III etap Dębowych Tarasów zakończony

III etap Dębowych Tarasów zakończony

Katowice
REKLAMA

27 czerwca zakończyła się budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Tę sztandarową w regionie inwestycję mieszkaniową zrealizował austriacki deweloper i inwestor IMMOFINANZ Group. W jej ramach powstało 317 komfortowych i nowoczesnych mieszkań. Wszystkie mają już pozwolenie na użytkowanie. Wartość inwestycji wyniosła ok. 90 milionów zł.

 

- ,,Rynek wyczekiwał III etapu inwestycji Dębowe Tarasy, gdyż w Katowicach istnieje duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania ze średniego i wyższego segmentu, o dobrej jakości i śródmiejskiej lokalizacji. Trzeci etap inwestycji powtarza sukces dwóch poprzednich, oddanych do użytkowania w latach poprzednich", skomentował Christian Chini, Head of Development na obszar Polski, Czech i Słowacji w IMMOFINANZ Group. - ,,Jeśli warunki rynkowe pozostaną stabilne, w przyszłym roku planujemy rozpoczęcie IV etapu Dębowych Tarasów" - dodał.

 

Rozpoczęty latem 2012 r. III etap inwestycji Dębowe Tarasy obejmował budowę dwóch budynków 5-kondygnacyjnych oraz jednego 11-kondygnacyjnego. Znajdują się w nich mieszkania jedno-, dwu, trzy - lub czteropokojowe o metrażachod 26 do 110 m kw. Propozycją dla najbardziej wymagających jest położony na ostatniej kondygnacji luksusowy penthouse o pow. 213 m.

 

Dębowe Tarasy to inwestycja o śródmiejskiej lokalizacji. Zapewnia to mieszkańcom bardzo łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury oraz kluczowych arterii komunikacyjnych. Zaletą jest także bliskość terenów zielonych, w tym największego w Europie parku miejskiego (Park Śląski).

 

REKLAMA

Oddane do użytkowania osiedle jest monitorowane, a komfortowe budynki wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony.

 

Projekt osiedla Dębowe Tarasy jest ukłonem w stronę nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a jego cechą charakterystyczną kaskadowa architektura. Dzięki temu mieszkania są bardzo dobrze nasłonecznione. Przy wykończeniu budynków użyto wysokiej klasy materiałów.

Jako jeden z nielicznych w Polsce, deweloper III etapu osiedla prowadzi sprzedaż mieszkań w oparciu o zamknięte mieszkaniowe rachunki powiernicze. Są one najkorzystniejszym, z punktu widzenia klientów, typem rachunków powierniczych.

 

W 2008 roku projekt i realizację dwóch poprzednich etapów osiedla (508 mieszkań) uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. ,,Oskarem" budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz pięciogwiazdkowym tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

 

Aktualnie IMMOFINANZ realizuje w Polsce trzy projekty mieszkaniowe: Debowe Tarasy Etap III w Katowicach, Riverpark w Poznaniu oraz Residea Alpha w Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA