Łódź: Manu Park – Real Development uzupełni pierzeję w Śródmieściu źródło: materiały inwestora

Łódź: Manu Park – Real Development uzupełni pierzeję w Śródmieściu

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W pobliżu Manufaktury szykuje się kolejna inwestycja. Łódzki deweloper zbuduje przy zbiegu ulic Nowomiejskiej i Ogrodowej budynek z ponad 140 mieszkaniami. Przeważają kawalerki z aneksem kuchennym, skierowane przede wszystkim do inwestorów.
Real Development Group Sp. z o.o. Sp. k. ruszył w połowie maja ze sprzedażą inwestycji przy ul. Ogrodowej 4 w łódzkim Śródmieściu, tuż przy parku Staromiejskim. Budowę chce rozpocząć jeszcze w tym kwartale, a mieszkania zamierza oddać do użytku w IV kw. 2022 roku. Projekt przygotowała pracownia Design Lab Group z Łodzi.
Narożny obiekt o rzucie w kształcie litery "L" harmonijnie wpisuje się w istniejącą tkankę architektoniczną miasta i uzupełnia brakującą pierzeję ulic Ogrodowej i Nowomiejskiej – piszą architekci. – Stonowana kolorystyka oraz prosta forma nadają budynkowi elegancji i wielkomiejskiego charakteru.
fot. Jakub Zazula

Usługi i apartamenty pod inwestycje

Manu Park to sześciopiętrowy budynek wielorodzinny ze 142 mieszkaniami: 124 jedno- (25,9-43,34 mkw.), 8 dwu- (37,29-42,08 mkw.) i 10 trzypokojowymi (53,66-79,15 mkw.). Do tych na piętrach przynależą loggie, a na dachu znajdują się tarasy. Ofertę uzupełnia 10 lokali usługowych: dwa zlokalizowane na parterze (370,26 mkw. i 429,45 mkw.), a osiem na pierwszym piętrze (28,04-48,79 mkw.). Deweloper zapewnia miejsca parkingowe w trzykondygnacyjnym garażu, pomieszczenia na rowery, a także komórki lokatorskie.
REKLAMA
Na pozór oszczędna w detal fasada budynku została podkreślona rytmicznym układem okien oraz podziałem w wykończeniu okładziny elewacyjnej z płyt włóknocementowych – zwracają uwagę autorzy projektu. – Front budynku składa się z dwóch części różniących się od siebie zarówno wysokością, jak i kolorystyką – miejsce podziału odwzorowuje historyczny przebieg granic działek.
Zdjęcie i wizualizacje są dostępne w galerii.

Nowe życie dawnej fabryki

Niedaleko powstaje inna inwestycja – Drewnowska 77 na terenie XIX-wiecznej fabryki tkanin Aleksandra Hirsza Damskiego. Tree Development Group Sp. z o.o. oferuje lokale w pięciu budynkach (w tym w dwóch zabytkowych) o zróżnicowanej wysokości. Najwyższe mają osiem pięter. Deweloper realizuje ponad 270 loftów i apartamentów o powierzchniach do przeszło 200 mkw. Wysokość wnętrz dochodzi do 4 m. O Szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA