Biurowiec Bielany Business Point z certyfikatem BREEAM in-USEfot. Orzech

Biurowiec Bielany Business Point z certyfikatem BREEAM in-USE

Aglomeracja Wrocławska
REKLAMA
Biurowiec Bielany Business Point uzyskał certyfikat BREEAM in-USE. Projekt jest wynajęty w ponad 50 proc. Inwestorem i właścicielem budynku jest spółka Megapolis z grupy Holding 1.
Budynek BBB znajduje się przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich. Został oddany do użytku kilka miesięcy temu, a jego powierzchnia najmu wynosi 12 tys. mkw. Aktualnie wolne pozostaje ostatnie piętro (2,5 tys. mkw.) oraz kilka powierzchni na pozostałych kondygnacjach. 

Bielany Business Point otrzymał kilka tygodni temu certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec na Bielanach został zaprojektowany zgodnie z wymogami dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, choć przewidziane w dokumencie standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. 

REKLAMA
Izolacyjność termiczna biurowca jest wyższa o 30 proc. w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. Dodatkowo w Bielany Business Point o 30 proc. zredukowano zapotrzebowanie energetyczne, co pozwala najemcom ograniczyć koszty eksploatacyjne do 15 proc. Wszystkie pomieszczenia są oddawane "pod klucz" i oferują podłogi podniesione, podwieszane sufity oraz pełne oświetlenie. Na jedno stanowisko pracy przypadać będzie ok. 10 mkw. powierzchni, ale system wentylacyjny jest przewidziany dla prawie dwukrotnie większego zagęszczenia. Powstał także parking na 272 miejsca postojowe, z czego 141 znajduje się w podziemnym garażu. Dogodny dojazd oferuje także transport publiczny, za co w procesie certyfikacji BREEAM inwestor uzyskał wysoką punktację.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA