DODAJ
Anna Maria 12.10.2010, godz. 12:49
W Modlniczce koło Krakowa rozpoczyna się budowa parku handlowego FUTURA Park, projektu realizowanego przez firmę NEINVER Polska. Dwupoziomowy kompleks składać się będzie z centrum outlet Factory Kraków oraz parku handlowego. Inwestycja zostanie oddana do użytku w III kwartale 2011 r., zatrudnienie znajdzie tu 600 osób. Wartość inwestycji to ok. 76 milionów euro.
odpowiedz
Anna Maria 12.10.2010, godz. 13:10
W Modlniczce koło Krakowa rozpoczyna się budowa parku handlowego FUTURA Park, projektu realizowanego przez firmę NEINVER Polska. Dwupoziomowy kompleks składać się będzie z centrum outlet Factory oraz centrum handlowego. Obiekt zostanie oddana do użytku w III kwartale 2011 r., zatrudnienie znajdzie tu 600 osób. Wartość inwestycji to ok. 76 milionów euro.

9603.fullsize.jpg

Wedle projektu na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego kompleksu powstanie Factory Kraków - centrum outlet o powierzchni 22 tys. mkw., gdzie będzie 120 sklepów popularnych sieci handlowych z Polski i zagranicy. W centrum outlet Factory można będzie zakupić markowe produkty po cenach od 30 proc. do 70 proc. niższych w stosunku do normalnych cen. Na parterze powstanie strefa wygodnych zakupów, czyli park handlowy o powierzchni 20 tys. mkw. Ponato będzie też parking na 1400 miejsc postojowych. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Hochtief Polska.

Centrum typu outlet połączonego z tradycyjnym parkiem handlowym zlokalizowane będzie w Modlniczce koło Krakowa, przy ul. Krakowskiej (gmina Wieś Wielka).

Warto wspomnieć, że Futura Park Kraków to jedna z trzech inwestycji spółki Neinver, obok Factory Annopol i przebudowy dworca kolejowego w Katowicach, w ramach którego powstanie m.in. Galeria Katowicka.
odpowiedz
Kajtman 12.10.2010, godz. 15:06
Modlniczka to jest wieś koło Krakowa, ale nie przy autostradzie A4. Proszę wyjaśnić rozbieżność lokalizacji na mapie i w artykule.
odpowiedz
tewu77 15.01.2011, godz. 22:17
Witam
Czy znajdzie się osoba, która zna numer telefonu aby zapytać w sprawie pracy w FPK ?
odpowiedz
Orzech 11.05.2011, godz. 10:58
W październiku 2011 otwarty zostanie Futura Park Kraków. Projekt firmy Neinver powstaje w podkrakowskiej Modlniczce. Aktualnie trwają prace budowlane – niemal gotowa jest już główna konstrukcja budynku.

Futura Park Kraków to dwupoziomowy kompleks handlowy realizujący niecodzienny format – połączenie tradycyjnego parku handlowego z centrum outlet Factory.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 28.06.2011, godz. 11:44
Na kilka miesięcy przed otwarciem kompleksu handlowego Futura Park Kraków do grona najemców dołączyła sieć odzieżowa C&A, która zajmie blisko 1,5 tys. mkw. powierzchni na parterze obiektu.

Futura Park Kraków połączy funkcje parku handlowego z centrum outlet. Obiekt o łącznej powierzchni 44 tys. mkw. będzie pierwszym w regionie Małopolski i jednocześnie największym centrum outlet w portfolio firmy Neinver Polska.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Godfath3r 29.07.2011, godz. 09:21
Futura Park Kraków otrzymał certyfikat BREEAM. To już drugi obiekt w portfelu spółki Neinver Polska z tym certyfikatem. Otwarcie kompleksu planowane jest na październik tego roku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 13.09.2011, godz. 13:02
Trwają ostatnie prace wykończeniowe na terenie Futura Park Kraków - pierwszego w Polsce obiektu, który połączy park handlowy z centrum outlet Factory. Otwarcie zaplanowano na 19 października.

Aktualnie toczą się prace wykończeniowe w budynku i na parkingu, a także na drogach dojazdowych i wewnętrznych. Równolegle trwają prace nad aranżacją wnętrz poszczególnych sklepów, które w najbliższych tygodniach zostaną w pełni wyposażone i zaopatrzone.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 13.10.2011, godz. 16:07
- 19. października klienci będą mogli wybrać się na pierwsze zakupy w Futura Park Kraków. Nowa inwestycja Neinver Polska zaoferuje 120 salonów w największym w kraju centrum outlet Factory oraz 20 sklepów i punktów usługowych w parku handlowym.

Na 44 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdą się tradycyjny park handlowy i centrum typu outlet, po raz pierwszy zlokalizowane w tym samym budynku.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Kajtman 18.04.2012, godz. 15:23
Neinver zakończył proces certyfikacji BREEAM dla Futura Park Kraków. To pierwszy obiekt handlowy w Polsce, który uzyskał końcowy certyfikat z oceną bardzo dobrą. Jest to również pierwszy w kraju obiekt handlowy, który najpierw otrzymał certyfikat BREEAM na etapie projektu, a po oddaniu do użytku przeszedł procedurę weryfikacyjną.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
PolishProperty.eu 11.09.2012, godz. 10:23
Minął już prawie rok od otwarcia centrum handlowego Futura Park Kraków, który jako pierwszy z tego typu obiektów w Polsce otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM. Do tej pory żaden inny budynek przeznaczony pod działalność handlową nie może pochwalić się takim certyfikatem.

Futura Park Kraków (połączenie centrum outlet Factory oraz typowego parku handlowego), inwestycja firmy Neinver Polska, otrzymał certyfikat BREEAM już na etapie projektu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz