Gazoport, autostrady i... mokra bielizna w centrum miasta. Katowice po przebudowie?

Gazoport, autostrady i... mokra bielizna w centrum miasta. Katowice po przebudowie?

Katowice
graviteo
REKLAMA

Co łączy instalacje artystów w przestrzeni miejskiej z Unią Europejską oraz stolicą Górnego Śląska? Odpowiedź - największa konferencja biznesowa Europy Centralnej.

IV Europejski Kongres Gospodarczy, trzy dni debat, spotkań i imprez z udziałem 6 tysięcy gości, to także wydarzenie w życiu miasta i jego mieszkańców.

O funduszach europejskich i zasadach ich dystrybucji, finansach, ,,Europie 2020" czyli strategii, która ma odpowiedzieć na wyzwania kryzysu zadłużeniowego i spowolnienia gospodarczego będą debatowali uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC). Jednocześnie każdy, kto od niedzieli do środy znajdzie się w pobliżu Ronda im. Generała Ziętka w Katowicach zobaczy, jak wykorzystanie unijnych środków wyrażają poprzez sztukę młodzi artyści związani ze Śląskiem.


Strategiczna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, terminal LNG (popularna nazwa ,,gazoport") zostanie zaprezentowany przez instalację łączącą rusztowania, infografiki i elementy street artu. Infrastrukturę drogową i sieć powstających w kraju połączeń komunikacyjnych odwzoruje przeskalowana gra zręcznościowa. Na istotę działań realizowanych w ramach priorytetu gospodarka wodno-ściekowa zwróci uwagę... rozwieszona mokra bielizna.

 

- Z myślą o gościach z całego świata, Europy, Polski, a także o mieszkańcach Katowic, którzy z całą pewnością również czuć będą kongresowy rytm miasta, chcieliśmy stworzyć w przestrzeni publicznej coś atrakcyjnego i nietypowego. Pomysł łączy jedną z głównych ścieżek tematycznych tegorocznego Kongresu z obszarami życia każdego z nas. I właśnie w takim celu zaprosiliśmy do współpracy twórców instalacji - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

 

Agata Magdalena Nowak, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Designu w Genewie; Anna Karłowska, architekt-urbanista, członek nieformalnej grupy artystycznej Napraw Sobie Miasto; Anna Grabińska, stypendystka Lublańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Andrzej Jobczyk, student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i laureat prestiżowej nagrody fotograficznej Viva! Photo Awards 2009 już w najbliższą niedzielę zagospodarują teren w pobliżu Galerii Rondo Sztuki.

Artyści odniosą się do projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013: Gospodarka Wodno-Ściekowa, Drogowa i Lotnicza Sieć TEN-T oraz Terminal LNG w Świnoujściu (ten współfinansowany również z Europejskiego programu energetycznego na rzecz naprawy gospodarczej).


Europejski Kongres Gospodarczy 2012 odbędzie się między 14. a 16. maja w jedenastu katowickich lokalizacjach. Trzy kongresowe dni wypełnią liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące. Tematy związane z funduszami i Unią Europejską zostaną poruszone m.in. podczas sesji ,,Fundusze UE. Polityka i rozwój", ,,Europa 2020" oraz ,,Wodociągi i gospodarowanie wodą".###


Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC)
w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej, trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii. Podczas EEC 2011, w 100 sesjach tematycznych, debatach i imprezach towarzyszących wzięło udział około 6000 gości z Polski i z zagranicy.


Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy, tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

REKLAMA


Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym 2012 - www.eecpoland.eu


Zapraszamy również:

Facebook: http://www.facebook.com/EECKatowice

Twitter: https://twitter.com/EECKatowice

Blip: http://eeckatowice.blip.pl/

Pinterest: http://pinterest.com/eecpoland/

Youtube:http://www.youtube.com/user/eecpoland

Wirtualne biuro prasowe:http://media.eecpoland.eu/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA