Wmurowanie kamienia węgielnego na osiedlu Alpha Park

Wmurowanie kamienia węgielnego na osiedlu Alpha Park

Warszawa
REKLAMA

17 września br. odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego na warszawskim osiedlu Alpha Park. Inwestycja realizowana przez firmę RED Real Estate Development zostanie zakończona w I kwartale 2016 roku.


– Cieszymy się, że zaczynamy kolejny etap budowy popularnego wśród ludzi młodych i rodzin z dziećmi osiedla Alpha Park na warszawskich Skoroszach – mówił Jonathan Klein Dennis, prezes RED Real Estate Development, dokonujący aktu wmurowania kamienia węgielnego. – Naszym osiedlem wyznaczamy trendy największej dbałości o przyszłych mieszkańców i środowisko tworząc m.in.  atrakcyjne powierzchnie wspólne oraz wykorzystując ekologiczne rozwiązania – dodał prezes.


Przed uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego podpisano akt erekcyjny. Dokument został sygnowany przez prezesa RED Real Estate Development – Jonathana Kleina Dennisa oraz przedstawicieli firm uczestniczących w budowie osiedla Alpha Park. W kapsule czasu, poza podpisanym aktem erekcyjnym, znalazły się również egzemplarze aktualnej prasy, monety oraz zdjęcia terenu, na którym realizowana jest inwestycja. 


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele banku kredytującego inwestycję – mBank Hipoteczny i mBank SA, przedstawiciele generalnego wykonawcy – firmy Budner SA, biura projektowego –  Autorskie Pracownie Architektury Sp. z o.o., miejscowych władz oraz firm współpracujących z Grupą RED Real Estate Development.


Nowoczesne rozwiązania ekologiczne na osiedlu Alpha Park

Inwestycja została zaplanowana z myślą o ekologii oraz rozwiązaniach gwarantujących niskie koszty eksploatacji. – Projektując naszą nową inwestycję – Alpha Park – zależało nam na zastosowaniu wielu ekologicznych rozwiązań gwarantujących z jednej strony niskie koszty zużycia, z drugiej zaś dbałość o środowisko. Tym samym mieszkańcy naszego osiedla będą mogli korzystać m.in. z oświetlenia w technologii LED oraz paneli fotowoltaicznych. Warto zauważyć, że Alpha Park jest jedną z pierwszych inwestycji mieszkaniowych w Polsce, w której zastosowane będą fotowoltaiczne rozwiązania – powiedziała Teresa Witkowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu RED Real Estate Development. 


Budynek zostanie wyposażony w nowoczesną hybrydową wentylację wykorzystywaną w energooszczędnych budynkach. Wentylacja ta pozwoli zminimalizować zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu zwiększonego komfortu mieszkańców. Powierzchnie wspólne będą zasilane przez panele fotowoltaiczne, a nadwyżki energii elektrycznej będą wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej. Ponadto, do oświetlenia części wspólnych zastosowane zostaną rozwiązania w technologii LED. Nawadnianie terenów zielonych osiedla zapewni system zbiorników z wodą deszczową.

REKLAMA

 

Alpha Park, nowoczesne osiedle mieszkaniowe przyjazne rodzinie

Alpha Park to inwestycja realizowana w rejonie ulic Skoroszewskiej i Starodęby w Ursusie, zakładająca budowę 90 mieszkań o powierzchni od 31 do 106 m2 z możliwością bezpłatnego wykończenia pod klucz. W budynku będą znajdować się 1-, 2-, 3- lub 5-pokojowe mieszkania z przestronnymi i oświetlonymi balkonami o powierzchni od 9 do 13 m2 lub tarasami o powierzchni do 52 m2. Do każdego z mieszkań można dokupić miejsce postojowe w podziemnym garażu oraz komórkę lokatorską.


Budynek będzie wyposażony w cichobieżne windy. W przestronnych klatkach schodowych zaplanowano pomieszczenia na rowery i wózki. Dla komfortu klientów osiedle zostanie ogrodzone, a bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni całodobowa ochrona, system monitoringu, wideodomofonów oraz czytników kart.


Obszar inwestycji został starannie zaprojektowany, na terenie będą mieścić się: plac zabaw, miniboisko oraz przeznaczone do wypoczynku przestronne patia z zielenią parkową i małą architekturą.

Osiedle Alpha Park zlokalizowane jest w niewielkiej odległości od stacji SKM oraz WKD, jak również najważniejszych traktów komunikacyjnych takich jak m.in. Południowa Obwodnica Warszawy.
W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się przedszkola, szkoły, sklepy, punkty usługowe, restauracje, banki oraz parki. Na miłośników sportu czekają boiska, siłownia na powietrzu, baseny oraz korty tenisowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA