DODAJ
dodaj 01.07.2010, godz. 22:26
Klub: Jagiellonii Białystoką

Lokalizacja: ul. Słoneczna 1, Białystok

Pojemność: 22 400 miejsc siedzących (w tym ok. 1600 sektor gości)

Przeznaczenie stadionu: Tylko piłkarski

Budowa w latach: 2010 - 2011

Projekt: APA Kuryłowicz & Associoates

Wykonawca: konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction (? - oczekiwanie na podpisanie umowy)

Koszt: 156 129 254,79 zł brutto

Etap I obejmuje: budowę zachodniej części stadionu ze strefą przeznaczoną na zaplecze zawodników, strefę VIP, zagospodarowanie terenu wokół zrealizowanej części.
Etap II obejmuje budowę wschodniej trybuny stadionu oraz infrastruktury technicznej ulokowanej w tej części działki.

Roboty muszą być tak zorganizowane i prowadzone aby umożliwić korzystnie ze stadionu w trakcie prac i zapewnić nieprzerwane udostępnienie co najmniej jednej części trybun.
odpowiedz
Jan Augustynowski 01.07.2010, godz. 22:41
Dodaj witamy na forum!! ...i dziękujemy za pierwsze inwestycje z Białegostoku!!
odpowiedz
Orzech 11.03.2011, godz. 09:18
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powiedział, że na razie miasto nie widzi podstaw do zerwania umowy z wykonawcą budowy stadionu miejskiego w Białymstoku.

Budowa stadionu to największa w regionie inwestycja wspierana przez fundusze unijne.pokaz-artykul.png
odpowiedz
Grizzly 11.04.2011, godz. 11:31
W Białymstoku opóźni się budowa stadionu miejskiego przy Słonecznej. Na czas nie zostaną oddane do użytku trybuny.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 07.05.2011, godz. 11:50
Od 2-3 miesięcy nawet do pół roku później oddany będzie do użytku stadion miejski w Białymstoku - oceniają władze miejskie. Według założeń, obiekt miał być gotowy w połowie 2012 roku i miał kosztować ponad 168 mln zł.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 01.06.2011, godz. 12:15
Na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozpoczął się pierwszy etap prac ogradzania areny. Dostawcą ogrodzeń jest firma LEGI Polska, która dostarcza także swoje produkty na gdańską PGE Arenę, Stadion Narodowy w Warszawie oraz Stadion Miejski w Poznaniu.

Projekt stadionu zakłada ponad 2 kilometry ogrodzenia typu R – Pur o wysokości 2 oraz 2,2 metra. Zainstalowanych zostanie także 36 bram przesuwnych i skrzydłowych. 7 z nich będzie miało szerokość ponad 10 metrów. Prace obejmują zarówno ogrodzenie terenów stadionu jak i konstrukcje wygrodzeń wewnętrznych.

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku trwają również inne prace. Pierwszy etap zakłada przebudowę dwóch trybun. Według najnowszych ustaleń, mają być gotowe na sierpień 2011. Wtedy też prawdopodobnie rozpocznie się druga część prac, czyli budowa wschodniej trybuny oraz infrastruktury wokół niej. Efektem ma być stadion, gotowy pomieścić 23 tysiące widzów.
odpowiedz
Orzech 08.06.2011, godz. 22:30
Z powodu poważnego opóźnienia inwestycji, władze Białegostoku odstąpiły od umowy z polsko-francuskim konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. i Eiffage Construction na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku - poinformował wiceprezydent Tadeusz Arłukowicz.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 20.07.2011, godz. 22:59
Władze Białegostoku zaczęły egzekwować kary od firmy Eiffage Budownictwo Mitex w związku z przerwaną budową stadionu miejskiego - poinformował w środę PAP dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku Adam Popławski.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 23.08.2011, godz. 12:47
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku (MOSiR) skierował we wtorek do sądu pozew o zapłatę 5 mln zł przez polsko-francuskie konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. oraz Eiffage Construction, wykonawcę miejskiego stadionu.

Na początku czerwca MOSiR, z powodu poważnych opóźnień w budowie stadionu, odstąpił od umowy z konsorcjum, które wygrało przetarg.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 17.10.2011, godz. 16:24
Dziewięć firm i konsorcjów złożyło swoje oferty w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku. Wśród nich jest Eiffage Budownictwo Mitex, któremu umowę w czerwcu wypowiedziano z powodu poważnego opóźnienia inwestycji.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym nadesłały: Max Bogl Polska (Szczecin), Warbud (Warszawa), Unibep (Bielsk Podlaski), IDS-BUD (Rypin), Hydrobudowa Polska (Przeźmierowo), PORP Polska (Warszawa), Polimex-Mostostal (Warszawa), ...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 27.10.2011, godz. 15:47
Sąd Okręgowy w Białymstoku uważa, że nie jest właściwy miejscowo do rozpoznania pozwu dotyczącego budowy miejskiego stadionu, przeciwko polsko-francuskiemu konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. oraz Eiffage Construction.

Jak poinformowano PAP w czwartek w białostockim sądzie, sprawa do rozpoznania została przekazana Sądowi Okręgowemu w Warszawie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 09.11.2011, godz. 17:07
Wciąż nie wiadomo, który sąd będzie zajmował się sprawą pozwu, dotyczącego budowy stadionu w Białymstoku, przeciwko polsko-francuskiemu konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. oraz Eiffage Construction.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku (MOSiR) odwołał się bowiem od decyzji miejscowego sądu okręgowego, który uznał, że właściwy do rozpoznania tej sprawy jest sąd w Warszawie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 30.11.2011, godz. 17:06
Pięć ofert zostało wybranych do drugiego etapu przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku. Wykluczono z przetargu konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex, któremu w czerwcu wypowiedziano umowę - poinformowano w środę na konferencji prasowej.

Jak powiedział dziennikarzom Krzysztof Paszko, przedstawiciel menedżera projektu, czyli firmy która na zlecenie inwestora (Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku) nadzoruje realizację inwestycji, z ośmiu podmiotów, ...

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 01.12.2011, godz. 11:52
W sumie 168 mln zł będzie kosztować przebudowa stadionu przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Obiekt będzie mógł pomieścić w sumie 22 400 widzów.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 14.12.2011, godz. 08:21
Sąd Okręgowy w Białymstoku będzie rozpatrywał pozew Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeciwko polsko-francuskiemu konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. oraz Eiffage Construction w sprawie budowy białostockiego stadionu miejskiego.

Zdecydował o tym we wtorek Sąd Apelacyjny w Białymstoku, uchylając postanowienie sądu okręgowego o przekazaniu sprawy sądowi warszawskiemu. Chodzi o zapłatę części kar umownych, bo MOSiR odstąpił od umowy z powodu opóźnienia w realizacji inwestycji.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
aniya 29.12.2011, godz. 13:14
Budowa miejskiego stadionu w Białymstoku, najpoważniejsza w województwie podlaskim inwestycja, została przerwana w 2011 roku. W czerwcu miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą z powodu opóźnienia. Trwa przetarg na wyłonienie firmy, która stadion dokończy.

Stadion miał być gotowy w połowie 2012 roku, zakładany obecnie termin, to koniec 2013 roku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 05.01.2012, godz. 23:16
Do 26 stycznia br., czyli o dwa tygodnie, przedłużono termin składania ofert w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku - poinformował w czwartek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
MatKoz 25.01.2012, godz. 09:31
Firmy budowlane dostały teraz czas do 6 lutego na złożenie ofert. Inwestor zapewnia, że mimo wszystko terminy zostaną dotrzymane. Stadion ma być oddany do użytku pod koniec 2013 roku.

Dwie firmy poprosiły o umożliwienie przeprowadzenia dodatkowych oględzin stadionu - tłumaczy powody przesunięcia terminu Krzysztof Paszko, menedżer projektu budowy. - Trwały one od wtorku, w środę się zakończą - dodaje.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 26.01.2012, godz. 16:16
Do 6 lutego przedłużono termin składania ofert w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku - poinformował w środę dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Popławski. Chodzi o dodatkowy czas dla wykonawców na wizję lokalną.


pokaz-artykul.png
odpowiedz