[Katowice] Biurowiec Brema z nowym najemcąfot. Tomasz Pietrzak

[Katowice] Biurowiec Brema z nowym najemcą

Tomasz Pietrzak
REKLAMA
Kancelaria "Statima" specjalizująca się m.in. w windykacji należności, faktoringu i wywiadzie gospodarczym została nowym najemca niedawno ukończonego w Katowicach biurowca Brema.
W katowickim biurowcu Brema przy al. Roździeńskiego 188H trwa komercjalizacja. Z początkiem sierpnia do grona najemców tej najnowszej w mieście inwestycji biurowej dołączyła Kancelaria "Statima" SA. Firma w sumie wynajęła ponad 415 m kw. powierzchni biurowej. 
To już kolejny najemca, który zdecydował się na wynajem dużej powierzchni biurowej w Bremie. Swoje biura mają tutaj już: firma informatyczna BPSC SA, a także firma MDD. – Dzięki temu sam biurowiec jest już w ponad 60 proc. skomercjalizowany. Jednocześnie prowadzimy kolejne rozmowy, które powinny być sfinalizowane jeszcze w tym roku – mówi Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający Brema Development z Katowic. 
Kancelaria "Statima" to spółka akcyjna, która skupuje duże pakiety wierzytelności masowych, a w portfelu swoich usług posiada między innymi windykację biznesową, windykację masową oraz restrukturyzacje zobowiązań. Firma od prawie dziewięciu lat pozostaje liderem rynku wierzytelności komunikacyjnych i kolejowych. 
Core business firmy to windykacja masowa należności o niskich nominałach i odzyskiwanie pieniędzy z zakupionych portfeli na własny rachunek. Do kluczowych klientów kancelarii należą m.in. spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządów terytorialnych oraz zakłady budżetowe i spółki miejskie. Spółka serwisuje m.in. wierzytelności należące do Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który jest jednym z jej kluczowych klientów.
Biurowiec Brema to najnowsza inwestycja klasy A na katowickim rynku, która została oddana do użytku w kwietniu 2017 roku, zaledwie rok od rozpoczęcia budowy. Budynek ma 5 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną z parkingiem mogącym pomieścić 118 samochodów. Całkowita powierzchnia biur w Bremie wynosi 6225 m kw., z kolei powierzchnia budynku to 11,6 tys. m kw.
W ofercie Bremy znaleźć można zarówno duże lokale i biura typu "open space" mające od 72 do 486 m kw., jak również niewielkie lokale mające do 50 m kw. Te ostatnie to nowość wśród inwestycji tej klasy na katowickim rynku. Biurowiec położony jest w centrum Katowic, zaledwie 4 minuty od Spodka i Strefy Kultury. Inwestycja jest także bardzo dobrze skomunikowana. BREMA znajduje się w sąsiedztwie 4 największych dróg – DK 79, Drogowej Trasy Średnicowej, autostrady A4 oraz drogi S86, a także 6 popularnych w Katowicach obiektów handlowych, w tym IKEA Katowice, Carrefoura i Castoramy. 
– Brema to dziś jedna z najciekawszych inwestycji w Katowicach. Sam budynek jest doskonale skomunikowany z całym Śląskiem, a w jego otoczeniu nieustannie rozwija się infrastruktura. Al. Roździeńskiego, przy której się znajduje, to z kolei adres coraz częściej wybierany zarówno przez inwestorów, jak i najemców, w tym dużych graczy na rynku – mówi Michał Dobrowolski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...