Wieżowiec koło Spodka idzie na sprzedaż

Wieżowiec koło Spodka idzie na sprzedaż

Katowice
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Ma 72 metry wysokości, nieco ponad 17 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej i jest położony w samym centrum Katowic. Polskie Koleje Państwowe S.A. wystawiły na sprzedaż wieżowiec wraz z całym kompleksem biurowym, w którym dawniej mieściła się okręgowa dyrekcja kolei w Katowicach.


Nieruchomość jest położona w bardzo dobrej i przeżywającej boom inwestycyjny lokalizacji. W sąsiedztwie budynku znajdują się nie tylko najbardziej kojarzona z Katowicami budowla, czyli katowicki Spodek, ale również Galeria Rondo Sztuki oraz wiele budynków o funkcji hotelowej i biurowej. W perspektywie najbliższych lat w otoczeniu wieżowca byłej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych powstaną nowe budynki o funkcji kulturalnej i biznesowej takie jak Muzeum Śląskie czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe, co zdecydowanie zwiększa jej atrakcyjność dla przyszłych inwestorów.


Niewątpliwym atutem nieruchomości jest jej dobre skomunikowanie z miastem i rejonem. Jest ona zlokalizowana w pobliżu jednego z głównych węzłów komunikacyjnych Katowic przy Rondzie Generała Ziętka, u zbiegu dwóch dużych arterii miejskich Alei Wojciecha Korfantego i Alei Walentego Roździeńskiego, gdzie znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej. Niedaleko, bo w odległości około 1,5 km mieści się dworzec Katowice Główne.

REKLAMA


Kompleks budynków dawnej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych został wybudowany w 1974 roku. Powierzchnia działki, na której się znajduje to 0,7246 hektara. Na osiemnastu kondygnacjach mieszczą się pomieszczenia o łącznej powierzchni użytkowej ponad 17 tysięcy mkw! W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowic, teren na którym jest położony budynek przeznaczony jest pod funkcje handlowo-usługowo-biurowo-hotelowe o charakterze centrotwórczym. W tym obszarze dopuszczalne jest również powstawanie wysokich budowli o charakterze dominant architektonicznych.


Przetarg na sprzedaż tej niezwykle atrakcyjnej dla potencjalnych inwestorów nieruchomości odbędzie się 25 września tego roku. Cena wywoławcza to 14,22 mln złotych. Wadium można wpłacać do 20 września.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA