Dębowe Tarasy z pozwoleniem na użytkowanie

Dębowe Tarasy z pozwoleniem na użytkowanie

Katowice
REKLAMA

W centrum Katowic dobiega końca budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy, inwestycji realizowanej przez austriackiego dewelopera i inwestora IMMOFINANZ Group. W jej ramach powstało 317 komfortowych i nowoczesnych mieszkań. 100 z nich - znajdujących się w niższych budynkach - właśnie otrzymało pozwolenie na użytkowanie.

Oznacza to, że pierwsi lokatorzy mogą rozpocząć prace wykończeniowe i niebawem wprowadzą się do nowych mieszkań. Objęte pozwoleniem na użytkowanie budynki mają po 5 kondygnacji. W każdym z nich oddano do użytku 50 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Połowa z tych lokali jest już sprzedana.


- Całość trzeciego etapu inwestycji zostanie zakończona do końca kwietnia tego roku. Do tego czasu przygotujemy do odbioru ostatni z budowanych, 11-kondygnacyjny budynek. Wyposażymy także nową część osiedla we wszystkie przewidziane elementy małej architektury oraz zasadzimy zieleń - wyjaśnia Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III.


O osiedlu Dębowe Tarasy

Dębowe Tarasy to prestiżowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach. W ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji do użytku oddano ponad 500 mieszkań. III etap projektu objął budowę 317 nowych mieszkań.

REKLAMA

Zaletą osiedla jest bardzo atrakcyjna lokalizacja: w centrum Katowic, w pobliżu Parku Śląskiego (d. WPKiW) oraz Silesia City Center, a do tego w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska. Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji. Jej znakiem szczególnym są budynki o kaskadowej architekturze oraz bardzo widne mieszkania.

Projekt wyróżnia się także pod względem rozwiązań i wysokiego standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla). Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

W 2008 roku projekt i realizacja już wybudowanej części osiedla uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. ,,Oskarem" budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz tytułem ,,Best Development" w konkursie CNBC European Property Awards.

Komentarze (0)

Napisz komentarz