Biurowiec Katowice Business Point z nowym najemcąźródło: Materiały prasowe

Biurowiec Katowice Business Point z nowym najemcą

Katowice
REKLAMA
Eurofins GSC Poland wynajął ponad 1700 mkw. powierzchni w biurowcu Katowice Business Point. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield doradzała w tej transakcji funduszowi inwestycyjnemu reprezentowanemu w Polsce przez Syrena Real Estate.
Katowice Business Point (KBP) to 11-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A oferujący 17 tys. mkw. powierzchni najmu i 200 miejsc parkingowych na trzy poziomowym parkingu podziemnym. Obiekt zlokalizowany jest obok centrum handlowego Silesia City Center w centrum Katowic z wygodnym dostępem do miejskiej sieci transportu. KBP posiada ekologiczny certyfikat BREEAM z notą "bardzo dobry".
Katowice Business Point to jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków biurowych w Katowicach. Najemcami obiektu są uznane polskie i międzynarodowe firmy. Topowa lokalizacja, doskonała ekspozycja budynku przy Drogowej Trasie Średnicowej z bardzo dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, ale przede wszystkim wysoka jakość oraz efektywność przestrzeni biurowych zapewniająca jego użytkownikom komfort pracy, przyczyniły się do wyboru przez firmę Eurofins GSC Poland na swoją nową siedzibę budynku KBP – mówi Jacek Dymek, negocjator w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.
Po dwóch latach działalności Eurofins GSC Poland na śląskim rynku, stworzyliśmy biuro które nie tylko odpowiada wymaganiom pracowników, ale również bezpośrednio nawiązuje do charakteru działalności Eurofins. Wszystkie testy wykonywane codziennie w naszych laboratoriach mają na celu polepszenie jakości życia człowieka w ciągle zmieniającym się środowisku. Już na etapie planowania biura postanowiliśmy korzystać głównie z materiałów organicznych: drewno, wełna, żywa roślinność. Zależało nam na uzyskaniu świeżej, ale jednocześnie prostej przestrzeni, która zamiast rozpraszać pomaga w skupieniu podczas pracy. Do aranżacji wnętrza użyto ponad 600 sadzonek kwiatów, które przez następne lata będą rosły razem z organizacją. Odpowiadając na sugestie pracowników, by miejsce pracy cechowało się dobrą akustyką, zaprojektowaliśmy  dźwiękochłonne panele oraz wygłuszający filc. W biurze dominują barwy, które można znaleźć w środowisku naturalnym – odcienie zieleni i brązu. Kolory firmowe są dodatkowym akcentem kolorystycznym w całej przestrzeni – mówi Olaf Kacperski, prezes zarządu Eurofins GSC Poland.
Za projekt architektoniczny dla Eurofins GSC Poland oraz aranżacje odpowiedzialna była pracownia Ofisovnia. Z kolei firma Reesco odpowiadała za monitorowanie projektu w imieniu właściciela.
REKLAMA
Eurofins Scientific to międzynarodowa grupa laboratoriów, które świadczą usługi badawcze produktów farmaceutycznych, żywności, przemysłu oraz dóbr konsumenckich. Firma zatrudnia 30 tys. pracowników w 41 krajach na świecie. Eurofins na polskim rynku działa od 2003 roku, zatrudniając ponad 500 osób i oferując między innymi analizy żywności, środowiska i testowanie oprogramowania. Eurofins GSC Poland jest centrum usług wspólnych świadczącym usługi wewnętrzne dla grupy między innymi w zakresie księgowości, finansów, zakupów, HR, audytu wewnętrznego oraz IT.
Starwood Capital Group jest prywatną firmą inwestycyjną zajmującą się głównie inwestycjami w nieruchomości na całym świecie. Od czasu założenia firmy w 1991 roku jej kapitał własny wzrósł do ponad 44 mld dol. Obecnie zarządza aktywami o wartości przekraczającej 56 mld dol. Na przestrzeni ostatnich 26 lat Starwood Capital Group pozyskała aktywa o wartości 94 mld dol. w praktycznie wszystkich ważniejszych segmentach rynku nieruchomości.
Syrena Real Estate z siedzibą w Warszawie jest platformą inwestycyjną koncentrującą się na bezpośrednich inwestycjach w nieruchomości na terenie Polski.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA