Klient Dębowych Tarasów bezpieczny

Klient Dębowych Tarasów bezpieczny

Katowice
REKLAMA

BUWOG International, należący do IMMOFINANZ Group deweloper III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach, oferuje już swoim klientom zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy (ZMRP). W ramach podpisanej właśnie umowy o współpracy rachunki prowadzi dla dewelopera BRE Bank Hipoteczny S.A.

- Według naszej wiedzy, to prawdopodobnie jedyny w tej chwili taki rachunek oferowany przez dewelopera na Śląsku i jeden z nielicznych w Polsce - mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III.


Obowiązek prowadzenia rachunków powierniczych wynika z tzw. ustawy deweloperskiej, która weszła w życie 29 kwietnia br. Przewiduje ona cztery formy ochrony środków klienta, z których ZMRP najlepiej zabezpiecza interes nabywców mieszkań i gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa transakcji.


Zgodnie z ideą zamkniętych rachunków, popularnych od lat na rynkach rozwiniętych, przy zakupie mie­szkania środki kupującego są chronione przez bank aż do zakończenia inwestycji, a deweloper nie może z nich wcześniej skorzystać. - Oznacza to, że nawet w przypadku przerwania budowy pieniądze klienta nie przepadną. Na straży jego interesu stoi zasada, że bank wypłaca deweloperowi pieniądze klientów dopiero po przeniesieniu na nich własności nie­ruchomości - wyjaśnia Sven-Torsten Kain, Członek Zarządu BRE Banku Hipotecznego S.A., który jest kredytodawcą inwestycji.


- Przedsprzedaż mieszkań budowanych w ramach III etapu inwestycji rozpoczęliśmy jeszcze przez okresem obowiązywania wspomnianej ustawy. Nie byliśmy więc prawnie zobligowani do prowadzenia tego rodzaju rachunków. Jednakże mając na uwadze poczucie bezpieczeństwa klientów oraz dbając o najwyższy standard obsługi klienta, świadomie wdrożyliśmy zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy - tłumaczy Janusz Olesiński.


- Zyskaliśmy dzięki temu istotną przewagę rynkową oraz potwierdzenie naszej najwyższej wiarygodności. To dla nas ważne, gdyż mamy wielu klientów inwestycyjnych kupujących po kilka mieszkań celem późniejszego wynajęcia - mówi Janusz Olesiński. Dodaje też, że przy wyborze partnera do prowadzenia rachunków deweloper w dużej mierze kierował się jego doświadczeniem. - BRE Bank Hipoteczny S.A. spełnia to kryterium, jako że oferuje tego rodzaju produkty od ponad 12 lat, kiedy to jeszcze nie były one w Polsce wymaganym ustawowo standardem - mówi Sven-Torsten Kain.

 

REKLAMA

O OSIEDLU DĘBOWE TARASY

Dębowe Tarasy to prestiżowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach. W ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji do użytku oddano ponad 500 mieszkań. III etap projektu zakłada budowę 317 nowych mieszkań o powierzchni od 27 do 110 m kw. Deweloperem osiedla jest firma BUWOG INTERNATIONAL, należąca do austriackiego potentata rynku nieruchomości - IMMOFINANZ GROUP, który jest 100-proc. właścicielem projektu. 6 czerwca wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której zakończenie planowane jest na koniec 2013 r. Jej generalnym wykonawcą jest PBO Skobud z Żywca.

Zaletą osiedla jest bardzo atrakcyjna lokalizacja: w centrum Katowic, w pobliżu Parku Śląskiego (d. WPKiW) oraz Silesia City Center, a do tego w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska.

Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji. Jej znakiem szczególnym są budynki o kaskadowej architekturze oraz bardzo widne mieszkania. Projekt wyróżnia się także pod względem rozwiązań i wysokiego standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla). Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

W 2008 roku projekt i realizacja już wybudowanej części osiedla uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. ,,Oskarem" budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA