V Europejski Kongres Gospodarczy i pięć nowych wydarzeń towarzyszących

V Europejski Kongres Gospodarczy i pięć nowych wydarzeń towarzyszących

Katowice
graviteo
REKLAMA

Koncert ,,Magia Zwycięstwa", Silesia Marathon, Turniej Golfowy, ,,Modny Śląsk", muzyka i film w stylowych wnętrzach Kinoteatru Rialto oraz bankiety i liczne spotkania biznesowe towarzyszyć będą V edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W tym roku wybrane wydarzenia są otwarte nie tylko dla gości EEC.

V Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się między 13. a 15. maja br. w jedenastu katowickich lokalizacjach. Trzy kongresowe dni wypełnią liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące, w których wiedzą i doświadczeniem podzieli się ok. 700 prelegentów. W wydarzeniu, podobnie jak w roku ubiegłym, udział weźmie ok. 6 000 gości z całego globu. Już po raz piąty stolica Górnego Śląska będzie gospodarzem spotkania najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.


W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego znajdują się eksperckie debaty, wystąpienia i prezentacje, ale także liczne wydarzenia towarzyszące o charakterze kulturalnym czy sportowym. Przy organizacji największej konferencji biznesowej w Europie Środkowej pracuje łącznie ok. 3 000 osób. W ramach wolontariatu, zyskując cenną wiedzę i doświadczenie, angażuje się ponad 150 studentów z polskich i zagranicznych uczelni.

- Europejski Kongres Gospodarczy to wydarzenie, którym zaczyna żyć cały region. To trzy pełne dni wypełnione licznymi merytorycznymi spotkaniami i dyskusjami, a także imprezy towarzyszące. Cieszy nas, że coraz więcej partnerów i instytucji chce przy okazji EEC organizować wydarzenia podnoszące atrakcyjność całego przedsięwzięcia. Co więcej, w tym roku niektóre z imprez mają formułę otwartą - zapraszamy więc do udziału nie tylko Kongresowych gości - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

Wybrane wydarzenia towarzyszące V Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu:

1. Koncert ,,Magia Zwycięstwa", na który zaprasza Fundacja Alchemia Sportu. Impreza inaugurująca działalność Fundacji, z którą sympatyzuje profesor Jerzy Buzek, odbędzie 12 maja br. na terenie Dużej Łąki w Parku Śląskim w Chorzowie. Udział w koncercie jest bezpłatny i otwarty. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.alchemiasportu.pl. Koncert ,,Magia Zwycięstwa" będzie wstępem do sesji poświęconych tematyce sportowej, które odbędą się trzeciego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2013.

2. V Silesia Marathon wystartuje w niedzielny poranek 12 maja, w przeddzień V Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Będzie atrakcją towarzyszącą największemu wydarzenia biznesowemu Europy Centralnej oraz jego ,,sportową inauguracją". Zawody są otwarte i obejmują albo pełną trasę 42 kilometrów i 195 metrów albo bieg na dystansie 21 kilometrów, czyli półmaraton. Przewidziana jest specjalna klasyfikacja dla biznesmenów i polityków.

Bieg objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Maratonów i Biegów Ulicznych. Głównym organizatorem jest Fundacja Silesia Pro Active, a współorganizatorami urzędy miejskie Katowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa, Park Śląski i Uniwersytet Śląski.

Linię startu wyznaczono przed katowickim Spodkiem, metę - w Chorzowie, w alejach Parku Śląskiego. Szczegółowe informacje na temat maratonu znajdują się na stronie internetowej www.silesiamarathon.pl.

3. Turniej golfowy dla uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego (grających i niegrających w golfa) odbędzie się 12 maja br. na polu Śląskiego Klubu Golfowego w Siemianowicach Śląskich. Osoby niegrające w golfa będą mogły wziąć udział w krótkim szkoleniu prowadzonym przez zawodowych instruktorów. Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach, w kategorii stroke play brutto oraz w kategorii stableford netto. Szczegółowy regulamin turnieju znajduje się na stronie www.skgolf.pl. 

4. Modny Śląsk. Prezentacja, promocja oraz pokazy kolekcji uznanych i debiutujących śląskich projektantów mody i dizajnu oraz koncert wykonawców nowofalowej śląskiej sceny muzycznej. Impreza odbędzie się 13 maja br. o godz. 21.00 w Starym Dworcu w Katowicach, przy ul. Dworcowej 4. Organizatorzy wydarzenia to: Metropolia Silesia i Modny Śląsk. Wejście za specjalnym zaproszeniem, dodatkowe informacje: www.facebook.com/ModnySlask.

5. Muzyka i film w stylowych wnętrzach Kinoteatru Rialto. 14 maja 2013 r., w godz. 20.30-22.30, dla Uczestników Kongresu zaplanowano spektakl w wykonaniu Artystów rodem z Górnego Śląska. Elementem spektaklu będzie projekcja filmu "Gabinet doktora Caligari" do muzyki Józefa Skrzeka, granej na żywo, na el-Instrumentarium i pianinie. Atrakcją wieczoru będzie występ tancerzy Teatru Tańca Polskiego ilustrujący obrazy pomiędzy sceną a widownią w choreografii Violetty Muzykant. Zagrają również: Piotr Wojtasik - trąbka, Mirosław Muzykant - perkusja, a zaśpiewa Beata Mańkowska - mezzosopran.

REKLAMA


źródło: Europejski Kongres Gospodarczy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA