Poznań: Perfumiarnia – Garvest zbuduje apartamenty przy zabytkowym parku Wilsona źródło: materiały inwestora

Poznań: Perfumiarnia – Garvest zbuduje apartamenty przy zabytkowym parku Wilsona

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Poznański deweloper postawi sześć kilkupiętrowych apartamentowców przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich, w miejscu dawnej fabryki perfum. Na początek oferuje w trzech z nich 140 lokali. Inwestor ma jeszcze w planach m.in. rewitalizację XIX-wiecznego Browaru Huggerów i zabytkowego Betonhausu.
Garvest Sp. z o.o. chce ruszyć jeszcze w tym kwartale z budową przy ul. Śniadeckich na poznańskim Łazarzu, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego parku Wilsona. Sprzedaż inwestycji rozpoczął z początkiem maja (prowadzi ją biuro Estate Point z Poznania). Planuje oddać ją do użytku w III kwartale 2022 roku. Projekt przygotowała dwa lata temu warszawska pracownia JEMS Architekci Sp. z o.o.
Domy Perfumiarni nawiązują tektoniką do pobliskich ekskluzywnych kamienic Dzielnicy Johowa z początku XX wieku – podkreśla deweloper.

Mieszkania w miejscu dawnej fabryki

Perfumiarnia to osiedle w miejscu dawnej fabryki perfum. Powierzchnia sześciu pięciopiętrowych budynków wielorodzinnych wynosi 14,5 tys. mkw. W trzech z nich znajduje się 140 mieszkań. Są dostępne w układach od jedno- do czteropokojowego, w metrażach 46-154 mkw. Wnętrza są wysokie na 3-3,5 m. Deweloper przewidział miejsca parkingowe w dwupoziomowym garażu podziemnym, komórki lokatorskie, klimatyzację, windy, rowerownię, dziedziniec, plac zabaw oraz usługi concierge.
Jest coś luksusowego w tych domach – twierdzi partner pracowni JEMS, Marcin Sadowski. – Są unikalne dzięki lokalizacji i architekturze. Bo luksus to niekoniecznie jest coś drogiego, luksus to jest coś czego nie ma w nadmiarze. Perfumiarnia jest luksusowa w dobrym tego słowa znaczeniu.
materiały inwestora
materiały inwestora

W planach rewitalizacja i kolejne budynki

REKLAMA
Perfumiarnia stanowi tylko część pomysłu firmy Garvest na zagospodarowanie kwartału zabudowy pomiędzy ul. Śniadeckich i Głogowską a parkiem Wilsona. Planuje jeszcze rewitalizację dwóch budynków. Pierwszym z nich jest XIX-wieczny Browar Huggerów. Powstanie w nim konsjerż dla mieszkańców Perfumiarni, biura, a także SPA (z saunami, łaźniami, kąpielami, masażami i zabiegami kosmetycznymi). Drugi to zabytkowy Betonhaus, najstarszy i jedyny wciąż istniejący pawilon targowy w parku Wilsona. W środku znajdą się knajpa i galeria. Projekt odrestaurowania obu budynków przygotowało poznańskie biuro CDF Architekci Sp. z o.o.
materiały inwestora
materiały inwestora
Tak jak w 1910 roku, poznaniacy ponownie będą mogli podziwiać wystawy, odpoczywać przy kawie w otoczeniu przepięknej architektury wnętrz i bujnej zieleni – zapowiada deweloper.
Garvest zrealizuje jeszcze, w miejscu wjazdu do fabryki perfum, pasaż zakończony aparthotelem Focha 34 (od ul. Głogowskiej). Za to zamiast magazynów przy ul. Śniadeckich zbuduje kamienicę ze sklepem w przyziemiu.
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowe życie kamienicy

Zmiana nadchodzi także po drugiej stronie parku. Constructa Plus Sp. z o.o. Sp. k. rewitalizuje ponadstuletnią, secesyjną kamienicę. Oferuje w Matejki 51 niespełna 50 apartamentów o powierzchniach do 100 mkw. Przewidziała też lokale usługowe. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
materiały inwestora
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA