DODAJ
Kajtman 10.09.2010, godz. 11:44
Centrum handlowe "Pasaż Victoria" powstanie w centrum miasta w miejscu lubelskiego Sezamu.
odpowiedz
Kajtman 10.09.2010, godz. 12:02
Firma Centrum Development & Investments złożyła wniosek o warunki zabudowy w związku z planowaną realizacją nowej inwestycji - Pasażu Victoria w Lublinie. Nowe centrum handlowo-usługowe powstanie w centrum miasta w miejscu lubelskiego Sezamu.

Koncepcja Pasażu Victoria zakłada, iż będzie to wielofunkcyjny obiekt, wpasowany w tkankę ścisłego centrum Lublina. Nawiązujący do otaczającej zabudowy pod kątem skali oraz zastosowanych materiałów budynek ma stać się przyjazną, ogólnodostępną przestrzenią publiczną.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 03.11.2010, godz. 11:55
Przebudowa Galerii Centrum stanęła pod znakiem zapytania. Komisja specjalistów, która działa przy prezydencie miasta, uznała, że budynek dawnego "pedetu" pochodzący z lat 60. XX w. wymaga ochrony - czytamy w Kurierze Lubelskim.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 08.02.2011, godz. 11:14
Do końca lutego wyjaśni się sprawa przebudowy dawnej Galerii Centrum w Lublinie. Specjaliści zdecydują, na co pozwolić inwestorowi. Właściciel popularnego pedetu chce postawić w jego miejscu trzykrotnie większy obiekt – Pasaż Victoria - informuje "Strefa Biznesu".pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 14.03.2011, godz. 20:54
Konserwator zabytków nie zgadza się na dużą rozbudowę obecnej "Galerii Centrum" przy Krakowskim Przedmieściu i przekształcenia jej w nowy Pasaż Victoria. Służby konserwatorskie określiły jak może wyglądać przyszła galeria w centrum miasta. Spółka Centrum Develompent&Investments chciała wyburzenia budynku byłych Państwowych Domów Towarowych Centrum i na jego miejsce postawienia Pasażu Victoria.

Dwa tygodnie temu do konserwatora wpłynęły warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 21.07.2011, godz. 12:31
Nie będzie szybkiego rozwiązania konfliktu w sprawie Pedetu i nowych warunków zabudowy dla przyszłej galerii. Urzędnicy z ratusza uznali, że poprzednia procedura w tej sprawie jeszcze się nie zakończyła i nie mogą wydać nowych wytycznych dotyczących nowej inwestycji.

Centrum Development&Investment, właściciel nieruchomości, pierwszy wniosek o warunki zabudowy pod nowoczesną galerię handlową "Pasaż Victoria" złożył jeszcze w ubiegłym roku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 02.08.2011, godz. 11:29
Centrum Development & Investments składa zażalenie do prezydenta Lublina

Inwestor, który chce wybudować Galerię Victoria, na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej w Lublinie, zarzuca ratuszowi zbyt wolną pracę - czytamy w Gazecie Wyborczej Lublin.

http://www.propertynews.pl/centra-handl ... ,4122.html
odpowiedz
bista 21.06.2012, godz. 17:33
Właściciel Pedetu nie poddaje się. Będzie walczył o pozwolenie na budowę nowej galerii w centrum Lublina. Formalności związane z budową Pasażu Victoria są już praktycznie zakończone. Po dwóch latach spółka Centrum Development & Investments sama poprosiła Ratusz o umorzenie postępowania. Projektowi nowej galerii przy Krakowskim Przedmieściu sprzeciwiał się wojewódzki konserwator zabytków. Zastrzeżenia miał głównie do plany zabudowy skweru przed Pedetem oraz gabarytów nowej galerii.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 02.08.2012, godz. 14:15
Właściciel lubelskiego Sezamu (dawny Pedet) planuje remont, który rozpocznie się z końcem roku. Najemcy, w tym Empik, będą musieli na ten czas zwolnić powierzchnię - podaje Dziennik Wschodni.

W miejscu Sezamu miało powstać centrum handlowe - Pasaż Victoria.

Dwa lata temu spółka CDI wystąpiła o warunki zabudowy. Miasto decyzję wydało, ale sprzeciw wyraził wojewódzki konserwator zabytków.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
bista 02.02.2013, godz. 15:59
Zostawić czy zabudować? Na to pytanie niedługo będą musieli odpowiedzieć miejscy planiści, którzy biorą się za uchwalenie planu zagospodarowania dla działki, gdzie stoi pedet. Swego czasu pomysł likwidacji placu wzbudził w mieście wiele emocji
Jak już pisaliśmy, na wniosek inwestora zainteresowanego rozbudową domu handlowego na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej, powstaje plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 10.01.2014, godz. 16:14
Pod koniec 2013 roku Studio Architektoniczne Ozone z Wrocławia zawarło umowę na wykonanie kompleksowych prac projektowych dotyczących budowy Galerii Rynek w Lubinie.

Stworzona przez architektów koncepcja stawia sobie za cel zachowanie harmonijnego układu przestrzennego istniejącej zabudowy, zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wytycznymi konserwatorskimi.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 10.01.2014, godz. 16:33
94883_1000x.jpg


94884_1000x.jpg


94885_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 13.11.2014, godz. 13:53
Miejscy planiści pracują nad planem dla ważnego miejsca w Lublinie. Chodzi o obszar pomiędzy Krakowskim Przedmieściem i ulicami Kapucyńską, Narutowicza, Peowiaków i Kościuszki. Według założeń w miejscu dawnego Powszechnego Domu Towarowego mógłby stanąć zupełnie nowy budynek - podaje gazeta.pl.

Plan powstaje na wniosek inwestora zainteresowanego rozbudową pedetu, czyli Centrum Development & Investments. Spółka planowała wybudować pasaż Victoria i przywrócić w tym miejscu historyczną linię zabudowy, czyli gabaryty przedwojennego hotelu Victoria.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 24.12.2014, godz. 14:26
U zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Kapucyńskiej w Lublinie stanie nowa galeria handlowa. Powstanie w miejscu Domu Towarowego Sezam (dawny Pedet). Radni powiedzieli "tak" zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania tego obszaru.

Uchwała była niezbędna, aby móc umieścić zapis o budowie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w opracowywanym planie miejscowego zagospodarowania przestrzennego.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 27.02.2015, godz. 11:34
Rada Miasta w Lublinie wydała zgodę na budowę nowej galerii handlowej w miejscu dawnego pedetu. Stary obiekt zostanie zburzony - informuje dziennikwschodni.pl.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający budowę galerii handlowej, został uchwalony 26 lutego br. Po jego uprawomocnieniu się inwestor będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Nowy obiekt może o jedną trzecią zmniejszyć plac istniejący przed obecnym pedetem.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Michał Zabek 03.06.2019, godz. 17:58
super pomysl napewno lepszy bedzie niz vivo
odpowiedz