OVO Wrocław z ptasiej perspektywy

OVO Wrocław z ptasiej perspektywy

Wrocław
REKLAMA

Konstrukcja futurystycznego kompleksu w większej części jest już gotowa. Niedługo rozpocznie się budowa 5, przedostatniego piętra. Nietypowa bryła OVO Wrocław gładko wpasowuje się w kwartał ulic, co najlepiej widać na zdjęciach lotniczych.

 

Półmetek konstrukcji został osiągnięty w połowie grudnia, kiedy OVO Wrocław zaczynało wspinać się na wysokość trzeciego piętra. Obecnie jest już niemal dwie kondygnacje dalej. Strop nad piętrem 3 – na którym znajdą się biura – jest zabetonowany w 60%; to równocześnie podłoga 4 piętra, na którym zlokalizowane będą apartamenty OVO Wrocław. Dzięki temu robotnicy rozpoczęli montaż szalunków nad tą kondygnacją.

 

Spójna całość

Szalunki stropu nad 4 piętrem są wykonane w 30%. W najbliższym czasie zostaną zabetonowane. Tym samym powstanie podłoga 5 piętra, czyli przedostatniej kondygnacji OVO Wrocław, na której zlokalizowane będą apartamenty mieszkańców budynku – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

 

Przy budowie OVO Wrocław pracuje ok. 190 osób. Na podziemnych kondygnacjach trwają prace instalacyjne: montaż elektryki i wentylacji, a niedługo rozpocznie się tynkowanie. W przyszłości tutaj będzie zlokalizowana główna kuchnia hotelu DoubleTree by Hilton, sala balowa czy centrum fitness z basenem. Stropy nad parterem i nad dwoma kolejnymi piętrami są w całości gotowe. To oznacza, że pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton ma już zarówno podłogi, jak i sufity.

 

Na tym etapie zaokrąglona konstrukcja OVO Wrocław robi wrażenie. Najwyraźniej widać to z perspektywy lotu ptaka. Futurystyczny kompleks zgrabnie zaokrągla się przyklejony do alei Słowackiego, ulicy Podwale i Traugutta. W niezwykły sposób jego miękka sylwetka tworzy spójną całość z potężnym gmachem Poczty Głównej.

 

REKLAMA

Głód na luksus

OVO Wrocław jest spójnie zaprojektowanym wielofunkcyjnym kompleksem. Znajdą się tutaj apartamenty i penthouse’y, najwyższej klasy biura, centrum fitness i pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Co ciekawe, jego usługi będą dostępne dla mieszkańców i właścicieli biur OVO.

 

Dostępne będą usługi prania, prasowania czy sprzątania. Właściciele penthouse’ów mogą się spodziewać jeszcze więcej. Zamówione w hotelowej restauracji danie zostanie im dostarczone prosto do mieszkania specjalnie w tym celu wydzieloną windą – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław. – Luksus spod znaku OVO Wrocław jest poszukiwany. Obecnie właścicieli znalazło już 75% ze 169 apartamentów.

 

Apartamenty zlokalizowane są na 4 i 5 piętrze, a ostatnie, 6 piętro, jest zarezerwowane dla penthouse’ów. Mieszkania będą miały panoramiczne okna i wyjście na taras. Będą też ponadprzeciętnie wysokie – nawet do 3 m. Dostępne są w cenie od 12 do 20 tys. zł za mkw.

 

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.

 

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA