DODAJ
Kajtman 08.07.2010, godz. 12:44
Główną inwestycją realizowaną przez Arkady jest wielopoziomowy parking podziemny z częścią usługowo-handlową. Obiekt powstanie w centrum Lublina w rejonie ulic Lubartowskiej, Świętoduskiej oraz Bajkowskiego (dawna Przystankowa). W parkingu znajdzie miejsce blisko tysiąc pojazdów. Na powierzchni obiektu powstanie ogólnodostępny, zielony skwer, na którym będą odbywać się imprezy plenerowe: koncerty, spektakle i wystawy.

Integralną częścią inwestycji jest rozbudowa istniejącego Ratusza o skrzydło północne. Kompleks zasięgiem obejmie kwartał Starego Miasta. Pomiędzy ulicami Bramową, Szambelańską i Olejną powstanie obiekt, w którym znajdą się marki z najwyższej półki, dotąd nieobecne w Lublinie. Obie części połączy przejście podziemne w rejonie dawnej furty Olejnej. Rozpoczęcie inwestycji poprzedziły badania archeologiczne, geologiczne oraz środowiskowe. Kompleks będzie nosił nazwę Alchemia.

Więcej informacji: www.arkady.com.pl
odpowiedz
Orzech 08.11.2010, godz. 09:37
Zakończone zostały prace projektowe związane z planowaną w Lublinie galerią handlową Alchemia. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji, w tym trzy podziemne. Jego budowa rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Koncepcja stworzenia obiektu handlowego na lubelskiej Starówce powstała już kilka lat temu. Jednak oficjalne pozwolenie na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę części układu komunikacyjnego śródmieścia, inwestor - spółka Arkady - otrzymał w lutym ubiegłego roku.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jan Augustynowski 08.11.2010, godz. 10:03
10461_1000x.jpg10462_1000x.jpg
odpowiedz
Orzech 08.11.2010, godz. 10:26
Chyba pierwsze w Polsce centrum handlowe niemal w całości ukryte pod ziemią :)
odpowiedz
Jan Augustynowski 08.11.2010, godz. 20:22
Pod ziemią Orzech są chyba tylko parkingi na jednej działce, a nad nimi jest ta mała architektura. Część handlowa będzie w kwartale ulic Bramowej, Szambelańskiej i Olejnej, która nie będzie bezpośrednio nad parkingiem, a będzie można się do niej dostać bezpośrednio przejściem podziemnym :)
odpowiedz
Jan Augustynowski 16.01.2011, godz. 00:19
Są jakieś zdjęcia jak to dzisiaj wygląda? Kajtman, to Twoje okolice?
odpowiedz
Kajtman 16.01.2011, godz. 20:44
Alchemia stanie na Starym Mieście, ja mieszkam na Czechowie. Z tego co wiem, inwestycja jeszcze nie ruszyła, bo dopiero w grudniu ratusz wydał decyzję środowiskową. Budowa ma ruszyć w tym roku, ale inwestor nie podaje konkretnego terminu. W listopadzie przedstawiono projekt staromiejskiej części galerii.

12414_1000x.jpg
[size=85:281zzcn1]Wizualizacja staromiejskiej części Alchemii[/size:281zzcn1]

12415_1000x.jpg
[size=85:281zzcn1]Wizualizacja staromiejskiej części Alchemii[/size:281zzcn1]

Oto linki do ostatnich doniesień na ten temat:
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... enia_.html
http://www.nowytydzien.pl/nowytydzien/?p=13964

Będę śledził tą inwestycję.
odpowiedz
Orzech 27.01.2011, godz. 10:38
Spółka Arkady, inwestor kompleksu rozrywkowo-handlowego Alchemia w Lublinie, stara się wyjaśnić problemy związane z budową nowego centrum. Do rozpoczęcia pracy potrzebne jest uzyskanie zgody władz miasta na dysponowanie kamienicą, która jest kluczowym elementem inwestycji.pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 08.07.2011, godz. 13:26
To będzie zupełne novum. Na Starym Mieście pojawi się duża galeria handlowa. Takie plany ma firma Arkady, która chce też wybudować wielopoziomowy parking przy ul. Świętoduskiej. Obie części połączy tunel pod ul. Lubartowską. "Tak" inwestycji mówi konserwator zabytków.

Galeria powstanie w kamienicach, gdzie jeszcze kilka lat temu mieściła się siedziba Cefarmu. Chodzi o budynki przy ulicach: Bramowej (tuż za Bramą Krakowską), Olejnej i Szambelańskiej.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 08.09.2011, godz. 12:36
Władze Lublina nie naliczyły kary za opóźnienia w budowie kompleksu handlowo-usługowego Alchemia. Ratusz postanowił dać inwestorowi kolejną szansę. Jesienią spółka Arkady ma przedstawić nowy harmonogram realizacji inwestycji - podał Dziennik Wschodni.

Jeśli inwestor nie spełni tej obietnicy, ratusz może naliczyć ponad 2 mln zł kary. Już w marcu prezydent Krzysztof Żuk zapowiadał, że zdecyduje się na taki krok, jeśli spółka nie zacznie budowy. Po negocjacjach, inwestor zyskał jednak więcej czasu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 14.10.2011, godz. 16:10
Kompleks handlowych Alchemia w Lublinie ma powstać do końca 2014 roku - to nowe ustalenia pomiędzy władzami miasta, a inwestorem - spółką Arkady. Termin rozpoczęcia budowy już kilkukrotnie był przekładany. Jeśli uzgodniony harmonogram nie zostanie dotrzymany, spółce Arkady grozi 3 mln zł kary - donosi Kurier Lubelski.

Na mocy zawartego porozumienia start inwestycji, czyli wybudowanie fundamentów, ma nastąpić do końca 2013 r.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 21.10.2011, godz. 15:26
Lubelscy radni przyjęli uchwałę o sprzedaży udziałów w kamienicy przy ul. Olejnej 8 inwestorowi kompleksu Alchemia. Pod kamienicą będzie znajdowało się przejście łączące parking podziemny między ulicą Lubartowską i Świętoduską z galerią handlową na Starym Mieście. Inwestor Alchemii dysponował większością udziałów w tej nieruchomości. Teraz może kupić pozostałą część.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 26.12.2011, godz. 21:34
Za kilka miesięcy ma wreszcie rozpocząć się budowa galerii Alchemia przy ul. Świętoduskiej. Wiosną Ratusz przekaże inwestorowi udziały w kamienicy, co było niezbędne do rozpoczęcia prac.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 15.03.2012, godz. 16:05
Rank Progress negocjuje z firmą Arkady, która ma przygotowany projekt budowy centrum handlowego Alchemia w pobliżu lubelskiej starówki. Jak poinformował Puls Biznesu Jan Mroczka, prezes legnickiego dewelopera, inwestycja zostanie zrealizowana w partnerstwie, a jej budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Alchemia ma już pozwolenie na budowę i jak przekonuje Jan Mroczka, teraz wszystko zależy od tego, czy uda się podpisać porozumienie z właścicielem projektu i oczywiście od zainteresowania najemców.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 15.03.2012, godz. 16:10
Spółka Alchemia, która negocjuje z Rank Progress SA warunki wspólnej realizacji kompleksu handlowego w centrum Lublina, przygotowuje się jednocześnie do odkupienia od miasta udziałów w nieruchomości przy Olejnej 8 i przekazania gminie swojej nieruchomości przy ul. Łęczyńskiej 56.

Inwestor zadeklarował chęć nabycia tych udziałów, gdyż jest to niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę staromiejskiej części Alchemii.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
bista 08.05.2012, godz. 17:06
Mamy potrzebne udziały, do wiosny załatwimy formalności, w połowie 2012 r. rozpoczniemy budowę - obiecywał jeszcze niedawno inwestor, który w centrum Lublina planuje ulokować podziemny parking i galerię handlową, a wszystko pod szyldem Alchemia. Już wiadomo, że deklaracji nie uda się spełnić.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 01.08.2012, godz. 12:16
Mimo że podziemny parking przy ul. Świętoduskiej i kompleks handlowy Alchemia na Starym Mieście powinny stać już od kilku lat, wciąż nie wbito tam jeszcze ani jednej łopaty. Ratusz twierdzi, że inwestor nie złożył jeszcze wszystkich potrzebnych dokumentów. Spółka Arkady, która będzie budowała galerię, zapewnia, że wkrótce inwestycja ruszy

O budowie Galerii Staromiejskiej i dużego parkingu podziemnego między ul. Świętoduską a Lubartowską mówi się od lat.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 11.09.2012, godz. 12:21
Rank Progress nie zaangażuje się w budowę centrum handlowego Alchemia w Lublinie. Jan Mroczka, prezes legnickiej spółki deweloperskiej poinformował, że powodem tej decyzji jest brak satysfakcjonującego stopnia zainteresowania ze strony najemców.

Rank Progress o negocjacjach ze spółką Arkady, która jest właścicielem projektu budowy centrum handlowego Alchemia w śródmieściu Lublina, poinformował w marcu br.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 11.09.2012, godz. 12:26
No to budowa Alchemii będzie odroczona na długie lata, jeśli nie na zawsze. Szkoda.
odpowiedz