[Wrocław] Światowe media o Wrocławiu

[Wrocław] Światowe media o Wrocławiu

REKLAMA
Doceniają atmosferę miasta, ofertę kulinarną, a także architekturę, zarówno historyczną, jak i najnowszą. O Wrocławiu piszą Rough Guides, wydawca słynnych przewodników, Designboom i Wallpaper, prestiżowe magazyny o designie, a także The Telegraph i Vogue. Stolica Dolnego Śląska jest uważana za najlepsze w Polsce miejsce do spędzenia weekendu w Polsce. Jak najnowsze inwestycje promują miasto na świecie? 
Za najlepsze miejsce do spędzenia weekendu w Polsce uznał Wrocław Rough Guides, wydający słynne przewodniki, których autorzy podróżują po całym świecie. Za stolicą Dolnego Śląska przemawia sześć argumentów: przyciągający Rynek, unikatowa atmosfera i widoki z nadodrzańskich bulwarów, wspaniała architektura modernistyczna (w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia), nowoczesna polska kuchnia (w OVO Bar & Restaurant), bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych, jak również wrocławski DoubleTree by Hilton, wyznaczający nowy standard na hotelowej mapie miasta.  
Dodajmy, że do spędzenia weekendu w stolicy Dolnego Śląska zachęcał również reportaż w prestiżowym Vogue, nie tylko ze względu na wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016, lecz także pociągającą atmosferę, bogatą ofertę kulinarną i fascynującą architekturę, zarówno historyczną, jak i nowoczesną.
– Wrocław zyskuje coraz mocniejszą pozycję na mapie Europy, zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i kulturalnym oraz turystycznym. Widać to również po coraz większym zainteresowaniu miastem najważniejszych zagranicznych mediów – mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i CEO OVO Wrocław.
Nowoczesna architektura doskonale promuje Wrocław, czego przykładem są publikacje na temat budynku OVO Wrocław w najbardziej prestiżowych magazynach o designie – Designboom oraz Wallpaper. Autorzy doceniają projekt przygotowany przez pracownię Gottesman-Szmelcman Architecture, zwracając uwagę na to, że OVO wyróżnia się futurystyczną, elegancką sylwetkę, a także zastosowaniem innowacyjnego materiału – corianu. 
– Architektura Wrocławia jest wielowarstwowa, a przez to bardzo ciekawa. Nie brakuje tu również obiektów wyjątkowych. Dlatego to miasto zasługuje też na wysokiej klasy architekturę najnowszą, kreującą przy wartość także dla społecznego życia miasta. Takie założenia przyświecały nam przy projektowaniu OVO Wrocław. Cieszymy się, że z powodzeniem udało się je zrealizować – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów. 
Autorzy publikacji podkreślają przy tym, że wielofunkcyjny obiekt w spójny, nowoczesny sposób łączy biura, apartamenty i hotel oraz wiele dodatkowych usług. Designboom podkreśla przy tym, że kompleks OVO Wrocław wprowadza do Polski nową wizję miejskiego życia.
Reporterka The Telegraph odwiedziła stolicę Dolnego Śląska i oceniła hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw, który mieści się w kompleksie OVO Wrocław. Podkreśla jego znakomitą lokalizację, a także fakt, że obiekt mieści w sobie wiele dodatkowych usług, które wzbogacają ofertę dla hotelowych gości. 
OVO Wrocław to realizacja Wings Properties Sp. z o.o. Spółka jest wspólnym przedsięwzięciem architekta Asafa Gottesmana, Angel Poland Group, Shuckiego Ovadiaha (również CEO) i Hoche Partners (Luksemburg). 
OVO Wrocław zaprojektowany przez pracownię GSArch to wielofunkcyjny kompleks zlokalizowany we Wrocławiu przy ul. Podwale 82-84, obok Parku Słowackiego oraz Promenady Staromiejskiej, pomiędzy Galerią Dominikańską i gmachem Poczty Głównej. Od wrocławskiego Rynku i Ostrowa Tumskiego kompleks dzieli zaledwie kilka minut spaceru. Znajduje się tu m.in. się tu 170 luksusowych apartamentów i penthouse’ów, biura, centrum fitness, centrum konferencyjne oraz hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw. 
Angel Poland Group powstała w 2003 roku. Jest jedną z największych grup deweloperskich w Polsce skupiających się na inwestycjach premium. Zrealizowała w Krakowie apartamentowce Angel City, Angel Plaza i Angel Wawel. We Wrocławiu wybudowała pięciogwiazdkowy hotel The Granary, odrestaurowując dawny spichlerz, jest jednym z inwestorów luksusowego kompleksu OVO Wrocław połączonego z hotelem DoubleTree by Hilton Wroclaw, a także zrealizowała pierwsze kompleksowe centrum seniora Angel Care.
więcej informacji znajduje się na stronie ovowroclaw.com.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Piętrowiec Domaniewska 24 wznosi się na warszawskim Mokotowie
Matexi Polska z nowym projektem deweloperskim na warszawskim Mokotowie. Przy ul. Domaniewskiej powst...
W 2022 roku w centrum Wrocławia ruszy budowa dużego kompleksu biurowego
Działająca od kilkunastu lat stacja paliw BP przy ul. Swobodnej we Wrocławiu, działająca tuż obok bi...
Nakielska – Nowoczesne i eleganckie apartamenty w centrum Warszawy od PROFIT Development [FILM]
W zielonej części Woli, w sąsiedztwie czterech parków, PROFIT Development realizuje nową inwestycję...
Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...