[Katowice] W sąsiedztwie Bazyliki Ojców Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach powstanie osiedle mieszkaniowe

[Katowice] W sąsiedztwie Bazyliki Ojców Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach powstanie osiedle mieszkaniowe

REKLAMA

W połowie kwietnia rozpocznie się budowa nowego osiedla mieszkaniowego w Katowicach. TDJ Estate, spółka z grupy TDJ S.A., podpisała już umowę z generalnym wykonawcą. Osiedle Franciszkańskie wybuduje firma Re-Bau.

 

Inwestycja powstanie przy ulicy Kijowskiej w Katowicach, w odległości około siedmiu kilometrów od ścisłego centrum miasta. Osiedle Franciszkańskie będą tworzyły budynki mieszkalne z lokalami o powierzchni od 27 m kw. do 90 m kw. Większość z nich będzie można nabyć, korzystając z programu rządowego ,,Mieszkanie dla Młodych".

 

Dogodne połączenie ze śródmieściem i pozostałymi dzielnicami Katowic zapewni zaplanowana modernizacja układu komunikacyjnego w okolicy, w tym połączenie ulic Kijowskiej z Piotrowicką. Na terenie osiedla powstanie również pełna infrastruktura handlowo-usługowa.

 

- Osiedle Franciszkańskie zaplanowaliśmy na rozległej przestrzeni, w sąsiedztwie terenów zielonych. Obecnie pracujemy nad ostatnimi szczegółami oferty, którą zamierzamy przedstawić na początku maja, rozpoczynając tym samym sprzedaż mieszkań. Pierwsi lokatorzy będą się mogli wprowadzić już za rok - mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

 

W połowie kwietnia rozpocznie się pierwszy etap budowy, a zakup mieszkań możliwy będzie od początku maja w biurze na terenie powstającego osiedla. Zgodnie z ustawą deweloperską sprzedaż mieszkań prowadzona będzie w oparciu o rachunki powiernicze, w ramach których nabywca wpłaci jedynie 10% wartości lokalu przy podpisaniu umowy, natomiast pozostałą część po ukończeniu inwestycji.

 

Osiedle Franciszkańskie wybuduje firma Re-Bau. Krakowska spółka, powstała w 1996 roku, realizuje projekty w Polsce, Rosji, Niemczech i we Francji. Podstawowym zakresem działalności Re-Bau jest budownictwo kubaturowe: nowoczesne obiekty użyteczności publicznej m.in. hotele, kompleksy uniwersyteckie, biurowce, centra handlowe oraz komfortowe budynki mieszkalne i osiedla.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA