PwC przedłuża umowę w Katowice Business Point

PwC przedłuża umowę w Katowice Business Point

Katowice
REKLAMA
PwC, globalna organizacja świadcząca usługi doradcze, podpisała umowę najmu w budynku Katowice Busine
ss Point na 510 mkw. powierzchni biurowej. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield, która zarządza biurowcem już od 5 lat.
Międzynarodowa firma konsultingowa PwC istnieje od ponad 150 lat, w Polsce jest obecna od 1990 r. Organizacja obecnie zatrudnia ponad 2000 profesjonalistów w Warszawie oraz w sześciu polskich miastach regionalnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Katowicki oddział będzie zajmował 510 mkw. Firma PwC była pierwszym najemcą w biurowcu Katowice Business Point.
Działamy w Katowicach od 10 lat, a w tej lokalizacji jesteśmy od samego początku jej istnienia. W 2009 roku na kolejne piętro Katowice Business Point wprowadziło się nasze wewnętrzne Centrum Usług Wspólnych (SDC). Dziś, łącznie w naszym katowickim biurze regionalnym oferującym doradztwo biznesowe, prawno-podatkowe i audyt oraz we wspomnianym SDC, pracuje już prawie 1000 osób – mówi Tomasz Reinfuss, Partner zarządzający w katowickim biurze PwC.
REKLAMA
Katowice Business Point to 11-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A o powierzchni biurowej 17 000 mkw. Lokalizacja inwestycji w ścisłym centrum Katowic, w pobliżu CH Silesia City Center, zapewnia doskonałą komunikację najemcom. Na parterze budynku znajdują się lokale handlowo-usługowe, na wyższych piętrach – powierzchnie biurowe. Na trzech podziemnych kondygnacjach znajduje się parking na ponad 200 samochodów.
Budynek Katowice Business Point został zmodernizowany zgodnie z najwyższymi standardami i otrzymał świadectwo BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology), świadczące o zastosowaniu rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa. Spółka powiązana wiodącej, międzynarodowej i prywatnej firmy inwestycyjnej Starwood Capital Group nabyła ten budynek wraz z dwoma innymi obiektami położonymi w Warszawie w sierpniu 2014 r.
Cushman & Wakefield w procesie negocjacji znajduje rozwiązania zadowalające obie strony transakcji. Cieszymy się, że Katowice Business Point spełnia najwyższe wymagania międzynarodowych najemców takich jak firma PwC, która doceniła standardy oraz lokalizację biurowca – mówi Krzysztof Misiak, Partner i Dyrektor sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA