Piła: Rusza budowa kogenerycyjnego źródła

Piła: Rusza budowa kogenerycyjnego źródła

wielkopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

5 września nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję, która pozwoli dostarczyć do sieci ciepłowniczej blisko 10 MWt energii cieplnej i ok. 10 MWt energii elektrycznej. Chodzi o budowę największego, jak twierdzi MEC Piła, w Polsce źródła kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym.

Nowe źródło ko generacyjne pozwoli to na zapewnienie 30% potrzeb miasta Piły w energię elektryczną i 100% zapotrzebowania na ciepłą wodę dla mieszkańców będących klientami MEC Piła. Wartość inwestycji to około 36 mln zł brutto. Inwestycja uzyskała pozytywną opinię NFOŚiGW w Warszawie i oczekuje na potwierdzenie dofinansowania. Jego wartość to blisko 12,5 zł mln. Ponadto MEC Piła uzyskała 4,5 mln zł pożyczki z WFOŚiGW w Poznaniu udzielonej na preferencyjnych warunkach.

REKLAMA


Za inwestycję odpowiedzialne jest polsko-włoskie konsorcjum Joka i CPL Concordia Societa Cooperativa. Planowane zakończenie inwestycji to listopad 2014 roku. Nowy obiekt będzie największym w Polsce źródłem kogeneracyjnym zasilanym gazem ziemnym i pozwoli produkować jednocześnie ok. 10 MWt energii cieplnej i ok. 10 MWe energii elektrycznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA