Katowice zasługują na luksus

Katowice zasługują na luksus

Katowice
REKLAMA

Ruszyły przygotowania placu budowy pierwszego prawdziwie luksusowego apartamentowca w Katowicach. Na obrzeżach Doliny Trzech Stawów OKAM Capital realizować będzie budowę wysokiej klasy apartamentów otoczonych zielenią z dostępem do prywatnej siłowni i kortów tenisowych. Tworząc unikalną przestrzeń do życia OKAM Capital wpłynie na zmianę wizerunku Katowic i całego regionu.

 

Katowice to miasto o ogromnym potencjale, doskonale położone, dysponujące dobrą infrastrukturą, o wielkich możliwościach, czego dowodzi „Raport o największych miastach Polskich” przygotowany przez PWC na podstawie badań prowadzonych w latach 2006-2010. Obserwując rynek nieruchomości można odnieść wrażenie, że inwestorzy nie wykorzystują w pełni tego potencjału. To nie w Katowicach, a przeważnie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu realizują swoje najambitniejsze projekty, inwestując dziesiątki milionów złotych. Pierwszym, który dostrzegł to zaniedbanie, jest OKAM Capital.  Inwestor zakupił w Katowicach jedną z najatrakcyjniejszych działek w Polsce.

 

Wyjątkowe położenie inwestycji na obrzeżach zielonej enklawy parku Trzy Stawy, a jednocześnie bardzo blisko centrum miasta, obliguje dewelopera do stworzenia projektu, który zasłuży na tak wyjątkową lokalizację. Dlatego Dom w Dolinie Trzech Stawów będzie luksusowym apartamentowcem, jakiego w Katowicach jeszcze nie było. O jego unikalności świadczyć będzie nie tylko położenie, ale przede wszystkim klasa projektu, jakość materiałów i wysoki standard wykonania. Budynek będzie wyposarzony w eleganckie lobby wykończone naturalnym kamieniem. Korytarze prowadzące do mieszkań wyłożone będą miękkimi dywanami, a ściany pokryte włoskimi tapetami. Całość została starannie zaprojektowana, by cieszyła mieszkańców dyskretnym urokiem luksusu. Do współpracy nad projektem OKAM zaprosił najlepszą pracownię architektoniczną na Śląsku – Konior Studio, autora najbardziej znanych i charakterystycznych śląskich budowli.

 

REKLAMA

„Mamy nadzieję, że wprowadzenie tak wyjątkowego produktu na rynek Katowicki będzie sygnałem dla inwestorów, że Katowice to miasto, w którym jest miejsce na wysokobudżetowe projekty. Powstanie Domu w Dolinie Trzech Stawów zaspokoi potrzebę najbardziej wymagających klientów, ale również pozytywnie wpłynie na postrzeganie całego miasta”- przekonuje Arie Koren, prezes zarządu OKAM Capital.

 

Według „Raportu na temat wielkich miast Polski” głównym wyzwaniem Katowic jest  zmiana wizerunku. Dokonanie tego możliwe jest również poprzez inwestycje deweloperskie. W tym samym raporcie wskazano, że mimo stosunkowo wysokiej dostępności mieszkań, ich jakość jest niezadowalająca. Dobra infrastruktura mieszkaniowa umożliwi Katowicom łatwiejsze pozyskiwanie i utrzymanie w mieście wysoko wykwalifikowanych pracowników i przyciaągnie nowych inwestorów. Będzie jasnym sygnałem, że warto inwestować na Śląsku.

 

„Inwestowanie w rynek luksusowych nieruchomości może wydawać się ryzykowne” -  mówi Arie Koren - „ale jestem przekonany, że mieszkańcom Katowic ten luksus się po prostu należy.”

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA