DODAJ

Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia"

[Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia" 10462[Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia" 213270[Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia" 12414
Główną inwestycją realizowaną przez Arkady jest wielopoziomowy parking podziemny z częścią usługowo-handlową. Obiekt powstanie w centrum Lublina w rejonie ulic Lubartowskiej, Świętoduskiej oraz Bajkowskiego (dawna Przystankowa). W parkingu znajdzie miejsce blisko tysiąc pojazdów. Na powierzchni obiektu powstanie ogólnodostępny, zielony skwer, na którym będą odbywać się imprezy plenerowe: koncerty, spektakle i wystawy.
Integralną częścią inwestycji jest rozbudowa istniejącego Ratusza o skrzydło północne. Kompleks zasięgiem obejmie kwartał Starego Miasta. Pomiędzy ulicami Bramową, Szambelańską i Olejną powstanie obiekt, w którym znajdą się marki z najwyższej półki, dotąd nieobecne w Lublinie. Obie części połączy przejście podziemne w rejonie dawnej furty Olejnej. Rozpoczęcie inwestycji poprzedziły badania archeologiczne, geologiczne oraz środowiskowe. Kompleks będzie nosił nazwę Alchemia.
Szczegóły - [Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia"
inwestorArkady Sp. z o.o.
projektantAutorskie Biuro Architektury Investprojekt-Partner 6 Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiI kw. 2018
Kajtman 28.09.2016, godz. 15:09
Nowy artykuł dotyczący [Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia" [Lublin] Lubelska Alchemia na początku 2018 roku?
odpowiedz
Kajtman 28.09.2016, godz. 15:03
odpowiedz
Kajtman 27.09.2016, godz. 16:19
Nowy artykuł dotyczący [Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia" [Lublin] Alchemia w Lublinie wreszcie ruszy?
odpowiedz
Kajtman 13.01.2016, godz. 13:40
Nowy artykuł dotyczący [Lublin] Kompleks usługowo-handlowy "Alchemia" [Lublin] Innowacyjny projekt galerii handlowej od AP Szczepaniak
odpowiedz
Kajtman 13.01.2016, godz. 13:34


4.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

6.jpg
odpowiedz
Kajtman 12.01.2015, godz. 17:06
Architekci pracują właśnie nad zmianami w projekcie centrum handlowego Alchemia w Lublinie. Inwestor zapowiada, że prace budowlane mogą ruszyć w tym roku - podaje dziennikwschodni.pl.

Spółka Arkady otrzymała pozwolenie na budowę śródmiejskiej części kompleksu już w 2009 r. Budowa jednak do dziś nie ruszyła. Tymczasem mapa handlowa Lublina zdążyła się zmienić. Galeria handlowa, która ma powstać na skwerze między ul. Świętoduską i Lubartowską oraz na Starym Mieście, będzie więc mniejsza

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 19.12.2013, godz. 16:17
Ratusz po raz kolejny daje więcej czasu inwestorowi, który ma zbudować centrum handlowe Alchemia na Starym Mieście w Lublinie. Jednocześnie urzędnicy podwyższają kary za niewywiązanie się z umowy, która ma być podpisana w najbliższych dniach.

Inwestycja w centrum Lublina ma pecha. Mimo że spółka Arkady, która ma budować galerię handlową, działkę kupiła w 2003 roku, to przez 10 lat nie zrobiła praktycznie nic. Wprawdzie gotowy jest projekt, ale najprawdopodobniej trzeba będzie go modyfikować.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 03.10.2013, godz. 11:27
Do końca tego roku w centrum Lublina, między ul. Świętoduską a Lubartowską, powinny powstać fundamenty wielopoziomowego parkingu podziemnego. Tak miasto ustaliło z inwestorem kilka lat temu. Prace wciąż jednak nie ruszyły. - Na razie nic nie możemy zrobić - informuje ratusz.

Parking miał być częścią kompleksu Alchemia, w którego skład miała wchodzić także galeria handlowa ulokowana na Starym Mieście w dawnych kamienicach Cefarmu - między ul. Olejną, Bramową i Szambelańską.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
bista 02.02.2013, godz. 15:55
Nic nie wiadomo, na razie cisza w temacie budowy.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję