Luksus na Dębowych Tarasach

Luksus na Dębowych Tarasach

Katowice
REKLAMA

Deweloper katowickiego osiedla Dębowe Tarasy przygotował pierwszą wizualizację ekskluzywnego penthouse'u o pow. 213 m kw. - największego w ofercie w tej inwestycji. Osiedle buduje IMMOFINANZ Group - renomowana austriacka firma operująca na rynku nieruchomości w całej Europie.

Unikalne mieszkanie z przestronnym tarasem oraz ogrodem zimowym wyposażonym w jacuzzi mieści się - jak sugeruje nazwa - na ostatniej kondygnacji 11-piętrowego budynku C3. Rozciąga się stąd widok na Katowice, sąsiednie miasta, a w pogodne dni można dostrzec nawet Beskidy.


- Niektórzy potrzebują w życiu więcej przestrzeni i wolą patrzeć na świat z góry. Ten luksusowy penthouse to propozycja dla najbardziej wymagających. Coś wy­jątkowego, niepowtarzalnego. Niedostępnego nigdzie indziej na Śląsku, a myślę, że unikalnego także poza nim. Prezentowane wizualizacje to tylko fragment wyobrażenia, jak może wyglądać mieszkanie o powierzchni domu - mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III.


Prezentowany projekt aranżacji powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej USZOK. To pierwsza z dwóch zaplanowanych wersji; nad drugą właśnie pracują architekci. Kupujący będzie mógł bezpłatnie skorzystać z którejś z nich, ewentualnie poprosić o drobne modyfikacje.


- Aranżacja apartamentu ma charakter nowoczesny i elegancki. W całości wnętrza dominują jasne odcienie bieli i szarości. Przytulnego charakteru dodaje jasna, drewniana podłoga, która łączy stylistycznie poszczególne pomieszczenia - tłumaczy Katarzyna Uszok, właścicielka pra­cowni.O OSIEDLU DĘBOWE TARASY

REKLAMA

Dębowe Tarasy to prestiżowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach. W ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji do użytku oddano ponad 500 mieszkań. III etap projektu zakłada budowę 317 nowych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Inwestorem i deweloperem osiedla jest austriacki potentat rynku nieruchomości - IMMOFINANZ GROUP.

Zaletą osiedla jest bardzo atrakcyjna lokalizacja: w centrum Katowic, w pobliżu Parku Śląskiego (d. WPKiW) oraz Silesia City Center, a do tego w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska. Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji. Jej znakiem szczególnym są budynki o kaskadowej architekturze oraz bardzo widne mieszkania.

Projekt wyróżnia się także pod względem rozwiązań i wysokie-go standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla). Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

W 2008 roku projekt i realizacja już wybudowanej części osiedla uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. ,,Oskarem" budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA