Sprzedaż lokali usługowych rozpoczęto przed miesiącem, a pierwsi przedsiębiorcy już sfinalizowali umowy na swój lokal.


Do zagospodarowania pozostały lokale handlowo-usługowe o powierzchni od około 50 do 300 mkw. Wszystkie znajdują się na parterze i pozbawione są barier architektonicznych. Każdy z nich posiada szerokie witryny od ulicy Kijowskiej oraz ogólnodostępne miejsca parkingowe usytuowane naprzeciw wejścia.

REKLAMA


- Na terenie osiedla pozostało jeszcze blisko 400 mkw. wolnej powierzchni użytkowej. Zapraszamy zainteresowanych zakupem przedsiębiorców lub najemców, którzy chcieliby poprowadzić swój biznes właśnie w tym miejscu. Zależy nam na zapewnieniu naszym mieszkańcom wszelkich udogodnień bez konieczności dojeżdżania do centrum miasta, stąd sklep spożywczy i apteka. W planach mamy poszerzenie oferty również o placówki zdrowia i usługi uzupełniające - mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.


Inwestor kładzie także duży nacisk na elementy architektury zewnętrznej. Budynki mieszkalne Osiedla Franciszkańskiego wraz z budynkami usługowo-handlowymi będą tworzyły jedną spójną całość.


Osiedle Franciszkańskie to inwestycja zlokalizowana przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie, siedem kilometrów od ścisłego centrum Katowic. Będą ją tworzyły budynki mieszkalne z lokalami o powierzchni od 27 mkw. do 80 mkw. Większość z nich można nabyć korzystając z programu rządowego ,,Mieszkanie dla Młodych".


Za realizację projektu odpowiada krakowska firma Re-Bau.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA